کریس اسکلی قهرمان پارالمپیک از کمپین جدید برای بدست آوردن افراد نابینا و کم بینا که عاشق ورزش هستند حمایت می کند


یک ماه است که کریس اسکلی ستاره جودو در بازی های پارالمپیک توکیو موفق به کسب مدال طلا شده است – و همچنان در حال وزوز است. این جوان 28 ساله می گوید: “من هنوز استعفا نداده ام.” “فکر می کنم مدتی آنجا خواهم بود.”

شکی نیست که مدال طلا همیشه یک دستاورد حماسی است ، اما برای اسکلی ، قدردانی بسیار عمیق است. این نه تنها اولین پیروزی او در پارالمپیک بود ، بلکه او مدیون جودو بود که “او را از یک مکان بسیار تاریک بیرون آورد” پس از اینکه بینایی اش در 17 سالگی شروع به وخامت کرد.

اسکلی همیشه در ورزش بوده و از کودکی در راگبی و جودو بازی می کرده است ، اما از دست دادن بینایی به دلیل وضعیت ژنتیکی آلبینیسم چشمی به این معنی است که او مجبور شده است امید به مکانیک شدن را از دست بدهد و زندگی به سرعت تغییر می کند.

“من همه چیز را در اطرافم از دست دادم ، تنها چیزی که برایم باقی مانده بود ورزش بود. او نجات دهنده من بود. “اسکلی به یاد می آورد. “من یک دوره بسیار تاریک را گذراندم و هیچ کس نمی تواند چیزی به من بگوید ، هیچ پاسخی به پاسخ ها داده نشد.” این ورزش من را بیرون آورد و ادامه داد. “

او در حال حاضر با موسسه سلطنتی ملی نابینایان (RNIB) در کمپین See Sport Differently با همکاری ورزش کور بریتانیا ، که با هدف برطرف کردن شکاف در مشارکت افراد نابینا و کم بینا ، همکاری کرده است.

هیچ فایده ای ندارد

اثرات مفید ورزش و ورزش به خوبی ثبت شده است-از این انتشار اندورفین مهم ، که به افزایش خلق و خو ، تسکین استرس و حتی رفع افسردگی و اضطراب کمک می کند ، تا افزایش عزت نفس و عزت نفس ، بدون ذکر شادی و سرگرمی کامل به

اسکلی به یاد می آورد که یکی از دلایل اصلی تشویق والدینش به ورزش این بود که “این امر به من در معاشرت ، معاشرت با مردم و دوست یابی کمک کرد.”

با این حال ، داده های جدید منتشر شده توسط RNIB نشان می دهد که بسیاری از افراد نابینا و کم بینا مفقود شده اند.

طبق یک موسسه خیریه که 416 نفر را مورد بررسی قرار داده است ، آنها دو برابر بیشتر از سایر افراد به طور کامل غیر فعال هستند ، به طوری که 53 درصد از افراد نابینا و کم بینا هر هفته کمتر از 30 دقیقه فعالیت بدنی انجام می دهند.

اکثریت پاسخ دهندگان (80)) با اهمیت حفظ فعالیت موافق بودند ، اما 48 said گفتند که به دلیل نقص بینایی از این کار جلوگیری می کنند ، 53 said گفتند که از فرصت های مناسب برخوردار نیستند و یک سوم (33)) اظهار داشتند که فعالیت بودند آنها می خواهند آن را امتحان کنند ، اما شکست خوردند.

از دست دادن بینایی بیشتر از آنچه بسیاری از مردم فکر می کنند شایع است. همانطور که RNIB اشاره می کند ، در انگلستان هر شش دقیقه یک نفر بینایی خود را از دست می دهد و حدود 350،000 نفر نابینا یا نیمه بینا ثبت می شوند.

بنابراین بسیاری از افرادی که به طور بالقوه فاقد ورزش و ورزش هستند. بودجه این کمپین توسط اسپورت انگلستان و قرعه کشی ملی تأمین می شود و فرصت های محلی برای ورزش فراگیر را ایجاد می کند و مردم را از طریق مرکز آنلاین (rnib.org.uk/see-sport-differently) می آموزند.

