کلاس های سوادآموزی باید برای افراد جامعه برگزار شود


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت الاسلام سید محمود بنی جمالی امام جمعه شهر چادگان در نماز جمعه این هفته از شجاعت جوانان لبنانی برای احیای فتوای قبلی امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان می گوید. رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی گفت: انتشار این خبر دنیا را از نحوه اجرای فتوای و اختیار قاضی پس از 3 سال شوکه کرد.

وی در مورد نگرش غرب به تشیع و گسترش اسلام خاطرنشان کرد: در تلاش غرب برای مقابله با اسلام، نقش این مرد انتشار کتاب بسیار بد و کفرآمیز درباره پیامبر اکرم بوده است. اسلام (ص) و پس از آن کاریکاتورهای موهون نیز منتشر شد، انتشار مستندی به نام فتنه، سوزاندن قرآن توسط یک روحانی مسیحی در سال 2012، ساخت فیلمی در مورد آزادی مسلمانان و موارد دیگری که آنها می خواهند. تا غیرت مسلمانان را در این فعالیت ها بیازمایند.

بنی جمالی همچنین گفت: این رشادت ها همواره با مجاهدت مسلمانان، علما و مراجع در سراسر جهان همراه است.

امام جمعه چادگان با یادآوری اینکه آمریکایی‌ها و غربی‌ها به جان کسی اهمیت نمی‌دهند، تا زمانی که نفع می‌برند از آن حمایت می‌کنند، ادامه داد: درباره این وحشت دو تحلیل وجود دارد، یکی جوان لبنانی که این کار را کرد. دستور رسیدگی به فتوای دولت و دیگری ترور توسط خود آمریکایی ها در آستانه لغو تحریم ها و مذاکره برای دفاع از امنیت جان خود توسط مسلمانان و ارسال پرونده به ایران، در این مورد حذف … اجساد افراد و بستگان آنها به دلیل خدمات زیاد و حفاظت های فراوان، کار بسیار آسان است.

وی خاطرنشان کرد: قاتلان حاج قاسم باید بدانند که در صورت خزیدن در گودال به اشد مجازات خواهند رسید.

بانی‌جمالی در سخنانی به مناسبت 8 مرداد، روز جهانی سوادآموزی، برگزاری کلاس‌های سوادآموزی برای افراد جامعه، در مدارس، محل‌های سکونت و غیره را برگزار کرد و این اقدام را مصداق بارز تعریف جهاد دانست.

امام جمعه چادگان در سخنانی در روز جهانی مسجد گفت: مسجد عبادتگاه نیست، نقش مساجد را نباید فقط به نماز خلاصه کرد، مساجد قلعه هستند. مساجد دانشگاه هستند و کارهای زیادی انجام می دهند، مساجد را باید به اصل خود برگرداند.

انتهای پیام/63119/ق/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید