کاهش 15 درصدی خرید سرمایه


رئیس اتحادیه طلا و جواهر از کاهش 15 درصدی فروش طلا و جواهر در کشور در پی اغتشاشات اخیر خبر داد و گفت: طلا در 10 روز گذشته نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.

ابراهیم محمدولی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره آخرین وضعیت بازار طلا در کشور اظهار داشت: زمانی که کشوری در دنیا با مشکلاتی مانند حوادث و آشوب ها مواجه می شود، این مهم برای بازار و تجارت است.

وی افزود: البته ایران نیز از این امر مستثنی نبوده است و در یک ماه اخیر به دلیل مشکلات اخیر زیان قابل توجهی را در تجارت های مختلف به ویژه طلا و جواهر در کشور شاهد بوده ایم.

مدیر عامل انجمن هنرهای زیبا گفت: امیدواریم و امیدواریم به زودی ثبات و آرامش در کشور برقرار شود تا جوانان با جنایات کشورهای خارجی کشته نشوند.

محمدولی ادامه داد: به همین دلیل تقاضا برای خرید طلا و جواهرات و سرمایه گذاری در این بازار در یک ماه گذشته 15 درصد کاهش داشته است.

این مقام صنفی گفت: نرخ بین المللی آنا و دلار تاثیر زیادی بر بازار طلا و جواهر دارد و نوسانات زیادی در این بازار وجود دارد.

وی گفت: با این حال در دو روز اخیر شاهد فضای آرامی در بازار بوده ایم و امیدواریم در آینده این آرامش تشدید شود و بازار ارز و طلا ثابت بماند.

محمدولی بیان کرد: از سوی دیگر تحرکات و واکنش های جهانی اعم از اقتصادی و سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بر بازار طلا و جواهر تاثیر می گذارد، اما تفاوت بازار طلا در 10 روز گذشته کمتر از قبل است.