گیلان میزبان بیستمین همایش بین المللی پیرغلامان حسینی (ع) است


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، استان گیلان، بر اساس اعلام همان دیده بان فرماندهی معظم کل قوا در گیلان، استاندار و مدیرکل مرکز صدا و سیمای گیلان به عنوان مجری برنامه انتخاب شد. بیستم نشست سراسری پیرغلامان و خدیمان حسینی (علیهم السلام).

محمدباقر باقرزاده در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بررسی برنامه های تفصیلی برگزاری بیستمین اجلاس بزرگان حسینی در گیلان، اظهار داشت: گیلان به انتخاب خود به عنوان نیرویی برای بزرگان ایران اسلامی و کشورهای همسایه افتخار می کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان این مراسم را فرصتی برای معرفی و تجلیل از سربازان و زحمتکشان اباعبدالله علیه السلام دانست و گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا به بهترین شکل ممکن پذیرای مهمانان باشیم. اباعبدالله الحسین علیه السلام بر راه راست

وی همچنین با اشاره به بین المللی بودن نشست پیرغلامان حسینی گفت: یادآوری روایات عاشورا، حضور مشاهیر فرهنگ و جامعه، توسعه باورهای گردشگری و ارائه اطلاع رسانی مرتبط از برنامه های این نشست است. ملاقات.

باقرزاده در خصوص پروژه های جنبی این مراسم تصریح کرد: ساخت برنامه های رادیویی و تلویزیونی، ساخت مستندهایی با محوریت خاطرات پیرغلامان و یادآوری شاهدان و اجساد پیرغلامان بخشی از برنامه های جنبی این مراسم است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان حفظ سنت ها و آیین های عاشورایی، معرفی گروه های مرجع مناسب برای آیین های عاشورا، تجلیل از سالمندان و تقویت گردشگری را از اهداف دیگری برای برگزاری این نشست خبری دانست.

گزارش کردن فاصلهمحمدباقر باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان و حسین مصطفی پور رئیس حراست سیاسی استانداری گیلان با حضور در اختتامیه نوزدهمین اجلاس پیر غلامان حسینی (ع) استان کرمانشاه پرچم متبرک را منتشر کردند. بارگاه ملکوتی امام. حسین (ع) از پیمان جبلی رئیس رسانه ملی.

انتهای پیام/84007
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید