چین: کره شمالی و جنوبی باید مناقشات را از طریق مذاکره حل کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت چین ابراز امیدواری کرد که مشکلات شبه جزیره کره از طریق گفتگو و مذاکره حل شود.

“مائو نینگ” سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه گفت: چین امیدوار است کره جنوبی و کره شمالی برای یافتن راه حلی از طریق مذاکره برای تنش ها بر سر شبه جزیره ناشی از پرتاب موشک اخیر پیونگ یانگ در اوایل دیروز تلاش کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به شلیک موشک اخیر کره شمالی گفت چین تحولات شبه جزیره کره را دنبال می کند. وجود فضای آرام و با ثبات و جلوگیری از شر و تشدید اوضاع به نفع کل جامعه جهان است.

مادر در کنفرانس مطبوعاتی روزانه وزارت امور خارجه چین، وی گفت چین امیدوار است که همه طرف ها به دنبال راه حل های سیاسی و حل و فصل نگرانی های یکدیگر به شیوه ای متعادل باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا پس از پرتاب موشک بالستیک قاره پیما. پیما از پیونگ یانگ جوانانچین از تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی حمایت می‌کند یا نه، بر تعهد طرفین به گفت‌وگو و حل سیاسی مشکلات تاکید کرد.

رئیس ستاد ارتش کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی بامداد پنجشنبه یک موشک بالستیک ناشناس به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

این پرتاب پس از آن صورت گرفت که کره شمالی هفته گذشته هشدار داد که پاسخ نظامی «قوی» به تلاش های آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در منطقه را دنبال خواهد کرد. کره شمالی همچنین به نشست سه جانبه اخیر آمریکا، کره جنوبی و ژاپن اعتراض کرد.