پایان پشتیبانی از مرورگر کروم در هر دو نسخه ویندوز


گوگل از ابتدای سال گذشته پشتیبانی از مرورگر کروم را در ویندوز 7 و ویندوز 8.1 متوقف خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، کروم 110 که قرار است در 18 بهمن ماه عرضه شود، در این دو نسخه ویندوز کار نخواهد کرد. کاربران همچنان می توانند از نسخه های قدیمی Chrome در ویندوز 7 و ویندوز 8.1 استفاده کنند، اما نمی توانند نسخه های جدیدتری را که دارای ویژگی ها و به روز رسانی های امنیتی جدید هستند نصب کنند.

در صفحه پشتیبانی کروم که این گزارش در آن اعلام شد، گوگل به کاربران ویندوز 10 توصیه کرد برای دریافت به‌روزرسانی‌های کروم به ویندوز 11 ارتقا دهند.

این برای کاربرانی که سیستم‌هایشان از آخرین نسخه‌های سیستم عامل مایکروسافت پشتیبانی نمی‌کند، شرکت‌هایی که هنوز از ویندوز 7 و ویندوز 8.1 استفاده می‌کنند و کسانی که توانایی خرید رایانه‌های جدید را ندارند دشوار است. با این حال، گوگل در نهایت به این پشتیبانی پایان خواهد داد.

گوگل اعلام کرده است که پایان پشتیبانی از این شرکت همزمان با پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز 7 و ویندوز 8.1 در 10 ژانویه خواهد بود.

با توجه به وب سایت Engget، با این حال، گوگل از کروم در ویندوز 7 برای مدت زمان بیشتری نسبت به برنامه قبلی پشتیبانی کرده است. این شرکت اعلام کرد که انتشار به‌روزرسانی‌های کروم برای این سیستم عامل را در سال 2021 متوقف خواهد کرد.