کمبود وسیله نقلیه برای بازگشت زائران اربعین به کشور + عکس و فیلم


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، کربلا مملو از زائرانی است که از نقاط مختلف کشورمان به زیارت اربعین مشرف شدند. گروه زائران پس از زیارت ارباب قصد زیارت سایر را دارند انتقادآنها حریم عراق را دارند و دیگران به دنبال آن هستندواجوی وسیله نقلیه ای برای حرکت به سمت مرزها و بازگشت به کشور.

با توجه به جمعیت زیاد در کربلا، تعداد آنها زیاد است راه رفتنمهاجران اربعین با مشکل اسکان مواجه هستند. این امر بسیاری از ایرانیان را مجبور کرد در جاده ها و خیابان های منتهی به زیارتگاه ها یا مناطق دورتر زندگی کنند.

برخی سفر خود را کوتاه کرده و قصد بازگشت به کشور را دارند، اما به دلیل نبود اتوبوس برای بازگشت به مرزها، بسیاری از مهاجران قصد بازگشت به کشور و اقامت بیشتر در کربلا را دارند. از سوی دیگر تعداد زائران اربعین در کربلا روز به روز در حال افزایش است.

اکثر مهاجرانی که می خواهند از کربلا به کشور بازگردند، منطقه مهران را برای بازگشت انتخاب کرده اند. این در حالی است که بیش از 8 ساعت است که زائران در نقاط مختلف کربلا منتظر اتوبوس هستند.

به گفته یکی از زائران اربعین، پس از ساعت ها انتظار، اتوبوس با ظرفیت 44 نفر آماده انتقال مسافران به مهران است، اما تعداد زائرانی که به منطقه مهران می روند به حدی است که هیچ اتوبوسی نمی تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد. مسافران و جمعیتی که اتوبوس را دنبال می کردند تا بتواند سوار شود

نجف اشرف با جمعی از زائران حرم علوی که هنوز برنگشته اند، وضعیتی مشابه دارد.

کمبود امکانات برای بازگشت مهاجران به کشور در حالی است که ستاد اربعین همچنان از مهاجران درخواست کرده است که هر چه زودتر به کشور بازگردند اما نبود اتوبوس های زیاد مانع از بازگشت زائران شده است.

در واقع گروهی از اتباع عراقی و طوایف مختلف در این کشور مهاجران را با خودروهای شخصی به صورت رایگان جابجا می کنند و برخی دیگر نیز قیمت مهاجران ایرانی را محاسبه می کنند و معتقدند که یاران اربعین حسینی به نوعی کار می کنند.

به گزارش فارس، تاکنون بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر از کشورمان در زیارت اربعین شرکت کرده اند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید