پنج راز رژیم های کم چرب

همه از رژیم گرفتن متنفرند. عاقلانه به نظر می رسد که یک مقاله را با واقعیتی که همه ما با آن موافقیم شروع کنیم. احتمالاً با تمایل طبیعی ما به مقاومت در برابر اینکه به ما می گویند چه کار کنیم، ارتباط دارد. ما سر کار می رویم و حدود چهل ساعت در هفته رئیس می شویم. وقتی به خانه می رسیم، راه خود را می خواهیم و می خواهیم آرامش داشته باشیم.

خوشبختانه، زندگی هوشمند چیزی نیست که انجام آن به یک نابغه نیاز داشته باشد. تغییرات هوشمندانه و تدریجی کلید تغییر عادات غذایی شما و در نتیجه تغییر زندگی شما هستند. بیشتر این نکات مانند عقل سلیم به نظر می رسند، اما احتمالاً قبلاً برای فکر کردن به آنها وقت و تلاش نکرده اید!

روغن های خود را جایگزین کنید

نکته اول واقعا ساده است، اما بارها نادیده گرفته می شود. آشپزی سالم را یاد بگیرید. کره و مارگارین را با روغن زیتون یا یک اسپری پخت و پز کم چرب جایگزین کنید. بهتر است، روی یک تابه نچسب خوب سرمایه گذاری کنید و عادت به آشپزی بدون روغن داشته باشید و هر از چند گاهی هنگام آشپزی از روغن زیتون به عنوان یک خوراکی استفاده کنید. بدیهی است که استفاده از مارگارین بهتر از کره است، اما هیچکدام انتخاب بهینه ای برای کاهش وزن سالم نیستند. بنابراین، از مصرف نمک زیاد در هنگام سرخ کردن خودداری کنید، کمی باعث می‌شود!

ادویه تا سبزیجات خود را

افزایش مصرف سبزیجات بخشی جدایی ناپذیر از یک برنامه غذایی موفق است. سبزیجات سیر کننده هستند، سرشار از کربوهیدرات های خوب برای انرژی هستند و مملو از ویتامین ها هستند. این ویتامین‌های مفید همه چیز را از کمک به ناحیه چشم، جلوگیری از پوکی استخوان تا حتی نرم‌تر و براق‌تر کردن موهای شما انجام می‌دهند. وقتی مادرتان به شما گفت که سبزیجاتتان را بخورید، می‌دانست درباره چه چیزی صحبت می‌کند، اما به دلایلی سبزیجات اولین چیزی است که در رژیم غذایی ما حذف می‌شود.

دلیل این امر این است که سبزیجات طعم نسبتاً ملایمی دارند و به سرعت پیر می شوند. با رعایت توصیه های بالا، سعی کنید سبزیجات خود را به جای سرخ کردن بخارپز کنید. یاد بگیرید که با ادویه ها و طعم ها آزمایش کنید تا سبزیجات خود را بهتر کنید. این را با کلم بروکلی و گل کلم امتحان کنید. در تابه ای مقداری آب و آب مرغ را بجوشانید و داخل سبزیجاتتان بریزید و روی آن را بپوشانید. طعم این معجون خوشمزه بیشتر شبیه غذای چینی است، اما تمام روغن های چرب رایج در غذای آماده و فست فود را ندارد.

هوشمندتر خرید کنید

این نکته واقعاً خوبی است، نه فقط از نظر کاهش وزن، بلکه از دیدگاه بودجه. هرگز و هرگز وقتی گرسنه هستید به خرید نروید. من هرگز این را نشنیده بودم تا زمانی که به دانشگاه رفتم، و مجبور بودم تمام پولم را پس انداز کنم و فقط زمانی که به چیزهایی نیاز داشتم خرید می کردم. خرید گرسنه یک مورد کلاسیک از «چشم های بزرگتر از شکم شما» است و همه چیز خوب به نظر می رسد، به خصوص شیرینی ها، زیرا قند خون شما احتمالاً پایین است.

درعوض، قبل از رفتن به بازار دقیقاً برنامه‌ریزی کنید که چه چیزی را می‌خواهید در بازار بخرید، و مطمئن شوید که قبل از رفتن می‌خورید! به این ترتیب، همه چیزهای فوق‌العاده و آب نبات در انتهای جزایر شما را از بین نمی‌برند و می‌توانید وارد شوید و فقط با آنچه نیاز دارید خارج شوید. معمولاً می‌توانید در بیرون سوپرمارکت هر چیزی که برایتان خوب است پیدا کنید، این یکی از آن واقعیت‌های عجیب زندگی است. این نکته ساده هم کیف پول و هم وجدان شما را از سردرد نجات می دهد!

بر معده خود پیشی بگیرید

زمانی که گرسنه می شوید، عوامل متعددی علت آن هستند. یکی از عوامل مهم قند خون است. اگر غذاهای زیادی با «کربوهیدرات‌های سریع» بخورید که باعث افزایش و کاهش قند خون می‌شوند، متوجه خواهید شد که به طور مکرر در طول روز گرسنه هستید. این البته منجر به خوردن مکرر شما می شود که برای متابولیسم و ​​سطح انرژی شما مضر است.

خوردن سه وعده غذایی هوشمندانه در روز واقعا به کنترل این مشکل کمک می کند. برای صبحانه، بلغور جو دوسر یا نان تست غلات کامل بخورید. برای ناهار ساندویچ خود را با نان سبوس دار و برای شام نان سبوس دار یا برنج قهوه ای میل کنید. کربوهیدرات‌های پیچیده موجود در این غذاها سطح انسولین شما را در طول روز ثابت نگه می‌دارند، که میل به خوردن میان وعده را کاهش می‌دهد و برای شما سالم‌تر است.

بین خط ها را بخوان

فقط به این دلیل که شما خرید می کنید و غذاهایی را که دارای علامت “کم چرب” هستند، می خرید، درست نیست. یک غذا می تواند چربی کمتری نسبت به یک رقیب داشته باشد و همچنان برای خوردن کاملاً ناسالم باشد. برچسب ها را بخوانید و با همان غذاهای موجود در بخش سلامت بازار مقایسه کنید، متوجه منظور من خواهید شد.

به یاد داشته باشید، بهترین رژیم های غذایی به عنوان یک تغییر تدریجی در زندگی شروع می شوند. تغییر چشمگیر نحوه غذا خوردن و رفتار، ایجاد عادات را بسیار دشوارتر می کند. با رسیدگی به یک مشکل در هفته، به حالت رژیم غذایی بروید و قبل از اینکه متوجه شوید، سالم‌تر به نظر می‌رسید و احساس می‌کنید.