چین وعده “پیوند صلح آمیز” با تایوان را داد


شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین روز شنبه وعده “تجمع صلح آمیز” با تایوان را داد و به یک هفته افزایش تنش ها با این جزیره پایان داد.

تایوان تحت حاکمیت دموکرات ها پاسخ داد که فقط شهروندان آن می توانند درباره آینده آن تصمیم گیری کنند و از چین خواسته است که به اجبار خود پایان دهد. تایوان تحت فشار نظامی فزاینده ای از سوی چین قرار گرفته است تا حکومت این کشور را بپذیرد.

شی در سخنرانی خود در تالار بزرگ مردم در پکن گفت که چینی ها “سنت باشکوهی” در مبارزه با جدایی طلبی دارند.

بر اساس گزارش رویترز ، “جدایی طلبی استقلال تایوان بزرگترین مانع برای اتحاد مجدد سرزمین مادری و جدی ترین تهدید پنهان برای تجدید قوا است.”

یک سرباز نیروی دریایی پرچم تایوان ROCS Chang Chien (PFG2-1109) را قبل از جشن روز ملی در 9 اکتبر 2021 در Kaohsiung ، تایوان تنظیم می کند.
یک سرباز نیروی دریایی پرچم تایوان را در ROCS Chang Chien در 9 اکتبر 2021 در Kaohsiung ، تایوان تنظیم می کند.
رویترز / ن وانگ
پرتره عظیمی از سون یات سن ، که در جلسه بین شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین و صد و یکمین سالگرد انقلاب شینهای در تالار بزرگ مردم چین شرکت کرد ، در 9 اکتبر 2021 به نمایش درآمد.
رئیس جمهور چین شی جین پینگ و دیگر رهبران در 9 اکتبر 2021 در سالن بزرگ مردم در پکن ، چین ، به مناسبت صد و یکمین سالگرد انقلاب شینهای ، در جلسه ای شرکت کردند.
رویترز / کارلوس گارسیا رولینز

سخنرانی ها به مناسبت سالگرد انقلاب که آخرین سلسله امپراتوری را در 1111 سرنگون کرد ، در ماه ژوئیه بسیار ملایم تر بود ، هنگامی که شی قول داد که تلاش های استقلال تایوان را “در هم کوبد”.Source link

دیدگاهتان را بنویسید