دلایل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


“دکتر ، چرا دچار کم کاری تیروئید شدم؟”

2 رایج ترین پاسخی که دریافت می کنید عبارتند از: “این به دلیل ژن ها” و “این به دلیل یک بیماری خود ایمنی است و سیستم ایمنی بدن شما به غده تیروئید حمله می کند. به این بیماری هاشیموتو و در برخی موارد بیماری گراو گفته می شود. “

بیایید هر دو پاسخ را بررسی کنیم.

ژن ها

اگر ژنها تا حد زیادی مسئول غده تیروئید هستند ، چگونه ممکن است که غده تیروئید در 50 سال گذشته ، زمانی که انسانها چند صد سال بر روی زمین وجود داشته اند ، بسیار رایج شده است؟ چگونه ژن ها در 50 سال گذشته تغییر کرده اند؟

بیماری خودایمنی

غده تیروئید به دلیل یک بیماری خود ایمنی خوب شده است. اما پس چرا بیماری خود ایمنی رخ داد؟ آیا ارزش دانستن ندارد؟ تا زمانی که شخص به اصل مشکل نرسد ، هرگز نمی تواند راه حلی پیدا کند. متأسفانه ، بسیاری از افراد در تلاش برای یافتن علت اصلی نیستند.

هدف این مقاله تجزیه و تحلیل علل اصلی تشکیل تیروئید است. تشخیص مشکل نصف برد است. به نظر می رسد هر دو دلیل فوق برای کم کاری تیروئید نشان می دهد که ما هیچ چیزی تحت کنترل نداریم و کنترل کمی بر بیماری داریم ، اما اینطور نیست.

به غده تیروئید نیز بیماری مزمن گفته می شود به همان دلیلی که نمی توان در مورد آن کاری انجام داد و “یک بار غده تیروئید ، همیشه غده تیروئید”. “بیماری با آخرین نفس از بین می رود.” که کاملا درست نیست.

7 علت اصلی شیوه زندگی وجود دارد که منجر به تشکیل غده تیروئید می شود. و خبر خوب این است که می توان روی این علل سبک زندگی کار کرد و بنابراین کم کاری تیروئید خود را کنترل کرد.

علت اصلی 1: عدم تغذیه

احتمالاً در مورد اهمیت ید برای عملکرد صحیح تیروئید شنیده اید. هورمون تیروئید غنی از ید است و کمبود ید می تواند باعث کم کاری تیروئید و گواتر (تورم غده تیروئید) شود.

اما نه تنها ید ، مواد مغذی مهم دیگری نیز وجود دارند که اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما نقش مهمی در عملکرد غده تیروئید دارند:

 • آهن ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • برای سنتز هورمون تیروئید مورد نیاز است
   • برای تبدیل T4 به T3 مورد نیاز است
  • ثابت شده است که کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری گریوز و تیروئیدیت هاشیموتو ارتباط دارد.

مردم اغلب رژیم غذایی را با خوردن کمتر مرتبط می دانند. با این حال ، رژیم غذایی بیشتر در مورد خوردن است. بیشتر غذاهای مناسب بخورید تا تمام مواد مغذی بدن شما به درستی کار کند.

علت اصلی 2: اضافه وزن

مردم اغلب تصدیق می کنند که کم کاری تیروئید منجر به افزایش وزن می شود ، اما عکس آن نیز صادق است.

جمعیت چاق دارای یک دقیقه است 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی.

چرا چاقی باعث کم کاری تیروئید می شود؟

 1. متاستاز تیروئید می گوید: “چاقی یک فرایند التهابی مزمن با درجه پایین است. بنابراین ، سایتوکاین ها و سایر نشانگرهای التهابی تولید شده توسط اضافه بار بافت چربی افزایش می یابد. این افزایش سیتوکین های التهابی. ممکن است بیان mRNA symporter سدیم / یدید را مهار کند ، سپس بر فعالیت جذب یدید در سلولهای تیروئید انسان تأثیر بگذارد. “
 2. در ادامه آمده است:لپتین ، فاکتور تولید شده توسط سلول های چربی ، همچنین در التهاب مزمن نقش دارد و می تواند منجر به تغییرات مورفولوژیکی در غده تیروئید شود. [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن یک دور باطل است. اگر می خواهید بر کم کاری تیروئید غلبه کنید و اگر اضافه وزن دارید ، این مسئله هیچ است. 1 که باید انجام دهید.

