کاهش 40 درصدی معاملات تجاری – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بر اساس آمار زرین پال، در پنج روز اول قطع اینترنت در ایران، میزان و تعداد تراکنش‌های کسب‌وکارهای مختلف به‌طور میانگین ۴۰ درصد کاهش داشته است. این در حالی است که سهم مشاغل مذهبی به تنهایی 59 درصد افزایش یافته است.

به گفته اضافه، ممنوعیت اینترنت در ساعات خاصی از روز و تحلیل اینستاگرام به عنوان مهم ترین بازار بازاریابی در ایران، بسیاری از شرکت ها را با مشکل مواجه کرده است. به گفته حسین رستمی، مدیر بازاریابی زرین پال، در 5 روز اول این مشکلات، تعداد و حجم معاملات کسب و کارهای مختلف به طور متوسط ​​40 درصد کاهش یافت. در این میان، مشاغل مرتبط با پوشاک به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

اگرچه امروز (15 مهرماه) وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات زمان بازگرداندن اینترنت را نگفته است، اما احتمال فیلتر دائمی اینستاگرام را رد نکرده است که کسب و کارهای کوچک بیش از پیش نگران این موضوع هستند. پایگاه محبوب

حسین رستمی مدیر بازاریابی زرین پال در این باره می گوید: بخش کسب و کار پوشاک از نظر حجم و تعداد تراکنش 71 درصد کاهش، بخش خدمات وب 68 درصد، بخش شبکه های اجتماعی 60 درصد کاهش داشته است. بخش آموزشی 56 درصد کاهش یافته است.

اینترنت در ایران از هفته گذشته در پی اعتراضات گسترده به درگذشت مهسا امینی، چند ساعتی کند و از کار افتاده است. همچنین از 13 مهرماه اینستاگرام و واتس اپ در دسترس نیستند و بعداً تا به امروز دامنه سایت ها و پلتفرم های منتخب افزایش یافته است.

زرین پال، مدیر بازاریابی می گوید که در این مدت، مقوله مشاغل مذهبی به تنهایی 59 درصد از نظر حجم و تعداد معاملات افزایش یافته است.

اینستاگرام نیز در دسامبر 2016 تحلیل شد و تلگرام; اما بعد از 10 روز دوباره در دسترس خواهد بود. اکنون در مورد تحلیل واقعی او چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد.

اینترنت با کسب و کارهای کوچک پایان خواهد یافت