کتابخانه های عمومی نیویورک هزینه های دیرکرد را حذف می کنند


کتابخانه عمومی بروکلین ، کتابخانه عمومی نیویورک (که به برونکس ، منهتن و استاتن آیلند سرویس می دهد) و کتابخانه عمومی کوئینز اعلام کرده اند که هزینه های دیرکرد را لغو می کنند ، به گفته شهرهای دیگر مانند سان فرانسیسکو و شیکاگو. سیستم کتابخانه “بزرگترین سیستم حذف جریمه در کشور است”. این تغییر سیاست نه تنها شامل کتابها بلکه سایر مطالب نیز خواهد شد. علاوه بر این ، هرگونه جریمه دیرهنگام فعلی برطرف شده است و به همه نیویورکی هایی که دارای کارت کتابخانه هستند ، تمیز می دهد.

دیگر مجبور نخواهید بود هزینه دیر بازپرداخت را بپردازید ، با این حال از شما خواسته می شود تا هرگونه مطالب دیررس در اختیار خود را به شعبه محلی خود بازگردانید. و شما باید این کار را انجام دهید ، زیرا در حالی که هزینه های دیرکرد کسر می شود ، هیچ هزینه جایگزینی برای کتاب های از دست رفته وجود ندارد.


آنچه در مورد کتابخانه ها باید بدانید به شرح زیر است:

نیویورکی ها در هر رده سنی دیگر مجبور به پرداخت جریمه دیرکرد برای مواد تمام شده نیستند.

کتابخانه قبلاً کارت های کتابخانه مسدود می شدند اگر آنها 15 یا بیشتر مجازات دریافت می کردند. این دیگر تکرار نخواهد شد

लो اگر نیویورکی ها مواد خود را از دست بدهند ، باید هزینه جایگزینی بپردازند. مواد پس از حدود یک ماه خستگی از بین می روند. در صورت بازگرداندن مواد ، هیچ هزینه ای اعمال نمی شود

اگر محافظین هزینه تعویض را دریافت کنند (کارت آستانه در هر سیستم متفاوت است) ، کارت R از دریافت مواد اضافی جلوگیری می کند. به خاطر داشته باشید که حتی در صورت مسدود شدن روی کارت خود ، محافظان همچنان می توانند به رایانه ها ، کتاب های الکترونیکی و سایر خدمات دیجیتالی دسترسی داشته باشند.


مجازاتها بخشی از سیستم کتابخانه ها از اوایل قرن بیستم بوده اند ، و طبق بیانیه مطبوعاتی ، “با از بین بردن این مانع قدیمی برای دسترسی ، کتابخانه ها می توانند هدف خود را بهتر انجام دهند: دانش و فرصتها را برای همه آزاد و در دسترس قرار دهند.”

در سال 2019 ، ما گزارش دادیم که حدود 50،000 متولی متخلف کتابخانه شهر نیویورک به خدمات مدیریت منحصر به فرد شکایت کرده اند ، “یک آژانس جمع آوری بدهی که با هر سه سیستم کتابخانه عمومی در شهر کار می کند … افرادی که تسلیم Unique می شوند معمولاً 25 دلار جریمه می شوند. یا 50 دلار قبلا “

افرادی که به سطح گزارش به آژانس جمع آوری بدهی نرسند ، حتی اگر جریمه ای بیش از 15 دلار دریافت کنند ، کارت های کتابخانه آنها مسدود می شود. طبق بیانیه مطبوعاتی ، “در آن زمان [this] با اعلام این خبر ، حدود 400000 نیویورکی در این گروه جای می گیرند ، بیش از نیمی از آنها در جوامع نیازمند هستند. “

در هر سیستم کتابخانه ای آمده است که بیشترین درصد کارت های مسدود شده در جوامع با نیازهای بالا است و کتابخانه عمومی بروکلین نشان می دهد که شعب با بیشترین کارت های مسدود شده “محله هایی هستند که بیش از 20 درصد خانوارها زیر خط فقر زندگی می کنند و اکثریت آنها کمتر از K 50K داشته باشند. “متوسط ​​درآمد خانوار.”

NYPL این فهرست شعب را در سطح شهر به اشتراک گذاشت و بیشترین درصد کارت های مسدود شده را نشان داد:

  • خیابان استون (نیویورک شرقی) ، بروکلین – 24
  • موریتانی ، برانکس – 22.5
  • بسلی پارک ، کوئینز – 20.2
  • آرون ، کوئینز – 19.98
  • سدویک ، برانکس – 19.9
  • ترمونت ، برانکس – 19.8
  • فار راکوی ، کوئینز – 19.39
  • خیابان 125 ، منهتن – 19.1
  • جامائیکای جنوبی ، کوئینز – 18.96
  • نیو لاتز ، بروکلین – 18.8

آنتونی دبلیو رئیس NYPL مارکس سالهاست که خواستار سیستم کتابخانه ای بدون مجازات است و در سال 2017 ، هنگامی که او در مورد آنها مقاله ای نوشت ، این سه سیستم حدود 2.25 میلیون 2.2 وام کتابخانه شامل یک کمک بلاعوض پرداخت کردند. بنیاد JPB صفحات تمیز را به حدود 161000 کودک اهدا کرد.

مارکس در مورد حذف نهایی این جریمه گفت: “در زمان بحران ، واضح تر از همیشه بود که ما در داستان دو شهر زندگی می کنیم ، آسیب پذیرترین شهروندان ما اغلب عقب می مانند.” “کسانی که نمی توانند جریمه بپردازند” نیویورکی های کم درآمد “به یک مانع واقعی برای دسترسی تبدیل می شوند که ما دیگر نمی توانیم آنها را بپذیریم. این یک گام به سوی یک جامعه عادلانه تر است ، با استفاده از خوانندگان و کتابخانه های بیشتر نیویورک ، و ما افتخار می کنم که این اتفاق افتاده است. “

در حالی که جریمه ها در طول همه گیری همه گیر به حالت تعلیق درآمد ، در سال مالی 2019 ، سه سیستم کتابخانه حدود 3.3 میلیون جریمه دیرهنگام دریافت کردند.

درباره خط مشی جدید کتابخانه خاص خود بیشتر بدانید: bklynlibrary.org، nypl.org، و queenslibrary.orgبهSource link

دیدگاهتان را بنویسید