علت اصلی 3: عدم تعادل باکتریایی روده

“همه ما می دانیم آنتی بیوتیک ها چیست ، اما چند نفر از ما درباره همتای خود به نام” پروبیوتیک ها “می دانیم؟ اینها میکروارگانیسم هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که برای بهبود سلامت آنها شناخته شده است. آنها معمولاً در مکمل ها و غذاها یافت می شوند. به عنوان “ماست و دوغ. ممکن است به نظر برسد که باکتری های زنده را به عنوان بخشی از وعده غذایی خود مصرف کنید ، اما این یک تمرین عادی است و برای شما بسیار مفید است.”

تیتراژ جالب

معده انسان حاوی تریلیون ها باکتری خوب است. آیا این شگفت انگیز نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر بیشتر از تعداد کل سلول های بدن است.

نسبت باکتری های خوب و بد در معده شما معمولاً 85: است: 15. با حفظ این نسبت ، از سلامت کامل برخوردار هستید و می توانید به راحتی وزن خود را کاهش دهید. پروبیوتیک ها به حفظ سلامت روده ها کمک می کنند و بنابراین به تجزیه و جذب غذا کمک می کنند.

پروبیوتیک ها در پنیر و دوغ یافت می شوند ، هر چند به مقدار زیاد. با این حال ، از آنجا که بسیاری از ما پروبیوتیک های کافی در رژیم غذایی روزانه خود نداریم ، نسبت باکتری های خوب کاهش می یابد و اغلب از سوء هاضمه و کاهش ایمنی رنج می بریم.

میکرو فلور روده همچنین بر جذب مواد معدنی مهم برای غده تیروئید از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. ” همه برای عملکرد تیروئید ضروری هستند و ارتباط واضحی بین اختلال عملکرد تیروئید و سطوح تغییر یافته این مواد معدنی وجود دارد. ” [2]

علت اصلی 4: مسمومیت

پزشکان می گویند بیماری هاشیموتو به این دلیل رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن ما شروع به حمله به غده تیروئید می کند. اما چرا این اتفاق می افتد؟ سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است نه اینکه ما را نابود کند. پس چرا مال ما رخشاک (محافظ) شدن باکساک (ناوشکن)؟

در میان عوامل دیگر ، پاسخ ممکن است سموم باشد. در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم موجود در محیط با ید و سلنیوم اشتباه گرفته شده و در غده تیروئید تجمع می یابد.
 • سپس بدن آنتی بادی هایی را برای مبارزه با این سموم در حالی که به غده تیروئید حمله می کنند دریافت می کند.

امیدوارم بتوانید ببینید که چقدر سموم نامرئی در زندگی ما باعث این همه گیری تیروئید شده است.

مضرترین آنها چهار فلز سنگین خاص هستند: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و جیوهبه آنها در محصولات ما برای استفاده روزمره مانند پلاستیک ، دئودورانت ، باتری و غیره یافت می شوند. ممکن است بیرون آوردن همه این موارد از سر شما ممکن نباشد ، اما با درک آن ، می توانیم خسارت را کاهش دهیم.

آفت کش ها ، علف کش ها ، قارچ کش ها ، که معمولاً در محصولات کشاورزی ما استفاده می شوند ، یکی از رایج ترین منابع سموم هستند. حتی شیر مملو از هورمون های اضافی است ، زیرا اکثر گاوها برای افزایش عملکرد شیر تزریق می شوند. هنگام پرداخت هزینه مواد غذایی ارگانیک ، از افزایش قیمت ها می ترسیم. با این حال ، هزینه ای را که در بلندمدت با مصرف غذاهای سنگین حاوی آفت کش ها می پردازیم ، در نظر بگیرید.

علت اصلی 5: استرس و کم خوابی

استرس و کم خوابی دو علت شایع هستند. نه ، من در اینجا در مورد برخی مسائل فلسفی صحبت نمی کنم. بیایید در مورد بدتر شدن وضعیت غده تیروئید صحبت کنیم.

