N95 دستگاه تنفسی می تواند بستری شدن در بیمارستان را به دلیل بخار آتش سوزی جنگل کاهش دهد: یک مطالعه


محققان می گویند دستگاه های تنفس N95 می توانند محافظت قوی در برابر بخارات آتش سوزی جنگل را انجام دهند.

بر اساس مطالعه ای که در ماه اوت در مجله AGO Geohealth انجام شد ، ماسک های استاندارد نظارتی یک “ابزار امیدوار کننده” برای کاهش استنشاق آلودگی ذرات معلق در هوا و کاهش خطر عوارض جانبی نامطلوب بر سلامتی ارائه می دهند.

نویسندگان مطالعه دانشگاه ایالتی کلرادو و دانشکده بهداشت عمومی کلرادو خاطرنشان کردند که از مزایای بهداشت عمومی N95 به طور مکرر استفاده می شود و “بستگی زیادی” به تعداد افراد دارد.

مدل تیم انواع مختلفی از چهره ها ، میزان تناسب آنها ، ویژگی های آلودگی هوا و خطر آلودگی هوا که باعث بیماری های تنفسی می شود را پوشش می دهد.

علاوه بر این ، مردم به این فکر کردند که چند درصد از مردم از ماسک استفاده می کنند و چگونه به طور مداوم از آن استفاده می شود.

ماسک های N95 از شیشه جلو آویزان شده است ، همانطور که در آسمان نارنجی ناشی از دود آتش سوزی در شمال کالیفرنیا مشاهده شده است ، در اوکلند ، کالیفرنیا در روز چهارشنبه ، سپتامبر 2020 دیده شده است.
ماسک های N95 از شیشه جلو آویزان می شوند ، همانطور که در آسمان نارنجی ایجاد شده توسط دود آتش سوزی در شمال کالیفرنیا ، که در اوکلند ، کالیفرنیا در روز چهارشنبه ، سپتامبر 2020 مشاهده شده است.
گروه اخبار رسانه از طریق گتی ایماژ

محققان آزمایشات آزمایشگاهی را برای رسیدن به یافته های خود انجام دادند و توانایی ماسک های صورت و ماسک های مختلف را برای فیلتر کردن ذرات در طیف وسیعی از اندازه های موجود در دود و آلودگی هوا بررسی کردند و مواد ماسک را روی لوله ای قرار دادند که هوا را “تنفس” می کند. ذرات را درون یک جعبه پلاستیکی قرار دهید.

در مطالعه موردی فصل آتش سوزی ایالت واشنگتن 2012 ، گروه تخمین زده است که استفاده از ماسک تنفسی N95 می تواند تعداد بستری شدن در بیمارستان ناشی از آتش سوزی را 22 تا 39 درصد کاهش دهد. N95 میزان قرار گرفتن در معرض افراد را 16 برابر کاهش داد.

متناوبا ، ماسک های پارچه ای فقط حفاظت محدودی در برابر آلودگی هوا ارائه می دهند و ماسک های مصنوعی و پنبه ای فقط میزان قرار گرفتن در معرض را 2.2 کاهش می دهند. و به ترتیب 1.4.

در حالی که ماسک های جراحی بیش از 90 درصد ذرات را فیلتر می کنند ، تحقیقات قبلی نشان داده بود که ماسک ها نیمی از هوای اطراف ماسک را نشت می کنند و آنها را به اندازه جایگزین های مصنوعی و پنبه ای موثر می کند.

ماسک های جراحی و ماسک های مصنوعی به ترتیب حدود 17 and و 13 exposure از مواجهه با آتش سوزی در بیمارستان و ماسک های پنبه ای تنها 6 را شامل می شود.

به گفته نویسندگان ، N95 بهترین کار را در برابر ذرات گرد و غبار بزرگ و آلودگی هوای شهری انجام داد.

    یک زن از ماسک محافظ صورت استفاده می کند و در نزدیکی یک علامت جاده ایستاده است ، زیرا گارد جمهوری جمهوریخواه راه را به دلیل آتش سوزی جنگل که در منطقه اودمیرا ، اودمیرا ، پرتغال در 18 اوت 2021 آغاز شده است ، مسدود می کند.  این آتش سوزی در چوب پنبه ، اکالیپتوس و جنگل های کاج شهرداری اودمیرا پرتغال پس از طولانی شدن هوای خشک و گرم رخ داد.
یک زن از ماسک محافظ صورت استفاده می کند و در نزدیکی علامت جاده ایستاده است ، زیرا گارد جمهوری جمهوریخواه راه را به دلیل آتش سوزی جنگل که در منطقه اودمیرا ، اودمیرا ، پرتغال در 18 اوت 2021 شروع شده است ، مسدود می کند. این آتش سوزی در چوب پنبه ، اکالیپتوس و جنگل های کاج شهرداری اودمیرا پرتغال پس از طولانی شدن هوای خشک و گرم رخ داد.
گتی ایماژ

در این مطالعه تاثیر تغییرات آب و هوایی بر آتش سوزی جنگل های این کشور مورد بررسی قرار گرفت. دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی آتش سوزی جنگل ها را بیشتر و شدیدتر می کند.

در سالهای اخیر ، دود ناشی از آتش سوزی – که با نام PM2.5 نیز شناخته می شود – آسمان ساحل شرقی را پر کرده ، کیفیت هوا را پایین آورده و ریه ها را تحریک می کند ، باعث التهاب ، تغییر سیستم ایمنی بدن و افزایش حساسیت به عفونت های تنفسی می شود.

قرار گرفتن در معرض دود با مشکلات سلامتی بلند مدت و کوتاه مدت همراه است عملکرد ریه، ضعف سیستم ایمنی ، میزان بالای آنفولانزا و حتی بستری شدن در بیمارستان و مرگ.

طبق CDC ، افراد مبتلا به آسم ، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) ، بیماری قلبی، زنان حامله، و کودکان به ویژه در معرض خطر هستند ، زیرا علائم ممکن است شامل مشکل در تنفس ، خس خس سینه ، سرفه ، آسم ، گزش چشم ، گلودرد ، آبریزش بینی ، سینوس های تحریک شده ، سردرد ، خستگی ، درد قفسه سینه و افزایش ضربان قلب باشد.

به گروه های خطر توصیه می شود از تماس با فعالیت های بیرون از منزل خودداری کنند ، از لباس های N95 استفاده کنند ، درها و پنجره ها را بسته نگه دارند و از فیلترهای هوا برای تمیز کردن هوا استفاده کنند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید