کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، درباره کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر انسان می شود هشدار داده است.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم غذایی خاص برای بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم کرده و باعث پوکی استخوان می شود. تصورات غلط در مورد رژیم غذایی نامناسب افراد غیر متخصص که سلامت عمومی را به خطر می اندازد

در حالی که مردم برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم غذایی میوه ای پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را چاق می کند. رژیم غذایی میوه و سبزیجات منحصر به فرد نمی تواند برای همه لاغر کننده و م effectiveثر باشد ، این رژیم ها به سلامت انسان آسیب می رسانند. کاهش وزن طبیعی از نظر آگاهی از رژیم غذایی یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، فردی که سعی در کاهش وزن دارد باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به شرایط و وضعیت جسمانی افراد مختلف دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این روند را در بلند مدت تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش زنان است

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند و با کوچکترین ضربه حتی عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند. این بیماری در زنان شایع تر است و هرچه سن شما بالاتر می رود ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر پوکی استخوان سفید و آسیایی بیشتر می شود. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن به ویژه استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. بیماری در مردگان به تدریج پیشرفت می کند. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که ترشح بیش از حد آن باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوان در برخی از بیماران می شوند … پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد ناشی از مهره های کوچک بدن ، کوتاه شدن قد ، قوز کردن و شکستگی به سرعت ظاهر می شود.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای تغذیه ای اولیه و میزان و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت وعده های غذایی سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم گرفتن بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید