چهار دولت درگیر بحران بین المللی هستند/ اخراج 55 کارگر روغن نباتی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، رئیس جمهور در بازدید از گروه تولید روغن نباتی با اشاره به اینکه پیش از این از مجموعه روغن نباتی جهان بازدید کرده است، تاکید کرد: مشکلات این شرکت بدون توجه به پیگیری های انجام شده، رفع نشده است. خط تولید کارخانه روغن نباتی جهان تقریبا تعطیل شده و کند کار می کند و به نظر می رسد سر جای خود بماند.

مدیریت روغن نباتی جهان روز یکشنبه 55 نفر از کارکنان این شرکت را برکنار کرد، اقدامی که در سال های گذشته با وجود تلاش های حجت الاسلام رئیسی برای ماندن در سمت ریاست دیوان و در سفر ریاست جمهوری، چندین بار انجام شده است. به دولت در سال گذشته بدون پاسخگویی به کسی.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در گفتگو با خبرنگاران با تایید تغییر کارگران مهم حوزه نفت در زنجان گفت: محاسبه شده است که کارگران بیکار زیادی داریم و اطلاعات جدید داریم. آمار، این شرکت 88 کارمند دارد.

استاندار زنجان در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه چهار دولت کشور در بحران روغن نباتی دنیا نقش دارند، گفت: حل مشکل روغن نباتی در دنیا خارج از توان است. دولت و برای حل مشکل، خواستار ملاقات با معاون رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور برای جمع آوری اسناد شدیم.

محسن افشارچی وی با بیان اینکه روغن نباتی بین المللی یک مشکل ملی است نه استانی، افزود: استان های همدان، البرز، زنجان و قزوین درگیر این موضوع هستند.

استاندار زنجان ادامه داد: درخواست جلسه ای با معاون بحران رئیس جمهور در حوزه روغن نباتی داشته ایم و این جلسه با حضور چهار استاندار و چهار میانجی برگزار می شود.

وی با اطمینان از اینکه در این کارخانه از حق خود نمی گذریم، افزود: تا تصمیم نهایی این کارخانه اقداماتی را انجام می دهیم که در بالا ذکر شد اما از حق خود در این کارخانه کوتاه نمی آییم.

استاندار زنجان با بیان اینکه صاحب بخش روغن نباتی جهان کارخانه های زیادی خریده و بسیاری از کارخانه ها هزاران کارگر دارند، گفت: اقتصاد استان های دیگر نسبت به زنجان بزرگ است اما ما همین کار را می کنیم. حل مشکلات است .

افشارچی وی افزود: برای کارگران ساماندهی شده نیز بیمه بیکاری در نظر گرفتیم و تنها کاری که باید انجام دهیم این است که بیمه بیکاری را با مبلغ هنگفت پرداخت کنیم، البته این یک راه حل کوتاه مدت است و در این بین برای دریافت آن تلاش می کنیم. . کارگران برای کار در کارخانه های دیگر