8 راه برای ورود به یک سبک زندگی سالم و حفظ آن به راحتی

تلاش برای سالم ماندن در دنیای امروز بسیار دشوار است. وسوسه دور شدن از سبک زندگی سالم در همه جا وجود دارد. زنجیره های فست فود، غذاهای فرآوری شده سریع و آسان و حتی فناوری مدرن می توانند شما را از تغذیه خوب و فعال ماندن باز دارند. اگر چند نکته را در نظر داشته باشید، ترویج یک سبک زندگی سالم می تواند به راحتی انجام شود.

در انتخاب گزینه های غذایی سالم تر تردید نکنید. هنگامی که با انتخاب غذا مواجه می شوید، باید به طور خودکار یک انتخاب سالم واضح را انجام دهید. تردید می تواند شما را مستقیماً به مبارزه با خودتان سوق دهد. اگر به این معنی است که انتخاب‌های سالم‌تر را در منوی بیرون‌آوری برجسته کنید تا چشم‌تان را به آن‌ها جلب کنید، این کار را انجام دهید. تمام زحمات خود را با یک اشتباه احمقانه پاک نکنید.

در ابتدا برای چیزی که ندارید ناله نکنید. برخی از افراد فوراً از سبک زندگی سالم خود عقب نشینی می کنند زیرا شروع به فکر کردن به همه چیزهایی می کنند که قبلا آنها را وسوسه می کرد. این موارد را دور از دسترس خود نگه دارید و سعی کنید در مورد آنها وسواس نداشته باشید. شما این چیزها را ندارید زیرا برای سلامتی شما خطرناک است. این را زمانی به خاطر بسپارید که به فکر انتخاب راه آسان هستید. بعد از مدتی دیگر حتی به آنها فکر نمی کنید.

اطراف خود را با محصولات کاملاً طبیعی بیشتری احاطه کنید. رفتار کردن با محصولات کاملاً طبیعی باعث می شود احساس کنید که در حال نوازش خود هستید. از محصولات صورت گرفته تا چیزهایی که در بدن خود می‌گذارید، از محیط زیست و تلاش‌های خود برای عاری و پاکسازی بدنتان از مواد شیمیایی مضر حمایت می‌کنید.

برای پر کردن جای خالی از مکمل استفاده کنید. پس از مشورت با پزشک خود، می توانید مکمل هایی مصرف کنید تا به شما در پر کردن شکاف های تغذیه ای که در رژیم غذایی خود از دست داده اید کمک کنند. مکمل ها از سبک زندگی سالم شما حمایت می کنند و می توانند تفاوت زیادی در سلامت کلی شما ایجاد کنند. مکمل های کاملا طبیعی را بخرید که پرکننده یا مواد مصنوعی ندارند.

هر چند وقت یکبار یک درمان داشته باشید. برای موقعیت های خاص، دلیلی وجود ندارد که نتوانید یک خوراکی کوچک داشته باشید. البته، شما نمی خواهید زیاده روی کنید، اما یک تکه کوچک کیک در روز تولد به شما آسیبی نمی رساند. اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید خود را کنترل کنید، مطمئن شوید که دیگر چیزی وجود ندارد که بتوانید آن را کنترل کنید. تمام باقیمانده‌هایتان را بعد از مهمانی بدهید، یک آب نبات به اشتراک بگذارید یا بقیه را دور بریزید.

افکار منفی را دور بریزید و مثبت بمانید. اگرچه ممکن است در ابتدا سازگاری با سبک زندگی جدید دشوار به نظر برسد، افکار منفی فقط کار را سخت تر می کند. با افکار مثبت خود را تشویق کنید. هر فکر منفی را با دو فکر مثبت جایگزین کنید تا خود را در مسیر درست به سوی زندگی بهتر حرکت دهید.

هنگام مواجهه با وسوسه دلایل انتخاب های خود را به خود یادآوری کنید. وقتی نمی‌خواهید حرکت کنید یا احساس می‌کنید نمی‌توانید روز دیگری را بدون یک کیسه چیپس در کنارتان زندگی کنید، به خودتان یادآوری کنید که چرا این تلاش‌ها را انجام می‌دهید. آیا این برای زندگی طولانی تر و سالم تر است؟ آیا صرفاً این است که لباس های جدید را بپوشید یا دوباره احساس جوانی کنید؟ اگر از فرصت ها برای پیشرفت استفاده نکنید، این فرصت ها ناپدید می شوند.

یک دفتر خاطرات از تغییراتی که احساس می کنید نگه دارید. وقتی شروع به دیدن تفاوتی در زندگی خود کردید، احساس خواهید کرد. تمام تغییرات مثبتی که برای شما اتفاق می افتد را در یک دفترچه یادداشت کنید. زمانی که احساس ناامیدی می کنید، دفترچه یادداشت خود را بخوانید تا ببینید چقدر پیشرفت کرده اید.

هر انتخاب، فکر و عمل کوچکی منجر به تغییر بزرگی در زندگی شما خواهد شد. در حالی که برخی از آنها احساس بزرگی خواهند داشت، در واقعیت این چیزها ماهیت بسیار روانی دارند. فقط با تمرکز و مثبت اندیشی می توانید به زندگی بهتری برسید.