5 کلید برای سرعت بخشیدن به متابولیسم برای کاهش وزن در حین خوردن تغذیه سالم

نرخ روزانه: ورزش از دو طریق به کاهش و کنترل وزن شما کمک می کند. اول اینکه با افزایش متابولیسم کالری بیشتری می سوزانید. دوم اینکه با عضله سازی – که برای حفظ آن به انرژی بیشتری نیاز دارد – حتی کالری بیشتری مصرف می کنید. ورزش باعث دفع بهتر و گردش خون می شود که کمک می کند. پاکسازی بدن!” -پل براگ

“تنفس عمیق، کامل و کامل به بدن انرژی می دهد، اعصاب را آرام می کند، شما را سرشار از آرامش می کند و به جوان ماندن شما کمک می کند.” -پل براگ

بخش بسیار مهم یک سبک زندگی سالم، تمرین صحیح و مداوم بدن و تمرین تنفس عمیق است. البته این کلیدها علاوه بر تغذیه خوب و تغذیه سالم هستند. اجازه دهید تاکید کنم که نقطه شروع برای بهبود سلامتی و کاهش وزن ناسالم، شروع به خوردن غذای سالم و ارگانیک زنده و ترک خوردن “غذاهای مصنوعی” فرآوری شده مرده دناتوره، بسته بندی شده و ناسالم است که مملو از سموم، چربی های ناسالم هستند. قندها، نمک، و سموم excit0. به عبارت دیگر، ابتدا روی ایجاد یک رژیم غذایی سالم و مغذی تمرکز کنید که بدن شما را حفظ کند و به آن مواد مغذی لازم برای عملکرد صحیح را بدهد و سپس، ورزش روزانه سالم و تنفس عمیق را اضافه کنید.

چند سال پیش زمانی که در تلاش برای بهبود سلامتی و کاهش وزن بودم، ابتدا رژیم غذایی و عادات غذایی خود را به طور کامل تغییر دادم. من به سرعت شروع به کاهش وزن کردم و از سلامتی بهتری برخوردار شدم. با این حال، کاهش وزن من پس از کاهش حدود 15 پوند به آرامی متوقف شد. نمی توانستم بفهمم چرا تا زمانی که متوجه شدم ورزش نمی کنم.

به محض شروع ورزش روزانه، چیزی در بدنم تغییر کرد و شروع به کاهش وزن بیشتر کردم. اکنون معتقدم که “چیزی” متابولیسم من بود که از متابولیسم کند شده به متابولیسم بالاتر تغییر می کرد. به عبارت دیگر، از آنجایی که من ورزش منظم را به بدن و روال خود اضافه کرده بودم، متابولیسم من سرعت گرفت و خود را تنظیم کرد تا چربی سوزی را به طور موثرتری انجام دهد و از ذخیره سازی چربی جلوگیری کند. این یک تغییر تأثیر زیادی بر کاهش وزن و تناسب اندام شخصی من گذاشت. من نه تنها 10-12 پوند دیگر از دست دادم، بلکه از نظر بدنی آمادگی بیشتری پیدا کردم.

ورزش منظم می تواند از بسیاری جهات به بدن شما کمک کند. اول، ورزش به از بین بردن استرس و تنش کمک می کند و به رها شدن آن از بدن کمک می کند. استرس یک انرژی منفی است که بدن شما را فرسوده می کند، اما ورزش به آن اجازه می دهد از بدن خارج شود. دوم اینکه ورزش باعث افزایش اکسیژن به سلول ها می شود که برای زندگی و شادابی لازم است. سوم، ورزش تمام سلول های بدن را تحریک می کند تا به دفع مواد زائد سمی کمک کند. هر سلولی مواد زائد سمی خود را تولید می کند و هر سلولی برای از بین بردن این مواد زائد سمی و سالم ماندن نیاز به تحریک دارد. چهارم، ورزش باعث افزایش حرکت مایع لنفاوی در بدن می شود که عامل مهمی در روند دفع سموم است. سیستم لنفاوی اکثر افراد به طور خطرناکی سست و گرفتگی است و حرکت بدن از طریق ورزش به شروع حرکت مایع لنفاوی کمک می کند. پنجم، ورزش کانال‌های بدن را باز می‌کند تا به جریان آزادانه و بدون مانع انرژی الکترومغناطیسی کمک کند. این انرژی به سلول‌های بدن حیات می‌بخشد، اما نباید مسدود یا فشرده شود تا بتواند آزادانه در بدن جریان یابد و وظیفه‌اش انرژی‌بخشی به سلول‌های بدن را انجام دهد.

