5 دلیل برای اینکه هنوز آکنه دارید


5 دلیل برای اینکه هنوز آکنه دارید

جوش های نوجوانان بزرگترین مشکل از نظر پوست هستند.متأسفانه ، در حال حاضر ، نه تنها نوجوانان با مشکل آکنه دست و پنجه نرم می کنند ، بلکه بزرگسالان نیز در معرض این “خطر” حتی در 40 سالگی خود هستند.

چگونه این مشکل را برطرف می کنید و چرا هنوز آکنه دارید؟

آیا خود را در میان 50٪ “افراد بد” می دانید؟

چه اتفاقی می افتد:
بر اساس گزارش آکادمی پوست آمریکا ، نیمی از زنان جهان بلافاصله پس از بلوغ از آکنه رنج می برند. این مشکل بیشتر در اثر نوسانات هورمونی ، حداقل در دوران بلوغ ، بلکه در دوران بارداری ، پیش از یائسگی ، یائسگی یا هنگام تغییر داروهای ضد بارداری ایجاد می شود.

به نظر می رسد اینطور است:
این نوع آکنه شبیه زخم متورم و دردناک به نظر می رسد که به نظر می رسد از بین می رود. جنیفر چوالک ، متخصص پوست می گوید: “در دوران نوجوانی ، جوش ها ناحیه T را در بر می گیرند ، در حالی که در سنین بالا ، آکنه به گردن و قفسه سینه گسترش می یابد.”

چه چیزی را امتحان کنیم:
به عنوان یک درمان سریع ، متخصص پوست شما ممکن است محلول حاوی کورتیزون را تزریق کرده و التهاب را تسکین دهد. با این حال ، برای جلوگیری از این مشکل ، متخصص پوست شما ممکن است اسپیرونولاکتون ، داروی خوراکی که هورمون های آندروژن را مسدود می کند ، که اغلب مسئول ایجاد آکنه در بزرگسالان است را توصیه کند.

شما به دنبال شهد جوانی هستید

چه اتفاقی می افتد:
محصولات زیادی وجود دارد که نوید جلوگیری و درمان علائم پیری را می دهد ، اما استفاده از همه آنها در کنار هم می تواند باعث آکنه جدی شود. با این حال ، محصولات ضد پیری متعددی وجود دارد که به طور خاص برای افرادی که از آکنه رنج می برند طراحی شده است. به جای ریختن پول برای کرم های بی اثر زیاد ، این محصولات را حتی برای پوست خود مضر بیابید.

به نظر می رسد اینطور است:
آکنه می تواند در اثر استفاده نادرست از محصولات زیبایی ایجاد شود و پوست شما را “درخشان” (و نه به معنای مناسب) بیشتر از حالت طبیعی کند.

چه چیزی را امتحان کنیم:
اگر رنگ مستعد آکنه دارید ، به دنبال محصولات بدون روغن باشید و به راحتی از آنها استفاده کنید. همچنین ، دکتر چوالک توصیه می کند که قبل از خرید برچسب محصولات را با دقت بخوانید و آنهایی را انتخاب کنید که حاوی موادی مانند لانولین ، اسکالن ، الکل یا روغن نیستند ، زیرا همه این مواد می توانند آکنه را تشدید کنند.

مسئولیت های یک فرد بزرگسال بر شما غلبه می کند

چه اتفاقی می افتد:
استرس و خستگی عوامل اصلی افزایش سطح کورتیزون هستند و می توانند سطح تستوسترون را افزایش دهند ، که همه آنها می توانند منجر به آکنه شوند. همچنین ، دکتر چوالک می گوید: “این اقلام” ضد استرس “که از تنومات خریداری می شوند (آب میوه ، شکلات ، آب نبات و غیره) مفید نیستند.”

به نظر می رسد اینطور است:
آکنه ناشی از استرس کمی خفیف است و شبیه جوش های نوجوانان است: نقاط قرمز و بسیار آزاردهنده که در همه جا ظاهر می شوند.

چه چیزی را امتحان کنیم:
پمادهای حاوی بنزوئید پراکسید و دانه های سالیسیلیک اسید ، “داروی طلایی” برای جوش های نوجوانان می تواند یک درمان بسیار دشوار برای پوست بزرگسالان باشد. این اغلب منجر به خشک شدن پوست می شود ، یک مشکل عمده برای زنانی که در حال حاضر با کمبود آب بدن ناشی از افزایش سن دست و پنجه نرم می کنند. به همین دلیل ، توصیه می شود محصولات ضد جوش را با غلظت کم مواد فعال پیدا کنید. و زود بخواب!

آیا اخیراً آینه خریداری کرده اید؟

چه اتفاقی می افتد:
آیا اخیراً حمام خود را بازسازی کرده اید ، برای خود یک آینه بزرگ خریداری کرده اید ، زمان بیشتری برای تجزیه و تحلیل همه چیزهایی که در رنگ شما اتفاق می افتد دارید ، یا وسواس زیادی برای “اذیت کردن” اشکالات کوچک صورت خود دارید؟ بیگ شوالک می گوید بیماران بزرگسال زمان بیشتری را جلوی آینه می گذرانند و سعی می کنند آکنه پوست را با ابزارهای خود (دست) یا “داروهای شگفت انگیز” بدون آن “درمان” کنند. هیچی جز بدتر کردن شرایط

به نظر می رسد اینطور است:
سوزش ، قرمزی ، خارش ، همه در یک مکان! و از آنجا که بازسازی سلول های پوست با افزایش سن کند می شود و درمان این مشکل بیشتر طول می کشد و می تواند جای زخم ایجاد کند.

چه چیزی را امتحان کنیم:
دستان خود را از جلو دور کنید!

جوش ها اذیت نشوند!

چه اتفاقی می افتد:

خبر خوب؟ جوش نداری! خبر بد؟ ممکن است از بیماری ویتیلیگو رنج ببرید ، یک اختلال پوستی شایع در زنان میانسال که اغلب با آکنه اشتباه گرفته می شود. متخصصان هنوز علت این مشکل را پیدا نکرده اند ، اما ظاهر این نوع درماتیت با استفاده طولانی مدت از محصولات آرایشی با استروئیدها یا سایر عوامل محرک مرتبط است.

به نظر می رسد اینطور است:
قرمزی در اطراف دهان و پایین صورت. همچنین می تواند باعث خارش یا خارش شود.

چه چیزی را امتحان کنیم:
متخصصان پوست معمولاً این مشکل را با آنتی بیوتیک ها یا داروهای ضدالتهابی درمان می کنند.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید