357 مسئول برای رفع فقر شدید در استان بوشهر معرفی شدند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، اکبر پورات وی صبح سه شنبه در جلسه بررسی شورای عالی فرهنگ استان بوشهر گفت: توسعه فرهنگ، جامعه، اقتصاد و صنعت باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی در استان بوشهر اقدامات خوبی و راه اندازی سامانه حمایتی فقرزدایی انجام شده که شامل ۳۵۷ مسئول و ۲ هزار و ۳۴۰ نفر برای رفع فقر شدید است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در خصوص اجرای برنامه دوشنبه اجتماعی در استان گفت: برنامه ادامه راه ملاعلی، حفظ آرامش، حمایت از خانواده های بی بضاعت از جمله برنامه های این برنامه است. سایر برنامه ها

وی درباره رهاسازی مخاطبان در 10 شهرستان گفت: طرح توسعه و تحول اجتماعی سال 2020 در 33 روستای کوچک استان بوشهر و طرح بیمه رایگان در مناطق آسیب پذیر بحث دیگری است.

لزوم تقویت اعتماد عمومی

پورات وی با بیان بررسی چالش ها و راهکارهای بهبود وضعیت اجتماعی و فرهنگی، خاطرنشان کرد: از مهمترین چالش های اجتماعی و فرهنگی می توان به عدم ازدواج زودهنگام، طلاق، بیکاری، دلبستگی و ناامیدی به آینده اشاره کرد. . .

وی مشکلات اقتصادی، مسئله مسکن، بیکاری جوانان، کاهش ارتباطات و احساسات مردم، توسعه نیافتگی نیروی کار دولت، عدم مهارت لازم برای جذب مشاغل صنعتی را از دلایل چالش های ذکر شده دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و امنیتی استاندار بوشهر گفت: تقویت اعتماد مردم به کار دستگاه های مختلف، ارتقای حوزه ها و فرآیندهای کاری دستگاه ها و تمرکز بر سلامت سازمانی، اصلاح الگوی مصرف، غنی سازی اوقات فراغت بخش های مختلف. جامعه، تحکیم بنیان خانواده، ارتقای سلامت جسمانی.

تاکید بر پیوند اجتماعی-فرهنگی

وی بر اهمیت توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و صنعتی تاکید کرد و گفت: ارتقای مدیریت شهرها، روستاها و مبارزه با مراکز خودکشی و کانون های خشونت و گسترش مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی در شهرها و روستاها. باید موضوع باشد

سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بافت فرهنگی و مذهبی کشور و پایبندی مردم به آموزه های دینی را از نکات و نکات مهم دانست و خاطرنشان کرد: وجود اماکن گردشگری دریایی، اسکله ها و صیادی ها و نفت، گاز و شیمیایی است. صنایع برای ایجاد شغل برای جوانان