کره شمالی صدها موشک بالستیک به دریای چین جنوبی شلیک کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد که همسایه شمالی این کشور موشکی را نزدیک مرزهای دریایی دو طرف شلیک کرده است.

بر اساس این گزارش که از سوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام شد، کره حدود 100 موشک به سمت ساحل غربی و 150 موشک به سمت ساحل شرقی شلیک کرد.

ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرد که این موشک ها در داخل مرزهای پدافند دریایی که توسط دو کره بر اساس توافق حاصل شده در سال 2018 برای جلوگیری از درگیری ایجاد شده بود، فرود آمدند.

در همین حال، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی پیشتر اعلام کرده بود که از روز سه شنبه در وضعیت اضطراری قرار دارد، زیرا بر اساس آن، کره شمالی قرار است آزمایش هسته ای خود را انجام دهد.

بر اساس این گزارش، یکی از مقامات دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در گفتگوی تلفنی با یونهاپ گفت: با توجه به تحریک نظامی مداوم کره شمالی، حتی این اقدامات آزمایش هسته ای یا پرتاب موشک، دفتر ریاست جمهوری به صورت 24 ساعته در حالت آماده باش قرار دارد.

منابع کره جنوبی همچنین گفتند که یون سوک یول، رئیس جمهور این کشور هیچ برنامه رسمی در پایان هفته نداشت، اما اطلاعات مستقیمی در مورد تحرکات و فعالیت های نظامی کره شمالی دریافت خواهد کرد.

کره شمالی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 20 آزمایش موشکی انجام داده است.