MRI قبل از جراحی سرطان سینه در حال افزایش: یک مطالعه


جدیدترین اخبار سلامت زنان

تصویر خبر: MRI قبل از جراحی سرطان سینه در حال افزایش: یک مطالعهنویسنده: کاتلین دوهنی
خبرنگار سلامت روز

پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2015 (HealthDay News) – طبق یک مطالعه جدید ، استفاده از اسکن های MRI قبل از جراحی برای سرطان سینه در دهه گذشته هشت برابر شده است ، اگرچه طبق دستورالعمل جدیدی برای استفاده از آنها در این محیط ناسازگار است.

به گفته محققان کانادایی ، این افزایش استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی با افزایش آزمایش های بیشتر ، زمان انتظار طولانی تر برای جراحی ، احتمال بیشتر ماستکتومی به جای عمل جراحی حفظ سینه و احتمال برداشته شدن سینه های مخالف سالم همراه است.

رهبر تحقیقات می گوید هیچ دستورالعملی از استفاده معمول از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قبل از عمل در زنان مبتلا به سرطان پستان پشتیبانی نمی کند. متیو مک اینس از بیمارستان اتاوا سازمان های مختلف این را به عنوان یک روش اختیاری توصیف می کنند زیرا می تواند سرطان هایی را که در سایر آزمایش ها از دست رفته تشخیص دهد.

در این مطالعه ، محققان تعدادی از پایگاه های اطلاعاتی مراقبت های بهداشتی را در استان انتاریو مورد بررسی قرار دادند و بیش از 53000 زنی را که بین سال های 2003 تا 2012 مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده شده بودند ، ارزیابی کردند.

در سال 2003 ، تنها 3 درصد از بیماران تحت MRI قبل از عمل قرار گرفتند. محققان دریافتند که تا سال 2012 ، تقریبا 24 درصد بود.

چند مورد از این اسکن های MRI مورد نیاز نبود؟

مک اینس با اشاره به دستورالعمل های ناسازگار در مورد نحوه استفاده از این تکنیک گفت: “پاسخ به این سوال دشوار است.” وی گفت ، با این حال ، افزایش مشابهی در ایالات متحده گزارش شده است ، با توجه به این که محققان دریافتند استفاده از این روش در سال های اخیر سه تا 20 برابر در هر جایی افزایش یافته است.

در مطالعه جدیدی که در مجله در 24 سپتامبر به صورت آنلاین منتشر شد سرطان شناسی JAMA، مکینز و تیمش دریافتند بیمارانی که MRI قبل از عمل داشتند جوانتر بودند ، درآمد بالاتری داشتند و به احتمال زیاد مشکلات سلامتی بیشتری داشتند.

علاوه بر این ، کسانی که تحت معاینه MRI قرار گرفتند ، به احتمال زیاد قبل از عمل ، به جای انجام لومپکتومی و انجام ماستکتومی و جراحی برای برداشتن سینه سالم مقابل ، تحت آزمایش های بیشتری قرار می گرفتند.

مک اینس گفت ، اسکن MRI گران است و هزینه زیادی دارد. به عنوان مثال ، MRI پنج یا چند برابر گرانتر از سونوگرافی است.

دستورالعمل های مربوط به انجام تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قبل از عمل ناسازگار و گیج کننده است ، با دکتر کنستانس لمان ، مدیر تصویربرداری سینه در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، که نویسنده سرمقاله همراه این مطالعه بود ، موافقت کرد.

لمان گفت: “تنها دستورالعمل ثابت ما در حال حاضر غربالگری بیماران بدون علامت در معرض خطر بالا است.” به عنوان مثال ، علاوه بر آزمایش های معمول ، یک زن با سابقه خانوادگی قوی سرطان سینه ، علاوه بر ماموگرافی ، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی پستان را نیز انجام می دهد.

به گفته لمان ، یکی از محدودیت های این مطالعه این است که هیچ اطلاعاتی از سوابق پزشکی مورد استفاده در مورد مثبت یا منفی بودن نتایج MRI وجود ندارد. میزان تأثیر MRI بر تصمیمات درمانی مشخص نیست.

لمان گفت ، آنچه مورد نیاز است ، نه تنها دستورالعمل های ثابت برای استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قبل از عمل ، بلکه تحقیقات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از نتایج تصویربرداری رزونانس مغناطیسی در انجام درمان است.

به عنوان مثال ، اگر یک زن مبتلا به سرطان پستان دارای دو “چهارگوش” یا ناحیه سرطان باشد ، یک توصیه معمولی انجام عمل ماستکتومی است. اگر تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قبل از عمل و دو ربع داشت [were found to have cancer]لمان توضیح داد: “شاید بتوان دو لامپپکتومی کوچک داشت.”

دکتر حبیب رهبر از دانشگاه واشنگتن در سیاتل ، که نویسنده آن Lehman است ، افزود: “مهم است که ما به دقت در نظر بگیریم که چگونه می توان از این ابزار تصویربرداری م effectiveثر برای ارائه درمانهای فردی و هدفمندتر برای زنان قبل از استفاده کلی استفاده کرد. ”

کارشناسان معتقدند زنانی که تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قبل از عمل را در نظر گرفته اند باید به این مرکز مراجعه کرده و به پزشکانی که از این تکنیک آگاهی دارند ، مراجعه کنند.

Lehman حمایت اعطایی از General Electric Healthcare را معرفی می کند و عضو کمیته مشورتی تحقیقاتی GE Healthcare است.

MedicalNews
حق چاپ © 2015 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

آگاهی از سرطان پستان: علائم ، تشخیص و درمان
ارائه را تماشا کنید

منابع

منابع: کنستانس لمان ، MD ، مدیر ، تصویربرداری از پستان ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، بوستون ؛ متیو مک اینس ، MD ، همکار تحقیقاتی ، بیمارستان اتاوا ، اتاوا ، انتاریو ، کانادا ؛ حبیب رهبر ، دکتر ، محقق ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ؛ 24 سپتامبر 2015 سرطان شناسی JAMA، برخط

دیدگاهتان را بنویسید