روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم مطلع هستید؟


روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم مطلع هستید؟

روغن پالم ، مانند روغن زیتون یا کلزا ، ممکن است اساس آشپزخانه شما نباشد. با این حال ، دانشمندان در حال بررسی مزایا و معایب این روغن گرمسیری پرکاربرد هستند.

روغن پالم در لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از غذاهای فرآوری شده قرار دارد. با این حال ، س questionال این است که با توجه به تبلیغات منفی این روغن در مقایسه با سایر روغن های آشپزی و به همان اندازه که متخصصان تصور می کردند برای شما مضر است؟

نگاهی گذرا به این روغن مرموز

روغن پالم یکی از پرکاربردترین روغن های گیاهی است و در نیمی از غذاها و محصولات رایج از اسنک گرفته تا لوازم آرایشی یافت می شود.

تولید جهانی نفت از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 افزایش یافت. خواص مطلوب برای صنایع غذایی (نقطه دود نسبتاً بالای آن و حالت نیمه جامد آن در دمای اتاق) و استراتژی های حمایتی برای اطمینان از حمایت سیاست های دولت از انتشار و تولید و استفاده از روغن پالم

اگرچه این عوامل مرتبط با روغن پالم دارای مزایای آشکاری برای صنایع غذایی فرآوری شده هستند ، اما روغن ها درصد بسیار بالاتری از چربی های اشباع شده را نسبت به سایر روغن های گیاهی دارند. اگرچه اثرات منفی آن بر سلامتی مورد بحث است ، اما متاآنالیز افزایش مصرف روغن پالم در 23 کشور جهان ارتباط قابل توجهی با مرگ و میر بیشتر ناشی از بیماری عروق کرونر قلب پیدا کرده است.

یک مطالعه منظم دیگر نشان داد که مصرف روغن پالم سطح خون را افزایش می دهد ، “کلسترول آتروژنیک لیپوپروتئین های با چگالی کم”. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) شواهدی مبنی بر مصرف چربی اشباع شده را افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی تشخیص دادند.

روغن پالم چیست؟

روغن پالم چیست؟

روغن پالم از میوه نخل ، نوعی درخت است که عمدتا در آب و هوای گرم مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. شایان ذکر است که این درخت در مناطق جنگلی بارانی رشد می کند و جالب است بدانید که مجموعه این نوع روغن ها به دلیل تأثیرات منفی متعدد آن بر محیط زیست مورد انتقاد قرار می گیرد.

از آنجا که ایالات متحده افزودن چربی های ترانس به غذاها را ممنوع کرده است ، بسیاری از تولیدکنندگان از روغن پالم استفاده کرده اند که یک جایگزین ارزان است.

طبق گزارش USDA ، روغن پالم دارای خواص تغذیه ای مشابه سایر روغن های پخت و پز است. یک قاشق غذاخوری حاوی حدود 120 کالری و 14 گرم چربی کل است که شامل 7 گرم چربی اشباع (همان مقدار کره) ، 5 گرم چربی غیر اشباع سالم برای قلب و 1.5 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم همچنین 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K را تأمین می کند.

این اعداد به جز نوع چربی مشابه روغن زیتون است. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حاوی تنها 2 گرم چربی اشباع (که می تواند در بیماری های قلبی نقش داشته باشد) است که 10 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم نسبت به سایر روغن های گرمسیری مانند روغن نارگیل و روغن هسته خرما دارای چربی اشباع کمتری است.

از روغن پالم استفاده کنید

روغن پالم چگونه استفاده می شود؟

روغن پالم تقریباً در همه محصولات غذایی وجود دارد. حدود 50 درصد از محصولات بسته بندی شده در سوپر مارکت ها از پیتزا ، مخروط و شکلات گرفته تا دئودورانت ها ، شامپوها ، خمیردندان ها و رژ لب ها را شامل می شود. همچنین از آن به عنوان خوراک دام و به عنوان سوخت زیستی در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود.