برنامه تمرینی 5 مرحله ای برای تناسب اندام و کاهش وزن

می‌خواهم تمرین 5 مرحله‌ای را با شما به اشتراک بگذارم که برای کمک به من در غلبه بر قوز و کاهش وزن بیشتر و همچنین رسیدن به آمادگی جسمانی استفاده کردم. من شما را تشویق می کنم که از من پیروی کنید و شروع به اجرای یک مسیریابی ورزشی روزانه شامل این 5 مرحله کنید. یکی از کلیدهای برنامه تمرینی من این بود که هم ورزش هوازی و هم بی هوازی را به صورت مداوم در روز انجام دهم.

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن من این بود که متابولیسم بدنم کند شده بود. وقتی جوان تر بودم، تقریباً می توانستم هر چیزی را بدون اضافه وزن بخورم، زیرا متابولیسم سریعی داشتم. با این حال، هنگامی که به دهه چهل سالگی رسیدم، متابولیسم من واقعاً کاهش یافت و به دلیل اینکه غذاهای مناسب نمی خوردم و ورزش نمی کردم، شروع به افزایش وزن کردم. غدد و اندام های خاصی در بدن وجود دارند (مانند تیروئید، لوزالمعده، کبد، معده، روده کوچک و بزرگ و روده بزرگ) که تنظیم می کنند بدن چقدر غذا را برای سوخت می سوزاند و چگونه غذا را به چربی ذخیره شده تبدیل می کند. هنگامی که برخی از این غدد و اندام ها مسدود یا کند می شوند یا به درستی کار نمی کنند، متابولیسم فرد کند می شود و شروع به تبدیل بیشتر و بیشتر غذا به چربی به جای سوخت می کند.

دو دلیل اصلی برای کندی متابولیسم چیست؟ اولین دلیل اصلی متابولیسم کند، میزان سمومی است که وارد بدن می‌کنید. بیشتر این سموم از طریق آنچه می خورید و می نوشید و به عبارت دیگر از طریق یک رژیم غذایی ناسالم وارد بدن شما می شود. این سموم شامل افزودنی های غذایی مصنوعی، باقی مانده های شیمیایی مورد استفاده در رشد مواد غذایی است که به بدن شما منتقل می شود، شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام و سموم تحریک کننده مانند MSG، داروهای تجویزی و بدون نسخه، و همچنین سموم موجود در منبع آب مانند فلوراید. و کلر اینها سمومی هستند که باعث کاهش سرعت متابولیسم می شوند و در نتیجه بدن انرژی غذایی شما را به صورت چربی ذخیره می کند.

دومین دلیل اصلی متابولیسم آهسته، مقدار کم ماهیچه در بدن و عدم انجام منظم پیاده روی است. هر چه بدن شما عضله بیشتری داشته باشد، متابولیسم شما بالاتر خواهد بود. متأسفانه، اکثر آمریکایی‌ها مقدار غیرطبیعی ماهیچه‌های بدن خود را دارند، به این معنی که آنها تا آنجا که می‌توانند کالری نمی‌سوزانند. همچنین عدم انجام ورزش پیاده روی متابولیسم فرد را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بدن انسان برای راه رفتن طراحی شده است و زمانی که فرد به طور روزانه راه رفتن را متوقف می کند، متابولیسم او تنظیم می شود و شروع به کند شدن می کند.

KEY I – یک “پاور پیاده روی” سریع داشته باشید

هر روز در آفتاب به مدت 30-60 دقیقه. بدن شما برای راه رفتن طراحی شده است. پیاده روی روزانه به لاغر شدن و لاغر ماندن شما کمک می کند زیرا به بدن شما ورزش مورد نیاز را می دهد و به این دلیل که به تنظیم مجدد متابولیسم بدن با افزایش سرعت آن برای سوزاندن موثرتر چربی و توقف ذخیره سوخت انرژی به عنوان چربی کمک می کند. . وجه مشترک افراد لاغر و لاغر در سراسر جهان این است که آنها بیش از 5 مایل در روز پیاده روی می کنند، در حالی که آمریکایی های معمولی تنها یک دهم مایل در روز پیاده روی می کنند. به یاد داشته باشید، فقط به یک «پیاده‌روی معمولی» آهسته در پارک نروید. پیاده روی قدرتی به این معنی است که شما باید با تلاش سریع راه بروید تا قلب و ریه های شما بیشتر کار کنند. اگر می خواهید، می توانید پیاده روی را با کمی دویدن ترکیب کنید. توصیه می‌کنم از 30 تا 60 دقیقه پیاده‌روی خود برای دعا، مدیتیشن یا گوش دادن به موسیقی الهام‌بخش در آی‌پاد خود استفاده کنید. بعد از اینکه عادت به پیاده روی روزانه با قدرت را پیدا کردید، بدن شما هوس این فعالیت را پیدا می کند و هر روز منتظر آن خواهید بود. این کار سختی نخواهد بود، بلکه یک شادی و لذت خواهد بود. اوه تقریبا فراموش کردم در خیابان‌های شلوغی که مملو از گازهای سمی سمی از خودروها، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها هستند، پیاده روی قدرت خود را انجام ندهید. مکانی آرام و ساکت مانند یک پارک محلی پیدا کنید که بتوانید در آن هوای تازه و تمیز تنفس کنید.

