کاهش وزن – آیا باید خود را با تنقلات کتو رفتار کنید؟

با توجه به این که این روزها افراد زیادی از “رژیم کتوژنیک” استفاده می کنند، افراد بیشتری از خود می پرسند که آیا این برنامه غذایی برای آنها مناسب است یا خیر. حتی اگر از رژیم کتوژنیک استفاده نمی کنید، به سختی می توانید غذاهای کتوژنیک را در سوپرمارکت خود مشاهده نکنید.

با آگاهی از این واقعیت که به نظر نمی رسد رژیم کتوژنیک به جایی که می خواستند برسد، بازاریاب ها شروع به تهیه میان وعده های “آماده برای رفتن” مناسب کتو کرده اند. آیا باید به خودت اصرار کنی؟

در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در مورد محصولات کتو به خاطر بسپارید…

1. کالری مهم است. ابتدا به کالری ها توجه کنید که در اینجا بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارند. بسیاری از مردم عجله دارند تا میان وعده های کتو را به رژیم غذایی خود اضافه کنند بدون اینکه حتی به کالری شماری فکر کنند. وقتی یک میان وعده 400 کالری می خورید، باید در جایی به آن توجه کنید!

این را با یک میان وعده کتو غیر سنتی مانند یک سیب 100 کالری مقایسه کنید و به نظر شما کدام یک برای برنامه کاهش وزن شما بهتر است؟ حتی می‌توانید مقداری کره بادام‌زمینی به سیب اضافه کنید تا تعادل بهتری در آن ایجاد شود، و همچنان کمتر از 200 کالری داشته باشید، بسیار کمتر از کالری موجود در میان‌وعده کتو.

2. کتو لزوماً به معنای “دوستانه کاهش وزن” نیست. همچنین به یاد داشته باشید که کتو به معنای کاهش وزن نیست. همانطور که ذکر شد، در حالی که بسیاری از افراد از رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن استفاده می کنند، شما هنوز باید به کالری فکر کنید. برخی از افراد به دلایل سلامتی از این رژیم غذایی استفاده می کنند و بسیاری از این میان وعده ها بهتر است برای آنها به بازار عرضه شود زیرا کالری کمتری مصرف می کنند.

فقط به این دلیل که محصولی می گوید کتو است، لزوماً به این معنی نیست که به کاهش وزن شما کمک می کند. رژیم کتوژنیک یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب است، بنابراین مصرف کربوهیدرات به شدت کاهش می یابد و با چربی جایگزین می شود.

3. رژیم غذایی را بررسی کنید. در نهایت به رژیم غذایی فکر کنید. وقتی میان‌وعده‌های کتو به اندازه بسیاری از آن‌ها بسیار فرآوری‌شده باشد، و وقتی قصد دارید برخی از میان‌وعده‌های فرآوری‌شده با کربوهیدرات بالا را در برنامه غذایی خود جایگزین کنید، هنوز هم همیشه سالم نیستند. یک آب نبات هرگز انتخاب خوبی نیست، چه کتو بار باشد و چه نباشد. پس عقل سلیم را فقط به این دلیل که عبارت «کتو» را می بینید از دست ندهید.

با در نظر گرفتن این نکات، بهتر است آماده باشید تا بازاریابی محصولات کتو را رمزگشایی کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها شما را از دوره تغذیه سالم هوشمندتان منحرف نمی کنند.