Chikarashi Isso FiDi با غذای راحتی فوق العاده ژاپنی بازگشایی می شود


برای چیکاراشی ایسو ، این سفر کاملاً یک سفر بود. در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با یک تجربه درجه یک به سبک کاپو (145 دلار برای منوی چشیدن) افتتاح شد و سپس در مارس 2020 مانند بقیه بسته شد. به مدت 9 ماه در Bowery به عنوان یک pop-up yakitori omakase ظاهر شد ، و اکنون سرانجام در خانه FiDi اصلی با سرآشپز جدید توکیو Hideaki Kobayashi بازگشایی شد. یک منوی جدید به سبک ایزاکایا برای شام ؛ و انواع غذاهای چیرشی و دانبوری برای ناهار در دسترس است.

در روزهای هفته ، فضای زیبا به نظر می رسد دومین مکان در چیکاراشی است ، مکانی سریع و سریع در خیابان کانال ، که متخصص ماهی های خام یا پخته با برنج است. می توانید کاسه های خود را در پیشخوان موقت مشرف به آشپزخانه سفارش دهید یا در اتاق ناهار خوری کوچک و شیک Isso بنشینید.

“کيورهاي چيراشي ژاپني با تاکيدن هاوايي” ، همانطور که ايوي تسانگ ، خالق چيکراشي آنها را نام مي برد ، شگفت انگيز هستند و ناهار مفصلي را تا 20 دلار تهيه مي کنند. یک هاماچی تند ، ماهی واسابی مایو ، ماهی قزل آلا سیچوان و به انتخاب من ، اوایل این هفته یک کاسه ماهی قزل آلا ایکورا چیراشی وجود داشت که حاوی مقدار قابل توجهی ماهی شفاف و تازه و تخم مرغ های چسبناک بود که در واقع به دهان شما پریده بودند. برنج سرکه خوب است و غذاهای لذیذی مانند نوری ، خرده پانکو و برگ های شیسو طعم و بافت آن را افزایش می دهد.

اگر می خواهید شناگر شما پخته شود ، نیمی از گزینه های donburi وجود دارد ، از جمله غذای کبابی Unagi یا مارماهی. تعداد ماهی کاد بو داده با سرکه سیاه ؛ و غذای “ممتاز” Seared Aburi Otoro با ماهی تن قرمز. من یک هاماچی کاما دریافت کردم ، یقه دم زرد پخته با پوست ترک خورده که بر فراز کوهی از برنج حک شده بود ، خیار و ترشی دایکون همراه با سس غوطه ور پونزا.

اما ایسسو ، همانطور که تسانگ توضیح داد ، “به معنی” بیشتر “است ، بنابراین در وعده شام ​​بار یک پیشخوان اشتراک را مخفی می کند ، چراغ ها کم می شود و مکان تبدیل به یک رستوران با غذاهای بهتر می شود که ایزاکایای ژاپنی را سرو می کند. وقتی از او پرسیدم که چرا او و شریک زندگی اش سلوین چان تصمیم گرفتند با غذای باکیفیت سرو کنند ، پاسخ کوتاه این بود که این فضا برای آشپز آتوسوشی کونو (در پنجره باز شده yakitori) و در حال حاضر سرآشپز کوبایاشی فضا را فراهم می کند تا بهترین کار را انجام دهند. به به

در مورد کوبایاشی ، این بدان معناست که سوکیاکی و بشقابی که در اینجا در Isso می گیرید فوق العاده است. گوشت گاو زیبا ، شستشو دهنده چربی است ، به برش های بسیار نازک بریده می شود و بعد از اینکه سرآشپز ابری آب نبات پنبه ای را روی میز شما ذوب کرد ، یک لایه دیگر به آبگوشت غنی (واریشیتا) می افزاید. قارچ ، سبزیجات داغ و توفو به لذت کلی غذا کمک می کند ، اما آنها یک لقمه گوشت چرب هستند که در دهان شما ذوب می شوند ، تازه از یک دیگ حباب دار تازه بیرون می ریزند و از خیساندن به استخری از گوشت خام می چکانند. تخم مرغی که مدتهاست به آن فکر خواهم کرد.

فلش

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی همچنین به تمپورای خود معروف است که با دست سبک آن را می زند و سرخ می کند. چندین گزینه ارائه می شود ، از جمله میگو ، صدف و یک بشقاب سبزیجات ، یک غذای مبتنی بر اودون و Tempura شگفت انگیز و خوشمزه ، که در آن تکه های بزرگ ماهی خوب را در “کاسه” ساخته شده از سرخ شده خرد شده قرار می دهید. چرم خوردن سر را فراموش نکنید!

برندگان دیگر Ankimo هستند ، دو رول چربی از جگر ابریشم که در حوضچه ای از سس پونزو نشسته اند ، و اگر حوصله ساشیمی را دارید ، Tuna Trio – با آکاس قرمز روشن ، نخود چاق و ابوری زیبا و کره ای – مطمئناً شما را خوشحال خواهد کرد صادقانه بگویم ، کوبایاشی آنقدر با غذاهای پخته خوب است که ای کاش به جای آن می توانم Hamkatsu سرخ شده یا گوشت گاو قرمز میسو خورشتی یا حتی کاراته مرغ را امتحان کنم.

Chikarashi Isso تازه شروع به ایجاد شلوغی کرده بود که در سال 2020 تعطیل شد ، بنابراین خوب بود دیدیم که با وجود 18 ماه تاریکی ، بیشتر میزها در اوایل این هفته ، حدود یک هفته پس از بازگشایی ، برای شام پر شده بودند. با این قیمت ها ، مطمئناً جایی است که اکثر ما در مناسبت های خاص ناهار می خوریم – اگرچه ناهار هنوز یک منوی عالی است – اما وقتی متوجه می شوید که غذا چقدر خوب است ، به نظر می رسد دوباره میز سختی است.

Chikarashi Isso واقع در خیابان 38 رکتور ، بین خیابان های غربی و واشنگتن ، در حال حاضر در روزهای هفته برای ناهار از ساعت 11:30 تا 15:00 و از دوشنبه تا شنبه برای شام از ساعت 17:00 تا نیمه شب باز است. یکشنبه بسته شد (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید