Newark Nears لوله سرب را در مدت زمان بی سابقه حذف می کند


نیوآرک به هدف خود برای تعویض هر لوله سربی که آب را به خانه ها در بزرگترین شهر نیوجرسی پمپ می کند ، نزدیک می شود. تا کنون ، آنها عملکرد بی نظیری را به دست آورده اند: بیش از 22000 مدیر خط خدمات را با لوله های مسی جایگزین کرده اند.

مقامات شهری اعلام کردند که تمام خطوط خدمات شناخته شده-لوله های هم اندازه باغ که خطوط آب زیرزمینی را به خانه ها متصل می کند-حذف شده است. طی دو هفته آینده ، خدمه ساختمانی دو بار بررسی می کنند تا مطمئن شوند خطوط خدمات علامت گذاری شده به عنوان مبادله شده یا “غیر پیشتاز” در سوابق شهری در واقع بدون سرب هستند. آنها در حال حاضر 1000 لوله کنترل دوگانه دارند.

“بگویید سوابق می گوید مدیر خدمات ندارید.” کریم آدیم ، مدیر آب و فاضلاب نیوآرک ، گفت: خوب ، صاحب خانه ، ساکن ، ترسیده است. تنها یک دقیقه طول می کشد تا آنها را بیرون کشیده و تأیید کرده و به آنها نشان دهیم که چرا لوله های آنها را تعویض نمی کنیم. “

عادم گفت که کل پروژه تا پایان ماه ، کمتر از سه سال پس از ورود شهر به پروژه ، به پایان می رسد. این موفقیت تاریخی سالها پس از انفجار بحران آب شهر و مقایسه آن با فلینت ، میشیگان به دست می آید.

نیوآرک در حال حاضر جایگزینی لوله های سربی خود را در مقابل فلینت تکمیل می کند و به عنوان یک مدل – حتی توسط شدیدترین منتقدانش – مورد استقبال قرار می گیرد.

اریک اولسون از شورای دفاع از منابع طبیعی ، گروهی که در سال 2018 از نیوارک شکایت کرد ، گفت: “آنها به سرعت هزاران نفر از رهبران خطوط خدمات را جایگزین کردند و این کار را در یک بازه زمانی بسیار سریعتر از آنچه بسیاری از شهرهای دیگر حتی تلاش کرده بودند ، انجام دادند.” بالاتر از سطح سرب بالا گروه بوم شناختی در اوایل امسال با این شهر مستقر شدند. کمیته سناتورهای جدید ، متشکل از مربیان نیوار ، نیز بخشی از این دعوی بود و در پاسخگویی شهر به مردم و آموزش مردم در مورد خطرات سرب کلیدی بود.

خدمه ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در Newark کار می کنند تا خط اصلی خدمات را با مس جایگزین کنند.

فلش

خدمه ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در Newark کار می کنند تا خط اصلی خدمات را با مس جایگزین کنند.

کارن یی / WNYC

سرب به ویژه برای مادران باردار و رشد کودکان مضر است. اگرچه هیچ مقدار سرب ایمن نیست ، دولت فدرال سطح قابل قبول آب آشامیدنی را تعیین می کند که شرکت های آب نمی توانند از آن تجاوز کنند. سالانه بیش از 4000 کودک مبتلا به مسمومیت با سرب در نیوجرسی تشخیص داده می شوند ، بیشتر با خوردن رنگ سرب.

نیوآرک در ابتدا قرار بود بیش از 10 سال خطوط اصلی خدمات خود را جایگزین کند ، اما در سال 2019 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به شهر دستور داد آب بطری را بین هزاران نفر از ساکنان توزیع کند. با بالا رفتن سطح سرب در آب توسط نیوآرک ، مقامات شهرستان اسکس به آن پیوستند و موافقت کردند که 120 میلیون دلار از طرف شهر برای تسریع برنامه تبادل سرب اختصاص دهند. این بدهی با توافق نامه اجاره بین بندر و نیوآرک جبران می شود.

شورای شهر نیوآرک همچنین آیین نامه ای را تصویب کرد که به خدمه ساختمانی اجازه می داد بدون اجازه صاحب ملک به خطوط خدمات در زمین های خصوصی دسترسی داشته باشند ، و نیازی به تعقیب مالکان غایب در شهری که سه چهارم ساکنان خانه های خود را اجاره می کنند ، نبود.

ایالت همچنین به نیوآرک اجازه داد تا از پول عمومی برای تأمین مالی کار در املاک خصوصی استفاده کند. خطوط اصلی خدمات نیوآرک متعلق به بخش خصوصی است ، اما این شهر به صورت رایگان خط لوله را جایگزین می کند.

اولسون گفت: “در جایی که اراده سیاسی وجود دارد ، و به ویژه در جایی که بودجه وجود دارد ، می توان هزاران مدیر خط خدمات را به سرعت و به طور کارآمد جایگزین کرد.”

“شما باید به طور مخفیانه وارد اجتماع شوید ، همه خطوط اصلی خدمات را خیابان به خیابان جایگزین کنید.” وقتی تجهیزات و کارکنان را در آنجا دارید ، بسیار کارآمدتر است ، برای خانه بسیار ارزان تر است و می توانید این کار را سریع انجام دهید. و این واقعا یکی از درس های کلیدی نیوآرک است. “

فیل مورفی فرماندار نیوجرسی امسال قانونی را امضا کرد که به شرکت های آب دستور می دهد طی 10 سال آینده همه خطوط اصلی کشور را جایگزین کنند. انجمن کارهای آب آمریکا تخمین می زند که 350،000 خط سرویس در این ایالت وجود دارد که پنجمین خط در این کشور است. جدیدترین موجودی های ارائه شده توسط سیستم های آب به بخش محیط زیست نیوجرسی نشان می دهد که حداقل 167،354 خط لوله شناخته شده وجود دارد که باید تعویض شوند. این حدود 14 درصد از 1.2 میلیون خط لوله موجودی است.

اما تقریباً 1.1 میلیون از مواد ناشناخته ، حدود 85 درصد از کل خطوط لوله ساخته شده است.

ادیم گفت نیوآرک موجودی گسترده ای دارد که به شهر اجازه می دهد به سرعت در اطراف بلوک حرکت کند. نیوآرک همچنین این برنامه را به ابتکار استخدام محلی تبدیل کرده است. وی گفت که از 600 شغل ایجاد شده ، 250 نفر محلی و 85 نفر قبلاً بیکار بودند.

او گفت: “ما همچنین مادران و شرکت های پاپ داشتیم که می توانستند مواد مورد نیاز خود را تامین کنند … همه چیز که به اقتصاد محلی کمک می کند.”

نتایج آزمایشات ایالتی نشان می دهد که سطح اولیه نیوآرک از اوایل سال 2020 از استانداردهای فدرال فراتر نرفته است. این شهر همچنین میلیون ها سرمایه گذاری در زمینه بهبود زیرساخت های تصفیه خانه Pequannock انجام می دهد که آب را به همراه شهرهای همجوار مانند بلویل ، بلومفیلد و نیمی از شهر پمپاژ می کند. ناتلی

مارگاریتا رییس ، ساکن نیوآرک ، با دیدن تیم های ساختمانی در خیابان خود و در سراسر شهر به او کمک کرد تا اطمینان حاصل کند که آب او دوباره قابل آشامیدن خواهد بود.

او در حالی که منتظر کارگر ساختمانی بود تا خط خود را بررسی کند ، گفت: “امیدوارم خدا دوباره بتوانیم آن را بنوشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید