6 نکته برای سالم ماندن برای افراد پرمشغله


فریب دادن خواسته های زندگی روزمره و همچنین تلاش برای حفظ یک سبک زندگی سالم، گاهی اوقات می تواند یک چالش باشد. هنگامی که کار، مدرسه یا سایر تعهدات شروع به انباشته شدن می کنند، به آسانی روش های زندگی سالم شما در اولویت قرار نمی گیرند. زندگی سالم مهم است، اما برای تمرکز و انرژی شما در مواقع شلوغ و برای حفظ بهترین عملکرد شما ضروری است. در اینجا 6 نکته برای افرادی وجود دارد که زمان محدودی برای خود پیدا می کنند، اما همچنان می خواهند سلامت خود را حفظ کنند!

#1 غذاهای سریع بپزید

اگرچه ممکن است خوردن ناهار یا شام در حال حرکت وسوسه انگیز باشد، اما تلاش برای آشپزی به جای خوردن فست فود یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که می توانید انجام دهید و فواید زیادی برای سلامتی شما دارد. تعداد زیادی وعده‌های غذایی بدون سروصدا در دسترس هستند که می‌توانند در وقت شما صرفه‌جویی کنند و در عین حال غذای خوشمزه‌ای را برای برنامه‌های شلوغ شما فراهم کنند. سعی کنید از آخر هفته ها برای برنامه ریزی وعده های غذایی خود در هفته استفاده کنید و حتی برخی از آنها را از قبل آماده کنید. دانستن آنچه در بدن خود می‌گذارید و انتخاب وعده‌های غذایی سالم در نهایت به شما انرژی بیشتری می‌دهد و بدن و ذهن شما را سالم و سازنده نگه می‌دارد!

شماره 2 پیاده روی کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حفظ سطح تناسب اندام این است که ماشین یا وسایل نقلیه عمومی را کنار بگذارید و سعی کنید به طور منظم پیاده روی کنید. این نه تنها ضربان قلب شما را بالا می برد، بلکه به شما این فرصت را می دهد که ذهن خود را پاک کنید و روی کارهایی که باید در روز انجام دهید تمرکز کنید. پیاده روی تا محل کار را امتحان کنید و وقت اضافی هم برای ورزش و هم برای سازماندهی باعث می شود احساس انرژی و آمادگی برای مواجهه با روز آینده داشته باشید. همچنین مفید است که در اواسط روز زمانی که ذهن شما به استراحت نیاز دارد پیاده روی کنید. پرسه زدن در زمان استراحت ناهار می تواند فرصتی عالی برای تمرکز مجدد بر خود و اطمینان از اینکه تا آنجا که می توانید کارآمدتر کار می کنید، باشد. اگر از پیاده روی خسته شده اید یا به جایگزینی سریعتر برای رسیدن به محل کار نیاز دارید، می توانید دوچرخه سواری را نیز امتحان کنید!

شماره 3 یک برنامه ورزشی معمولی تنظیم کنید

علاوه بر پیاده روی یا دوچرخه سواری، راه های زیادی برای گنجاندن حداقل کمی فعالیت بدنی اضافی در برنامه روزانه خود وجود دارد. مشخص کنید چه چیزی برای شما بهینه است و عادت کنید که در یک کلاس صبحگاهی سریع شرکت کنید یا مقداری از زمان تلویزیون را فدای یک جلسه سریع باشگاه کنید – همچنین این یک راه عالی برای کاهش استرس پس از یک روز پرمشغله است. سعی کنید از یک کار طاقت فرسا پرهیز کنید، اما با ریتم شرکت در یک برنامه ورزشی که برای شما مفید است وارد شوید. حتی می‌توانید تمرینات ورزشی را در محل کار انجام دهید، این یک راه عالی برای اطمینان از انجام مقداری فعالیت بدنی است و در عین حال به کارهایی که باید در روز انجام دهید نیز فکر می‌کنید.

#4 میان وعده های ناسالم را با میان وعده های سالم جایگزین کنید

در حالت ایده‌آل، از خوردن میان‌وعده خودداری کنید و به وعده‌های غذایی مغذی پایبند باشید، اما اگر در طول روز میل به افزایش انرژی دارید، مهم است که گزینه‌های سالم‌تری را انتخاب کنید. هر چقدر هم که وسوسه انگیز باشد، سعی کنید در برابر کیسه چیپس یا تخته شکلات مقاومت کنید و جایگزین سالمی پیدا کنید که از خوردن آن نیز لذت ببرید. میوه ها و سبزیجات محل خوبی برای شروع یک میان وعده غذایی مفید و در عین حال خوشمزه هستند. یک مشت آجیل یا یک میان وعده ترد مانند این نخود سوخاری دودی راهی عالی برای ارضای هوس شما برای چیپس است. من هم اینها را دوست دارم لقمه های جدید از MyVitamins.

شماره 5 روی مواد مغذی که دریافت می کنید تمرکز کنید

توجه به آنچه در وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های شما وجود دارد نیز برای بهینه‌سازی روش کار و سلامت کلی بدن و ذهن شما ضروری است. آهن و پروتئین به طور خاص دو ماده مغذی ضروری هستند که باید در صورت امکان در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا در بهبود سطح انرژی و افزایش توانایی شما برای تمرکز و تمرکز بر روی وظایف در دست اقدام عالی هستند.

شماره 6 قبل از خواب فناوری را خاموش کنید

در پایان یک روز پرمشغله، چیزی که برای آرام شدن و دادن فرصتی به مغز شما ضروری است، دادن زمان بدون فناوری به خودتان است. این به این معنی است که زمان بیشتری برای استراحت کردن و نزدیک شدن به عزیزان یا خودتان است. وقت گذاشتن برای تأمل در روز و آماده کردن خود برای روز بعدی به شیوه ای آرام و مثبت، تضمین می کند که خواب شبانه آرامی داشته باشید و با احساس آرامش و آمادگی کامل برای هر اتفاقی که در هفته پیش رو دارید از خواب بیدار شوید.

افکار نهایی…

اگرچه ممکن است غرق شدن در کارهایی که باید در زندگی روزمره خود انجام دهید آسان باشد، اما مهم است که تا آنجا که می توانید از سلامت خود مراقبت کنید. سعی کنید این 6 نکته را در برنامه روزانه خود بگنجانید و مطمئناً در نتیجه احساس شادی، سلامتی و بهره وری بیشتری خواهید داشت!

سالی اونیل – سردبیر

سال ماموریتی دارد تا ثابت کند که سالم و مغذی بودن لازم نیست کسل کننده باشد – و حتی در حالی که خوش اندام هستید، می توانید کیک خود را بخورید و آن را نیز بخورید. او پس از کاهش 14 کیلوگرم از سبک زندگی سالم تر، سفر خود را با دیگران در وبلاگ The Fit Foodie به اشتراک می گذارد. او همچنین به‌عنوان عکاس و سبک‌شناس مواد غذایی تجاری کار می‌کند، در حال تحصیل در رشته علوم بهداشتی در رشته تغذیه و رژیم‌شناسی است و نویسنده دو کتاب آشپزی است: Love Move Eat (Bauer Media, 2017) و Meal Prep Plan (Murdoch, 2019).