پیش بینی بازار سهام / اخبار برای سهامداران مهم است


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل بورس روز گذشته با 1.52 واحد افزایش به سطح یک میلیون و 445 هزار واحد رسید. امروزه برندهای زیادی در بازار وجود دارد و کارشناسان معتقدند خانه های شیشه ای روند متعادلی را به خود می بینند. بنابراین انتظار می رود امروز شاخص کل منفی به نظر برسد.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) در اوایل معاملات امروز با 2 سنت افزایش به 93.08 دلار در هر بشکه رسید و بر افزایش روز جمعه افزود. بهای معاملات آتی نفت برنت با 27 سنت معادل 0.3 درصد کاهش به 100 دلار و 72 سنت در هر بشکه رسید که نسبت به روز گذشته کاهش یافته است. (سنا)

برخی کارشناسان بر این باورند که ادامه افزایش قیمت نفت تاثیر مثبتی بر کسب و کارهای مرتبط با ارز ایران خواهد داشت.

قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: واگذاری سهام خگستر، وساپا و ورنا در ایران خودرو و سایپا به پایان رسید. دولت 5 درصد از ایران خودرو و 17 درصد سایپا را در اختیار دارد که واگذاری این دو سهم عمده است. این اقدامات پایان پرداخت تعهدات و اجرای نظام راهبردی صنعت خودرو است که به نظر می رسد تا پایان سال کارساز باشد.

به نظر می رسد انتشار سهام این شرکت ها باعث افزایش اعتماد سهامداران به بورس و بازار سرمایه شود.

تناقضات ادعاهای اخیر گروسی با روند مذاکرات نشان می دهد که مدیرکل این وزارتخانه تلاش می کند مانع از توافق شود.(نورنیوز)

با توجه به توقف مذاکرات بدون نتیجه، می توان انتظار تغییر در بازارهای مالی را داشت. کارشناسان بر این باورند که نتیجه منفی در مذاکرات می تواند بورس را بر اساس تورم افزایش دهد.