ایالات متحده و طالبان برای اولین بار پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان دیدار خواهند کرد


وی روز جمعه گفت که برای اولین بار پس از خروج آخرین سربازان آمریکایی از افغانستان در اواخر ماه اوت ، مقامات آمریکایی و طالبان آخر هفته در قطر دیدار خواهند کرد.

بحث آخر هفته در دوحه ، پایتخت قطر ، بر حذف همه شهروندان آمریکایی ، دارندگان کارت سبز و متحدان از افغانستان که برای ویزای ویژه درخواست کرده اند یا مجاز به سفر به ایالات متحده هستند متمرکز می شود.

سهیل شاهین ، سخنگوی طالبان مستقر در دوحه ، به آسوشیتدپرس گفت که در این نشست درباره توافق 2020 میان افراط گرایان اسلامی و واشنگتن بحث می شود که زمینه را برای خروج نهایی آمریکا فراهم می کند.

“بله جلسه ای وجود دارد. به به شاهین گفت در مورد روابط دوجانبه و اجرای توافق دوحه. “موضوعات مختلفی را پوشش می دهد.”

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که 105 شهروند آمریکایی و 95 دارندگان گرین کارت تا پایان ماه اوت از افغانستان فرار کرده اند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که 105 شهروند آمریکایی و 95 دارندگان گرین کارت تا پایان ماه اوت از افغانستان فرار کرده اند.
AP

مقامات آمریکایی سعی خواهند کرد طالبان را به خاطر قولی که به اتباع خارجی و افغانها داده است تا از افغانستان برای کمک به ارتش آمریکا خارج شوند ، پاسخگو باشند.

دولت بایدن اعتراف کرده است که ده ها آمریکایی و ساکن دائمی قانونی پس از پایان خروج در 30 آگوست عقب ماندند. همچنین اعتقاد بر این است که هزاران متحد افغان در قلمرو متخاصم زندگی می کنند ، اگرچه دولت تعداد دقیق آن را اعلام نکرده است.

ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت 105 شهروند آمریکایی و 95 دارندگان گرین کارت از پروازهایی که دولت آمریکا آنها را تسهیل کرده است تا پایان ماه اوت خارج شده اند. تعداد آنها بیش از یک هفته تغییر نکرده بود.

پرچم طالبان بر روی دیواری در بیرون ساختمان سفارت آمریکا در کابل افغانستان نقاشی شده است.
پرچم طالبان بر روی دیواری در بیرون ساختمان سفارت آمریکا در کابل افغانستان نقاشی شده است.
AP

جانبازان نظامی و دیگران به دیگران کمک کرده اند که با پروازهای چارتر از کشور خارج شوند و برخی از مرزهای زمینی عبور کرده اند. پرایس روز پنجشنبه اعتراف کرد که وزارت امور خارجه “با ده ها آمریکایی در افغانستان که مایل به خروج هستند در تماس است.”

مقامات آمریکایی در پاسخ به شکایات قانونگذاران دو طرف مبنی بر اینکه روند تخلیه به کندی پیش می رود ، تأیید پروازها به افغانستان بدون هیچ گونه مقامات آمریکایی ، از جمله سایر توقف ها ، دشوار است.

هیئت آمریکایی که شامل مقامات وزارت خارجه ، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) و جامعه اطلاعاتی است ، طالبان را تحت فشار قرار خواهد داد تا مارک فریکس ، مهندس عمران ایلینوی را که در فوریه 2020 ربوده شده بود آزاد کند.

تیم آمریکایی قصد دارد از طالبان بخواهد که به حقوق زنان و دختران – که بسیاری از آنها از بازگشت به مشاغل و کلاس درس باز می مانند – احترام بگذارند و همچنین دسترسی آزاد به مناطقی از افغانستان را که سازمان های بشردوستانه نیاز به مداخله دارند ، آزاد کنند.

مقامات تاکید کردند که این دیدار نشان نمی دهد که واشنگتن به دنبال به رسمیت شناختن طالبان به عنوان دولت قانونی افغانستان است.

یک مقام آمریکایی به رویترز گفت: “ما واضح هستیم که هر مشروعیتی باید از طریق اقدامات خود طالبان به دست آید.” آنها باید رکورد پیوسته ای را ثبت کنند. “

آمریکا و طالبان این هفته در دوحه قطر مذاکره رودررو خواهند داشت.
آمریکا و طالبان این هفته در دوحه قطر مذاکره رودررو خواهند داشت.
توسط خبرگزاری فرانسه گتی ایماژ

با سیم پستSource link

دیدگاهتان را بنویسید