روغن پالم اغلب به غذاهای فرآوری شده در فروشگاه اضافه می شود. سیب زمینی سرخ کرده می گوید: “بسیاری از غذاهای آماده مانند کره بادام زمینی و کرم قهوه حاوی روغن پالم هستند.” علاوه بر این ، روغن پالم در برخی از محصولات محافظ پوست و لوازم آرایشی مانند رژ لب ، پاک کننده ها و صابون ها وجود دارد.

“روغن پالم به دلیل دود زیاد برای پخت و پز نیز استفاده می شود. این بدان معناست که برای پخت غذا در دمای بالا مناسب تر است.

به طور کلی ، هرچه روغن تصفیه شده بیشتر باشد ، دود آن بیشتر می شود زیرا تصفیه ناخالصی ها و اسیدهای چرب آزاد را که می تواند باعث دود روغن شود ، از بین می برد.

از نظر طعم ، روغن پالم طعم خامه ای تری در دهان دارد و چربی بیشتری به غذا می دهد. روغن پالم نیز جهانی است. “می توان آن را پردازش و مخلوط کرد تا طیف گسترده ای از محصولات با خواص مختلف ایجاد شود.”

چرا نظرات منفی در مورد این روغن وجود دارد؟

روغن پالم عامل اصلی جنگل زدایی در جنگل های متنوع جهان بوده و هست و باعث تخریب زیستگاه گونه های در خطر انقراض مانند اورانگوتان ها ، پیگمی ها و کرگدن های سوماتران شده است.

این تلفات جنگلی ، همراه با تبدیل زمین های زغال سنگ غنی از کربن ، میلیون ها تن گازهای گلخانه ای را در اتمسفر آزاد می کند و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. بنابراین ، با توجه به این موارد ، مقاومت در برابر رشد درختان و استفاده از این روغن افزایش یافته است.

روغن مضر نخل

آیا روغن پالم برای شما مضر است؟

به نظر می رسد روغن پالم فوایدی برای سلامتی دارد. برخی مطالعات نشان داده اند که روغن نخل می تواند به کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی و عملکرد مغز کمک کند.

روغن پالم سرشار از توکوترینول ها است ، نوعی ویتامین E که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که سموم ممکن است پیشرفت زوال عقل را کند کرده و خطر سکته مغزی را کاهش دهند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: رژیم درمانی و رژیم غذایی برای کاهش تناسب اندام و چربی بدن

روغن پالم هنوز سالم ترین روغنی نیست که می توانید برای پخت و پز استفاده کنید و هیچ فایده دیگری برای سلامتی ندارد. این روغن حاوی حدود نیمی از چربی های خوب (اشباع نشده) و نیمی از غذاهای بد (اشباع) است ، اما در بسیاری از غذاهای مختلف یافت می شود که برای دانشمندان تشخیص این که آیا برای شما خوب است یا مضر است. “

به یاد داشته باشید که برخی از مطالعات حتی عوارض جانبی منفی را نشان می دهند. “مطالعاتی وجود دارد که مطالعاتی را رد می کند که نشان می دهد روغن پالم برای بیماری های قلبی مفید است.”

پختن با روغن پالم ممنوع است

آیا باید با آن غذا بپزید؟

“توصیه می شود که روغن زیتون و روغن آووکادو گزینه های بهتری برای پخت و پز باشند.”

احتمالاً از روغن پالم در غذاهای فرآوری شده ای که از مغازه های خواربار فروشی خریداری می کنید ، نمی توان شکایت کرد ، اما سعی کنید از مارک هایی که آن را مخلوط می کنند استفاده کنید.

اگرچه روغن پالم به اندازه چربی های ترانس ناسالم نیست ، اما بهتر است از روغن زیتون یا دیگر روغن های پخت سالم برای تهیه غذا در خانه یا بیرون استفاده کنید.

گزارشات در مورد اثرات مصرف روغن پالم در غذا متفاوت است. برخی مطالعات مصرف روغن نخل را با افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های ایسکمیک قلب ، افزایش لیپوپروتئین با چگالی پایین ، کلسترول ، افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی و سایر عوارض جانبی مرتبط کرده اند.

سایر مطالعات هیچگونه اثر منفی یا حتی پیامدهای سلامتی مصرف روغن پالم را نشان نداده اند.

منابع:
www.who.int
www.health.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید