چند وقته اینترنت قطع شده؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، آخرین اخبار قطعی اینترنت در ایران را در این مطلب بخوانید.

اینترنت هنوز با مشکل مواجه است

به گزارش برنا، سایت وزارت ورزش و جوانان نوشت: اینترنت از عصر دیروز قطع شده است، این قطع همچنان ادامه دارد.

اینترنت از عصر دیروز در کشور قطع شده و این قطعی همچنان ادامه دارد. گفته می شود که این آلودگی هم در شبکه های موبایل و هم در شبکه های خانگی بدون آلودگی رخ داده است.

به نظر می رسد با توجه به فعالیت ها و خشونت های دو روز اخیر در کشور، اینترنت در برخی نقاط قطع شده و سپس در کشور ظاهر شود، این قطع همچنان ادامه خواهد داشت.

شبکه های اجتماعی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت

از ساعتی پیش امکان دسترسی به اینستاگرام با آی پی ایرانی وجود ندارد و اینستاگرام تنها با کمک فیلتر باز می شود. این سوال فیلتر شدن اینستاگرام را مطرح می کند.

همچنین مشاهدات خبرنگار تجارت نیوز حاکی از آن است که در اکثر نقاط مرکز تهران از جمله خیابان جمهوری، تقاطع خیابان حافظ و خیابان انقلاب اسلامی، چهارراه ولی عصر (عج) و… اینترنت قطع است.

این کاهش سرعت و محدودیت اینترنت تاثیری در هیچ شهر و اپراتوری ندارد. در بسیاری از نقاط کشور و شبکه اکثر اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی، مشکلات و مشکلاتی در اینترنت وجود دارد. مشکل از مدت ها قبل در این شبکه اجتماعی شروع شد و بسیاری از کاربران مجبور شدند برای اتصال به اینستاگرام از VPN استفاده کنند.

وزیر ارتباطات احتمال محدودیت را تایید کرد!

امروز 30 شهریور 1401 عیسی زارع پور همراه با پارتی دولت علت محدودیت های جدید را تشریح کرد و گفت: دامنه کم نشد. ما به طور مرتب این موضوع را رصد خواهیم کرد. به دلیل مسائل امنیتی و برخی بحث هایی که امروزه مطرح می شود، گاهی محدودیت هایی از سوی نهادهای امنیتی ایجاد و درخواست می شود، اما به طور کلی محدودیت پهنای باند وجود ندارد و پهنای باندی را که طبق روش لازم است را ارائه می دهیم.

هرچند وزیر ارتباطات از محدودیت اینترنت خبر داده است، اما توضیح تکمیلی در مورد نحوه جلوگیری از محدودیت اینترنت در گذشته ارائه نکرده است. این بدان معناست که برخی از نقاط ایران برای ساعاتی از شبانه روز بدون اینترنت خواهند بود و تجربه نوامبر 2016 که اینترنت قطع شد و تلگرام برای همیشه سانسور شد، تکرار می شود.

نظرات وزیر را رد کنید

پس از انتشار اطلاعات تایید شده توسط وزیر ارتباطات و روابط عمومی مبنی بر مسدود شدن اینترنت، ظهر امروز این وزارتخانه برخی از بیانیه های دفتر مطبوعاتی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در حاشیه این دیدار منتشر کرد. جلسه شورای دولت که پس از پیگیری مرکز روابط عمومی تشکیل شد و اشتباه را اصلاح کنید.

مشکلات شبکه های اجتماعی

حامد بیدی کارشناس فناوری اطلاعات در گفتگو با تجارت نیوز پیش از ماهیت مشکلات شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت. این کارشناس معتقد است اینترنت کاربران هک شده است.

فیلتر اینستاگرام توسط NetBlocks تایید شده است

نت بلاکز نیز در توییتی تحلیل شبکه اجتماعی اینستاگرام را برای کاربران ایرانی تایید کرد.