گزارشی از تجمع کوچک در خیابان ولی عصر


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس ، عصر امروز و به دنبال فراخوان گروهک معاند، مردم با شرایط مشابه شب گذشته اما تعدادشان کمتر، قصد تجمع در حوالی میدان و خیابان ولیعصر را داشتند.
گزارش خبرنگاران فارس را در زیر می خوانید:

5:30 بعد از ظهر

نیروهای انتظامی در میدان فردوسی، چهارراه تئاتر شهر، میدان و خیابان ولیعصر، میدان الخبال، ابتدای خیابان حجاب، خیابان طالقانی و خیابان های اطراف میدان ولیعصر تا تئاتر شهر مستقر هستند.

از ساعت 17:30 گروه های 10 تا 30 نفره به سمت خیابان ولیعصر حرکت کردند. اینترنت تقریبا قطع شده است.

در 6 عصر

تعداد زیادی از معترضان در میدان ولیعصر و تعدادی نیز در محوطه تئاتر شهر تجمع کردند و با سر دادن شعارهای توهین آمیز پلیس از آنها خواست محل را ترک کنند و سپس برای متفرق کردن جمعیت از گاز اشک آور استفاده شد. گاز اشک آور معترضان را متفرق کرد. معترضان در خیان ولیعصر و مناطق مجاور پراکنده هستند.

ساعت 18:30

برخی از معترضان اسلحه پینت بال در دست داشتند. برخی از افراد چشمان خود را با ماسک می پوشانند. پلیس از کسانی که چندین بار همکاری کردند تشکر کرد و به سایرین در این مراسم هشدار داد که منطقه را به طور موقت ترک کنند. گاهی شعار مرگ بر ظالم همه ما کسی را که خواهرم را کشت می کشم به گوش می رسد. ترافیک زیادی در خیابان وجود دارد.

ساعت: 19:00

جمعیت تقریباً پراکنده است. هر از چند گاهی عده ای وارد خیابان های اصلی می شوند و شعار می دهند. ترافیک بهبود یافته و تحت کنترل پلیس است. پلیس به افرادی که در حال عبور یا تماشای رویدادها هستند کمک می کند تا از منطقه رویداد خارج شوند. گاز اشک آور در هوا پخش شد و پلیس نیز به عابرانی که نفس نفس می زد و چشمانشان می سوخت کمک کرد.

ساعت 7:30 بعد از ظهر

ترافیک راحت تر شده است. اشکالات هر از گاهی شنیده می شود. به نظر می رسد اکثر معترضان اطراف محل برگزاری را ترک کرده اند. خیابان کشاورز چند سطل زباله سوخته است اما اوضاع آرام است.

ساعت: 20:00
اتوبوس BRT در خیابان ولیعصر که قبل از میدان ولیعصر متوقف شده بود مجددا فعالیت می کند. خیابان تقریباً به شکل اولیه خود بازگشته است. ماموران همچنان در میدان هستند. بسیاری از معترضان خیابان را مسدود کرده و به سمت پارک لاله که نیروهای امنیتی در آن حضور داشتند متفرق شدند.

کامل…
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید