پایانه مسافربری بوشهر در آستانه جام جهانی آماده می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عملیات اجرایی و مدیریت 12 طرح در بنادر استان بوشهر آغاز شد که اجرای طرح نوسازی بندر مسافری دریایی بین المللی در بوشهر صبح امروز در جلسه ای با حضور رئیس اداره بندر و دریانوردی بوشهر

محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در افتتاحیه پروژه های بندری گفت: همزمان با هفته دولت، هشت پروژه در دولت بوشهر افتتاح می شود و اجرای چهار پروژه آغاز می شود. پروژه ها. ، کل مبلغ وام 3280 میلیارد ریال می باشد.

وی ادامه داد: اقدامات افتتاحیه اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در هفته دولت امسال مدیریت ورودی و خروجی موقت دروازه بندر ناگین و تکمیل تعمیرات اساسی 100 متر مکعب گاز است. . تانک ها

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: بهره برداری از کشتی یدک کش همیار 3 و تکمیل عملیات نوسازی ساختمان ناوتکس از دیگر پروژه های افتتاح شده توسط مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در هفته جاری است. از دولت .

وی گفت: تا یک هفته دولت عملیات اجرایی چهار پروژه با 2 هزار و 680 میلیارد ریال بدهی آغاز می شود که در مجموع برای 560 نفر فرصت اشتغال ایجاد می کند.

شکیبی نسب همچنین گفت: پروژه های مذکور آغاز عملیات نوسازی بندر مسافری دریایی بین المللی بوشهر، حفاری کانال دسترسی بندری ریگ و به متراژ 330 هزار متر مکعب، احداث چهار اسکله در بندر دیر است. ، و ساخت ترمینال بندر و محوطه سازی بندر دیر در حال بهره برداری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پروژه بین المللی مسافری دریایی در بوشهر راه اندازی شده و با هدف خدمت رسانی به مسافران جام جهانی فوتبال 2022 قطر است که با 700 میلیارد ریال اعتبار در مدت دو ماه به اتمام می رسد.

وی اعلام کرد: بخش دریایی پایانه بین المللی مسافری دریایی بوشهر به تازگی تکمیل شده و قطعه زمینی آن تا قبل از شروع جام جهانی آماده می شود.

شکیبی نسب همچنین گفت: در حال حاضر چندین کشتی مسافربری و روروپسنگر برای ارائه خدمات در مسیر بوشهر – دوحه برای جام جهانی اعلام آمادگی کرده اند.

وی گفت: در این راستا دولت بوشهر با ایجاد زیرساخت های مناسب برای شناورهای دریایی در تلاش است تا از هموطنان و فوتبال دوستانشان برای سفر به قطر و تماشای جام جهانی استقبال کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید