چگونه سطح کلسترول خود را مدیریت کنیم

کلسترول ماده پیچیده ای است که برای مغز، یکپارچگی سلولی و ساخت هورمون های جنسی مورد نیاز است. عمدتاً در حیوانات یافت می شود. آنها را می توان به عنوان لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) و لیپوپروتئین با چگالی کم طبقه بندی کرد. LDL بد است زیرا چربی ها را وارد بافت ها می کند تا رسوب کنند. HDL خوب است زیرا کلسترول را برای دفع به کبد برمی گرداند. با این حال، آزمایش بالینی معمول شامل آزمایش های HDL، LDL و تری گلیسیرید است.

غذاهای پر فیبر مانند سبزیجات و میوه ها به کاهش سطح کلسترول کمک می کنند. جایگزینی چربی های اشباع شده مانند روغن پالم، شیر نارگیل، کره، گوشت خوک و چربی های گوشت و پوست با چربی های غیراشباع سطح کلسترول را کاهش می دهد.

رژیم غذایی سالم ما باید تا حد امکان شامل میوه ها، سبزیجات، غلات، سبوس جو دوسر، نخود، جو و لوبیا باشد. از چربی های چند غیراشباع و تک اشباع شده در حد اعتدال استفاده کنید و روغن را بازیافت نکنید. بسیاری از دلالان در این مورد مقصر هستند. تخم مرغ منبع خوبی از ویتامین A است. با این حال، اگر در گذشته کلسترول بالایی داشته اید، لطفا مصرف خود را محدود کنید. زرده تخم مرغ سرشار از کلسترول غذایی است اما تاثیر کمتری بر سطح کلسترول خون دارد.

روغن زیتون برای کاهش کلسترول بد پیشنهاد شده است، اما نشان داده شده است که ورزش باعث تولید کلسترول خوب می شود. توصیه می شود مصرف روزانه بیش از 300 میلی گرم کلسترول را محدود نکنید. ایکان بیلیس به داشتن کلسترول و نمک بالا شناخته شده است. در آب خیس کنید تا نمک از بین برود. نارگیل حاوی کلسترول نیست اما سرشار از چربی های اشباع شده است.

نشان داده شده است که مصرف غذاهای رژیمی با فیبر بالا باعث کاهش سطح کلسترول خون می شود. فیبر غذایی یک ماده مغذی است و برای سلامتی حیاتی است. این به رژیم غذایی حجم زیادی می‌دهد و شما را سیر می‌کند، بنابراین ما کمتر به خوردن غذاهای پرکالری می‌پردازیم. فیبر با نمک های صفراوی ترکیب شده و از بدن دفع می شود. هر چه نمک های صفراوی بیشتر دفع شوند، کلسترول بیشتری از دست می رود. با این وجود، رژیم غذایی کم چرب و به دنبال آن ورزش منظم مهم است.

مصرف توصیه شده روزانه دو میوه و دو سبزی برای حفظ یک رژیم غذایی سالم با فیبر بالا یا معادل 25 گرم فیبر در روز مورد نیاز است. با گنجاندن غلات کامل در رژیم غذایی خود، می توانیم مصرف فیبر خود را افزایش دهیم.

فیبر می تواند محلول یا نامحلول باشد. فیبر محلول در لوبیا، نخود، عدس، جو، جو و میوه ها یافت می شود. محصولات غلات، سبزیجات و پوست میوه ها نامحلول هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم غذایی و کاهش وزن به ادامه مطلب مراجعه کنید

http://thedietsolutionreview-engsay.blogspot.com