ورزش “به مردم فرار می دهد”

اسکلی در توصیف اهمیت ورزش می گوید: “برای کسی که دارای نقص بینایی است یا کاملا نابینا است ، که به کمی فرار نیاز دارد ، راهی برای رهایی کمی از آن خشم باقی مانده ، آن ناراحتی یا سرخوردگی بسیار مهم است. روز با چشم – ورزش آن را به شما هدیه می دهد.

ورزش می تواند حبابی به شما بدهد که می توانید از آن لذت ببرید. “

او مصمم است که تغییری در وضعیت فعلی ایجاد کند و “100٪” بی امان ادعا می کند که ورزش بخش بزرگی از خوشبختی و رفاه او خواهد بود ، حتی اگر او یک پارالمپیکی نبود. “من هرگز فکر نمی کردم که این کار را به عنوان یک کار انجام دهم.”

در باز شد و سپس من از آن عبور کردم ، اما من دوست دارم جودو انجام دهم. ” “این اشتیاق من است ، فرار من.”

اگر بخواهم این کار را در این سطح انجام دهم ، احساس می کنم بسیار خوش شانس هستم ، اما همچنان این کار را انجام می دهم. و فکر می کنم این مهم است که تعریف کنیم ورزش گریزی برای مردم است. برای تفریح ​​به آنجا بروید.

اسکالی می افزاید: “کور بودن یا کم بینایی سخت است ، من صادق هستم.” “اما آن است.” [about] مطمئن شوید که بهترین زمان ممکن را دارید. ورزش می تواند یک بالش کوچک برای شما فراهم کند که می توانید به آن تکیه کنید. “

RNIB یک فیلم کوتاه در YouTube منتشر کرده است ، #SeeSportDifferently ، که تعدادی از افراد نابینا و کم بینا را معرفی می کند که عاشق ورزش های مختلف هستند و در مورد معنی این کار برای آنها صحبت می کنند.

هدف این کمپین به چالش کشیدن برخی از باورها و موانعی است که ممکن است افراد کم بینا را از مزایای فعالیت بدنی منع کند – و اسکلی می خواهد بفهمد که این امر برای همه صادق است ، مهم نیست که چقدر فکر می کنید که از نظر تناسب اندام و ورزشکار هستید. آن ها هستند.

https://www.youtube.com/watch؟v=ObtrN9s6R58

“لازم نیست فوق العاده تناسب اندام داشته باشید.” نیازی نیست که مسیر Cross Fit را طی کنید و بتوانید تعداد زیادی کشش انجام دهید ، نیازی نیست مانند مو فرح باشید و اگر شش بسته نداشته باشید چه؟ من یک بسته شش تایی ندارم-من گرگی خود را خیلی دوست دارم.

اسکالی می افزاید: “از رفتن نترسید.” “همه ورزشها سازگار هستند و برخی از آنها به راحتی برای افرادی که دارای اختلالات بینایی هستند سازگار است.” با آن چیزی از دست نخواهید داد ؛ اولین قدم را بردارید – اولین قدم همیشه سخت ترین است – و لذت ببرید. “

او درباره کارهایی که باشگاه های ورزشی و مراکز تفریحی می توانند انجام دهند می گوید: «نکته اصلی این است که دسترسی داشته باشیم تا افراد دارای بینایی یا نابینایان بتوانند ورزش کنند.

همچنین ، محیطی گرم و دوستانه داشته باشید و احساس نکنید که به سرپرست احتیاج دارند. وقتی با یک فرد نابینا یا کم بینا که جودو می کند کار می کنم ، مطمئن می شوم که اوقات خوبی را گذرانده است.

“و از آنها بپرسید که آنها به چه چیزی احتیاج دارند: آیا می توانم کاری امن تر برای شما انجام دهم؟” از فرد مورد نظر بخواهید زیرا او بزرگترین کمک شما در دسترسی بیشتر به چیزها خواهد بود. ارتباط برقرار کنید و همه چیز هموار پیش می رود. “

اطلاعات بیشتر در مورد کمپین RNIB و کمپین See Sport در غیر این صورت در rnib.org.uk/see-sport-differently یافت می شود

دیدگاهتان را بنویسید