Healthline می گوید: “تأثیر استرس بر غده تیروئید با کند کردن متابولیسم بدن شما ایجاد می شود. این راه دیگری برای ارتباط استرس و افزایش وزن است. با کند شدن عملکرد تیروئید در هنگام استرس ، سطح هورمون های تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد. همچنین ممکن است هورمون T4 به T3 تبدیل نشود که منجر به سطوح بالاتری از T3 معکوس می شود. ”

مقصر دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. وقتی استرس دارید یا خواب هستید ، کورتیزول ترشح می شود. و کورتیزول زیاد می تواند باعث ایجاد هرج و مرج در غده تیروئید شود.

این اجازه نمی دهد غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید کند و وضعیت را بدتر می کند. بنابراین اگر غده تیروئید دارید ، یک دلیل دیگر برای کاهش استرس و خواب خوب دارید.

همچنین مطالعات نشان داده اند که کم خوابی و خواب بیش از حد از عملکرد تیروئید جلوگیری می کند. زمان مطلوب خواب 7-8 ساعت خواب است. [3]

علت اصلی 6: سبک زندگی بی تحرک

مطالعات نشان داده است که “عملکرد تیروئید در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید که به طور منظم ورزش می کنند بهبود می یابد زیرا سطح TSH کاهش یافته و T3 و T4 در گروه ورزش منظم افزایش یافته است. “[4]

ورزش همچنین به متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می کند. هر دو بار دیگر به عملکرد بهتر تیروئید کمک می کنند.

ریشه علت 7: التهاب داخلی

“من همیشه فکر می کردم التهاب به معنی آسیب یا تورم بافتی است که دردناک است.” این واکنش بدن است که سلول های آسیب دیده یا محرک ها را قبل از شروع روند بهبودی از بین می برد. التهاب نامرئی چیست؟ “یکی از مشتریان ما از میر می پرسد.

این التهاب داخلی نامیده می شود و یکی از علل اصلی چاقی ، دیابت ، تیروئید و سایر بیماری های سبک زندگی است. ” این نه دردناک است و نه قابل مشاهده ، اما بسیار کشنده است. این آتشی است که سیستم دفاعی بدن پنهان می کند زیرا با مواد حساسیت زا ، سموم ، استرس و غذای بد مبارزه می کند. ”

هاگرچه این التهاب مضر است ، اما متأسفانه هیچ داروی ضد عفونی کننده ای نداریم که بتواند آن را درمان کند. التهاب داخلی ناشی از کربوهیدرات های تصفیه شده ، قند ، چربی های ترانس و بسیاری از چربی های التهابی امگا 6 ، شیرین کننده های مصنوعی ، گلوتن ، محصولات لبنی ، عفونت های مزمن ، استرس ، روغن های گیاهی فرآوری شده ، حساسیت های پنهان و حساسیت غذایی و غیره است. این می تواند باعث بیماری هایی از رینیت تا چاقی تا سرطان شود!

هر فردی متفاوت است و عوامل مختلفی می توانند منجر به التهاب شوند. ابتدا باید تمام علائم التهابی را که احساس می کنید پیدا کنید و سپس آنها را از بین ببرید. در واقع ، هنگامی که برنامه Possible را امتحان می کنید ، متوجه می شوید که به طور متفکرانه طراحی شده است تا به شما کمک کند بفهمید چرا التهاب شما را آزار می دهد تا بتوانید مشکل را حل کنید.

اکنون که علل اصلی غده تیروئید را می دانید ، این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید آیا می خواهید روی این علل ریشه ای کار کنید یا فقط بر مدیریت علائم خود با سایر داروهای هورمونی تمرکز کنید.

در Možné ، ما برای رسیدگی به همه این علل اصلی کار می کنیم و به هزاران بیمار تیروئیدی کمک کرده ایم تا کم کاری تیروئید را مدیریت و معکوس کنند. ما یک تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه داریم ، پزشکانی که هر روز تلاش می کنند تا جهان را سالم تر کنند. استفاده از غذا به عنوان دارو.

دیدگاهتان را بنویسید