تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین رژیم غذایی برای رشد کودک است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه در طول شش ماهگی زندگی اول (جایی که کودک منحصراً از شیر مادر تغذیه می کند) و نگرانی های مادر شیردهی در ماه رمضان بر تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها نگران روزه داری است.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد اگر در طول درس بسون غذای سالم و مایعات کافی مصرف می کنید افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا فرزند بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند خودتان در مورد روزه گرفتن تصمیم بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا او دارای بیماری خاصی (به ویژه دیابت) است. کودک ضعیف و کم وزن یا بیمار او دارد؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزاد هنوز در حال استراحت است ، ذخیره آهن کم ، قبل از هر چیز ، باید به فکر سلامت خود و فرزندشان باشد بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی کودک بستگی کامل به شیر مادر دارد.
اگر تغذیه مادر کامل و صحیح نباشد بدن مادر خارج از ذخیره است او یکبار ترکیب شیر را بهبود بخشید ، می تواند باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و نوزاد می شود اگر این مدل ناکافی است و مادر گرسنه است ، مادر قطعاً مجروح می شود.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی خود مقدار لازم شیر نوزاد را تامین کنید ، روزه گرفتن اشتباه است هیچ مادر شیردهی نمی تواند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کند ،فعالیت بدنی را در طول روزه داری کاهش دهید و در عوض آن را امتحان کنید روز و شب بین افطار و صحرا به نوزاد خود شیر دهید ، شما روزه خواهید گرفت عبور از آنها راحت تر است

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان دید کلی از همه مادران ارائه داد زیرا نوعی مشکل است تغذیه و میزان ذخیره فیزیکی مادر در حال بازگشت است. شما نظرسنجی انجام داده اید درک اجزای اصلی شیر ناشتا چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد او نمی گیرد
تغییر حجم شیر در مادران مختلف متفاوت است ، اما معمولاً اندک است آنها حجم تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند مصرف مادر و فعالیت روزانه باز می گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط تا سن 4 تا 6 ماهگی و بعد از آن از شیر مادر تغذیه می کند قطعه به قطعه غذای اضافی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است اگر فرزندتان غذای کمکی نمی خورد روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز کودک را تامین کند.
تصمیم گیری درباره مجازات مادر از 6 تا 12 ماهگی یا نه وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. اگر مادر باید وزن و رشد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به عنوان بخش اصلی تغذیه نوزاد ، غذا و شیر مادر با رژیم غذایی سالم و کافی می توانید کمتر از قبل مصرف کنید سریع سریع.
مادران شیرده با تغذیه مناسب ، به طور کلی مایعات زیادی دریافت می کنند فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید بین افطار و صحرا به نوزاد خود شیر دهید ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا وزن نوزاد و مادر هنگام روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن کودک کمتر از وزن مورد نیاز است چه سن باشد و چه منحنی رشد نشان دهنده سوء تغذیه ، این هنگام تصمیم گیری در مورد روزه ، مشکل باید یک شاخص مهم در نظر گرفته شود باید مورد توجه قرار گیرد. در چنین شرایطی ، حتی اگر کودک در دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و فقط شیر می دهد غذا وجود ندارد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و ضعیف است وزن ، در اینجا مادر لزوماً گرسنه نمی شود یا ممکن است روز را دوست داشته باشد در همین حال ، سریع. یا مثلاً اگر مادر ضعیف و وزن داشته باشداو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد ، باز هم توصیه می شود از گرسنگی بمیرید گریه نکن

آیا ساعتها روزه هستند و فصلی که ماه رمضان در آن قرار دارد؟ مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان به جز ساعات بیشتر گرسنه و تشنه خواهید ماند ، گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب می شود او مادر می شود. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و صحرا مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت شما نمی توانید شیر کافی به نوزاد خود بدهید نخواهی کرد
اکنون که ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت ناشتا هستید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما مقدار زیادی مایعات دریافت کنید. بهترین الف مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از یک محصول خانگی کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (بچه گربه ، نارارکا و غیره) همراه با تخم مرغ شربت و اگزالات غذاهایی بخورید که مملو از نمک های مختلف است.

آخرین کلمه:

با پزشک خود صحبت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نشوید ، زیرا خداوند برای شما و فرزند شما روزه می گیرد
ترجیح داده شده (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس برتون از عدم روزه گرفتن رنج می برد ، می تواند باعث ترشح شود شیر دهید یا باعث بی اشتهایی شوید.

برات آرزوی موفقیت و سلامتی دارم

دیدگاهتان را بنویسید