10 بیماری که اغلب تشخیص داده نمی شوند • سروان سلامت


تشخیص اشتباه داده است

عکس ldutko از Shutterstock

اگر تجربه کار با پزشکان را ندارید (و امیدواریم که نداشته باشید) ، حداقل در مورد تشخیص اشتباه شنیده اید. متأسفانه ، این امر دائماً اتفاق می افتد ، مهم نیست که بیماری جدی دارید یا نه. برخی از بیماران در هر تشخیصی که دریافت می کنند حدس می زنند ، در حالی که برخی دیگر بلافاصله بدون هیچ س questionالی آن را تشخیص می دهند.

به طور طبیعی ، این نباید اغلب اتفاق بیفتد ، اما عوامل زیادی وجود دارد که تشخیص بیمار را تعیین می کند. اولین توصیه ما این است که همیشه به دنبال نظر دوم باشید (در صورت امکان). علاوه بر این ، ما لیستی از بیماری هایی را که اغلب تشخیص اشتباه می دهند ، تهیه کرده ایم ، بنابراین می توانید بدانید که باید مراقب چه مواردی باشید.

بیماری اشتباه تشخیص داده شده است

  1. سرطان – هنگام تشخیص سرطان ، داشتن سابقه پزشکی کامل ، زمان کافی برای ارزیابی مناسب بیمار و تمام اطلاعات لازم بسیار مهم است.
  2. حمله قلبی – کسانی که بیشتر در معرض تشخیص اشتباه قرار دارند ، افراد مسن و زنان هستند زیرا علائم متفاوتی دارند.
  3. افسردگی – این بیماری به راحتی تشخیص داده نمی شود زیرا دارای برخی علائم است که با سایر بیماری های روانی مانند اضطراب ، PTSD و اختلال دوقطبی همپوشانی دارد.
  4. بیماری سلیاک – از آنجا که این بیماری علائم بسیار متنوعی دارد ، نمی توان آن را مشخص کرد.
  5. فوت کردن، دمیدن – افراد جوان که دچار سکته مغزی شده اند ، اغلب به دلیل مشروبات الکلی با میگرن ، سرگیجه یا گیجی اشتباه تشخیص داده می شوند. صرف نظر از سن شما ، سکته مغزی ممکن است رخ دهد ، بنابراین اگر در بینایی مشکل دارید ، گیج شده اید ، سردردهای شدید دارید ، فلج صورت دارید یا در صحبت کردن مشکل دارید ، به پزشک مراجعه کنید.
  6. بیماری لایم – بیماری لایم زمانی رخ می دهد که انسان توسط کک ها گاز گرفته می شود. این مثال به ویژه مرتبط است زیرا اگر به درستی در مورد محلاتی که در آن زندگی می کنید به پزشک خود اشاره نکنید ، ممکن است به بیماری لایم مبتلا باشید و تشخیص اشتباه داده شود. برای جلوگیری از احتمال ابتلا به بیماری لیم ، از این روش استفاده کنید.
  7. فیبرومیالژیا – فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن است که درد عضلانی ، درد مفاصل ، خستگی ، عصبی بودن و مشکل در خواب را نشان می دهد.
  8. شرایط تیروئید – تشخیص این بیماری بسیار آسان است زیرا بسیاری از علائم آن مربوط به عدم تعادل هورمونی است.
  9. کالبد شکافی آئورت – تقریباً 30 درصد موارد تشریح آئورت به دلیل عدم نیاز به درمان فوری و اغلب بدون تشخیص تشخیص داده می شوند.
  10. آمبولی ریه – آمبولی ریه اغلب با سایر شرایط مانند حمله قلبی یا ذات الریه اشتباه گرفته می شود.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید ، ما همچنین به شما توصیه می کنیم: 11 بیماری ژنتیکی که می توانید به راحتی آنها را آزمایش کنیددیدگاهتان را بنویسید