پیش بینی بازار سهام / اخبار برای سهامداران مهم است


به گزارش تجارت نیوز گارانتی کل ارتباط دیروز سه شنبه با کاهش 5945 واحدی به سطح یک میلیون و 420 هزار واحد رسید. امروزه برندهای زیادی در بازار وجود دارد و کارشناسان معتقدند خانه های شیشه ای روند متعادلی را به خود می بینند. بنابراین انتظار می‌رود کل شاخص امروز با روزهای خوب تغییر کند.

ابوالفضل فلاح، سرپرست امور دارایی و شهرداری شهرداری تهران گفت: آمادگی داریم حدود 4 هزار میلیارد تومان از دارایی های شهرداری تهران را عرضه کنیم و به تعادل بازار املاک کمک کنیم. با این کار می توانیم وضوح و بهره وری ایجاد کنیم و حواس پرتی را کاهش دهیم. (ایرنا)

عرضه محصولات جدید در بورس در ابتدا باعث افزایش حجم در گردش بازار و در نهایت شفافیت بازارها می شود.

حسین قربان زاده رئیس اداره خصوصی درباره هزینه سود شرکت های غیرانتفاعی در صندوق بیان کرد: برای پرداخت هزینه های شرکت های غیرانتفاعی ابتدا باید افزایش سرمایه شرکت ها از پول گرفته شود و مابقی. سود شرکت ها به 49 میلیون سهامدار اصلی عدالت پرداخت شود.(پرشیا)

سپرده گذاری سرمایه می تواند اعتماد سهامداران را به بازار افزایش دهد و وجوه جدیدی را برای سرمایه گذاری در اقتصاد کشور وارد کند.

افزایش کارایی بورس اوراق بهادار تهران

قیمت نفت در اوایل معاملات دیروز سه شنبه کاهش یافت. این کاهش رشد 3 درصدی سه ماهه قبل را نفی کرد. در عین حال، توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید 100 هزار بشکه ای در روز در ماه اکتبر به عنوان نشانه ای برای جلوگیری از افت بازار تلقی می شود. (بازار تزئینی)

کارشناسان معتقدند افزایش یا کاهش قیمت نفت بر معاملات بورس تهران تاثیرگذار خواهد بود. به عبارت دیگر وقتی قیمت نفت بالا می‌رود، صنایع مرتبط با نفت خوب عمل می‌کنند و وقتی قیمت پایین می‌آید، بد عمل می‌کنند.

علیرضا ناصرپور، معاون حسابرسی موسسات مالی سازمان بورس و اوراق بهادار از انتشار تفاهم نامه در برنامه 5 ارز ملی در بازار سرمایه خبر داد و گفت: مهمترین تغییرات مورد توجه برای توسعه برخی صندوق ها است. مدیریت شرایط ویژه برای برخی وجوه در حوزه های فروش.

صندوق های جدید می توانند پول جدیدی را وارد بازار سهام کنند و در نهایت قدرت بازار سهام را افزایش دهند.