KEY II – تمرینات تنفس عمیق را تمرین کنید

برای افزایش اکسیژن در ریه ها و بدن شما. بیشتر مردم به اندازه کافی عمیق نفس نمی کشند تا متابولیسم و ​​توانایی های چربی سوزی خود را تحریک کنند. شما می توانید این کار را در طول روز انجام دهید، اما مطمئن شوید که این کار را به خصوص زمانی که در حال پیاده روی با قدرت هستید انجام دهید. یاد بگیرید که نفس عمیق بکشید، از شکم، از طریق ریه ها، ریه های خود را با اکسیژن بیشتر و بیشتر پر کنید. من معمولاً نفس عمیقی می کشم. اما با انجام تمرینات تنفس عمیق توانسته ام میزان اکسیژن را در ریه هایم افزایش دهم که روی کل بدنم تاثیر گذاشته است. توصیه می کنم در طول روز تنفس عمیق را تمرین کنید. روی یک کارت شاخص کوچک عبارت “نفس عمیق بکش” را بنویسید و آن را جلوی میز یا کامپیوتر و در ماشین خود به عنوان یادآوری ساعتی بچسبانید.

کلید III – وزنه های کوچک را بلند کنید

یک روز در میان برای افزایش قدرت عضلانی خود. برای شروع یک ست وزنه های 3 پوندی یا 5 پوندی تهیه کنید. پس از چند ماه، می توانید وزن را از 3 به 5 پوند یا از 5 به 10 پوند افزایش دهید. برخی از روتین های ساده بلند کردن بدن را برای کار با عضلات مختلف بالاتنه خود ایجاد کنید. تعداد تکرارهایی که انجام می دهید را یادداشت کنید و سپس سعی کنید هر روز آن را افزایش دهید. وقتی برای اولین بار این کار را شروع کردم، در واقع وزنه برداری کوچک خود را با یک استپر کوچک ترکیب کردم تا پایین تنه ام را نیز کار کنم. می توانید یک دستگاه استپر کوچک را در فروشگاه لوازم ورزشی محلی خود پیدا کنید. این یک دستگاه کوچک 1 فوت در 1 پا است که روی آن می ایستید و بالا و پایین می روید. دارای پمپ های هیدرولیک کوچکی است که مقاومت ایجاد می کند به طوری که به شما این حس را می دهد که در حال بالا رفتن از پله ها هستید. توصیه می کنم این کار را همراه با وزنه برداری معمولی انجام دهید تا هم بالاتنه و هم پایین تنه خود را ورزش کنید. وزنه زدن را یک روز در میان برای حدود 10 دقیقه به آرامی شروع کنید و سپس آن زمان را به آرامی افزایش دهید تا زمانی که این کار را به مدت 20 تا 30 دقیقه در روز انجام دهید. به یاد داشته باشید، فقط یک روز در میان وزنه بزنید، نه هر روز، زیرا عضلات شما به زمان نیاز دارند تا استراحت کنند و خود را بازسازی کنند. از تفاوت 20 دقیقه وزنه زدن در روز برای بدن شما شگفت زده خواهید شد.

KEY IV – از “ریباندر” به مدت 5-10 دقیقه در روز استفاده کنید.

ریباندر یک مینی ترامپولین به قطر حدود 4 فوت است که روی آن به آرامی بالا و پایین می پرید. انجام این کار به شما این امکان را می دهد که هر سلول بدن خود را به طور همزمان تحریک و تقویت کنید، سیستم لنفاوی خود را تحریک کرده و متابولیسم خود را افزایش دهید. همچنین برای کاهش وزن بسیار موثر است.

KEY V – SEXERCISE DAILY.

روزانه از لذت رابطه جنسی شدید با همسرتان لذت ببرید. شروع به گنجاندن حرکات جنسی در برنامه ورزشی روزانه خود کنید، اما آن را روتین نکنید. آن را خلاقانه با تنوع همراه کنید. مطالعات مختلف نشان داده اند که رابطه جنسی شدید روزانه باعث سوزاندن چربی و بهبود سلامت شما می شود. اگر باور ندارید، آن را امتحان کنید. این سرگرم کننده است، رایگان است، و احساس فوق العاده ای دارد!