چربی اطراف کبد خطر نارسایی قلبی را افزایش می دهد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از دارو نت، حالا یک تیم در وسط جهان از محققان به رهبری Dr. اسکندر مانتووانی“، توسط گروه پزشکی دانشگاه ورونا در ایتالیا، این وضعیت با افزایش خطر نارسایی قلبی همراه است.

به گفته محققان بیماری کبد چرب غیر الکلی به دلیل افزایش وزن و چاقی در حال افزایش است.

آنها 11 مطالعه بلندمدت را از پنج کشور (ایالات متحده، بریتانیا، کره جنوبی، سوئد و فنلاند) که تا مارس 2022 منتشر شده بود، بررسی کردند. آنها به رابطه بین این نوع بیماری کبدی و نارسایی قلبی در بیش از 11 مورد بررسی کردند. میلیون نفر.

نیمی از شرکت کنندگان زن بودند، با میانگین سنی 55 سال و میانگین BMI (شاخص توده بدنی) 26، که اضافه وزن در نظر گرفته می شود اما اضافه وزن نیست.

محققان دریافتند که 26 درصد یا 2.9 میلیون نفر از شرکت کنندگان در مطالعه به بیماری کبد چرب غیرالکلی مبتلا بودند.

در طول 10 سال بعد، بیش از 97000 نفر مبتلا به نارسایی احتقانی قلب تشخیص داده شدند، وضعیتی که در آن قلب قادر به پمپاژ خون نیست.

محققان دریافتند که بیماری کبد چرب غیر الکلی با افزایش 50 درصدی خطر مواجه است رنج کشیدن در دهه بعد با نارسایی قلبی مرتبط بود.

بر اساس این مطالعه، خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز با شدت بیماری های کبدی به ویژه با افزایش می یابد فیبروز با بزرگ شدن کبد همراه باشد.

محققان مطمئن نیستند که این بیماری کبدی چگونه با نارسایی قلبی مرتبط است. اما آنها دریافتند که بیماری کبد چرب غیر الکلی مقاومت به انسولین را افزایش می دهد، تشکیل پلاک را افزایش می دهد و ترکیبی از مواد شیمیایی التهابی و رقیق کننده خون را آزاد می کند.

به گفته محققان، داروهای جدید دیابت که قند خون را کاهش می دهند، به نظر می رسد خطر بستری شدن در بیمارستان به دلیل نارسایی قلبی را کاهش می دهند.