پارک ملی Bannerghatta – سافاری جنگل بنگلور


پارک ملی Bannerghatta یک استراحت یک روزه برای همه فن آوری های حرفه ای و متخصصان بلند پرواز در شهر بنگلور است. این سفر یک روزه به پارک ، نگاهی به جنگل در حومه بنگلور ارائه می دهد. پارک ملی Bannerghatta گنجینه ای از حیات وحش شگفت انگیز است که با آرامش جنگل در 40 کیلومتری شهر بنگلور ترکیب شده است.

حقایق جالب در مورد پارک ملی Bannerghatta

این پارک برای بیش از 78 گونه جانوری از جمله بیش از 1300 حیوان وحشی که توسط پارک مراقبت می شوند ، سرپناه دارد. این پردیس وسیع علاوه بر انجام وظیفه خود در مراقبت از محیط زیست ، امکانات آموزشی و تفریحی زیادی را نیز به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. هدف اصلی آن حمایت از حفاظت از گونه های در حال انقراض حیات وحش است که هیچ شانسی برای زنده ماندن در طبیعت ندارند.

Bannerghatta یک پارک بیولوژیکی 65000 هکتاری است که در منطقه جنگلی Anekal در منطقه روستایی بنگلور واقع شده است. این مرکز در سال 1972 به عنوان یک مرکز تفریحی برای دوستداران طبیعت شروع شد. این شهرت پس از آنکه حیوانات وحشی و در خطر انقراض به عنوان اقدامات حفاظتی و بازسازی مورد توجه قرار گرفتند ، مشهور شد. این منطقه به زودی در سال 1974 به عنوان پارک ملی اعلام شد. این چشم انداز شامل مناطق تپه ای ، مناطق مرتفع ، جنگل های برگریز و دره ها است. جریان آب Swarnamukhi که از طریق پارک عبور می کند ، آن را به مکانی مناسب برای رشد گیاهان و جانوران تبدیل می کند.

فعالیت های جالب برای لذت بردن در پارک ملی Bannerghatta

عقب نشینی شاتایو یوگا به مشتریان خود توصیه می کند هنگام بازدید از پارک ملی Bannerghatta از فعالیت های سرگرم کننده و آموزنده زیر لذت ببرند.

1. باغ وحش کوچک Bannerghatta

چیزی که به عنوان نقطه پیک نیک در حومه بنگلور آغاز شد ، در حال حاضر محل زندگی انواع پستانداران عجیب ، خزندگان و پرندگان است. باغ وحش محل زندگی بیش از 1900 حیوان متعلق به بیش از 94 گونه است. حیواناتی که برجسته هستند شامل پلنگ ها ، خرس های سیاه هیمالیا ، تمساح ها ، شاه کبرا ، خوک گوزن و سایر حیوانات هستند. این پارک همه روزه از ساعت 09:30 تا 17:00 به جز تعطیلات رسمی و روزهای خاص باز است. هزینه ورودی برای بزرگسالان 80 روپیه و برای کودکان 40 روپیه است

2. باغ پروانه ای بنر گاتتا

پارک پروانه Bannerghatta یک جواهر پنهان در داخل پارک ملی است که در مساحت 1050 فوت مربع گسترده شده است. باغ مناظر و انواع پروانه ها یک تور جالب برای هر دوستدار طبیعت است. این مرکز حدود 48 گونه پروانه را در خود جای داده است. هنگام بازدید ، چشمان خود را باز کنید و کنجکاو باشید. هزینه ورودی برای بزرگسالان 80 روپیه و برای کودکان 40 روپیه است

3. سافاری جنگل Bannerghatta

سافاری جنگلی Bannerghatta هنگام بازدید از پارک ملی مورد توجه قرار گرفته است. به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی خود مشاهده کنند. مدیریت پارک تمهیدات مفصلی را برای نگهداری حیوانات وحشی مختلف در محوطه های جداگانه انجام داده است تا با یکدیگر در تماس نباشند. بلیط ورودی سافاری جنگل 260 روپیه برای بزرگسالان و 130 روپیه برای کودکان است.

 • شیر قفس – سافاری در لانه شیر ، بازدیدکنندگان را از تپه های زیبای ماتوبوند ، با چشم اندازهای خیره کننده صخره ای و دره های عمیق با جنگل های سرسبز ، عبور می دهد.
 • ببر قفس – این محوطه ببر باشکوه بنگال را به همراه ببرهای سفید که در اینجا پرورش داده شده است ، در خود جای داده است.
 • قفس گیاهخوار – این بزرگترین محوطه است که گیاهخوارانی مانند Gaur ، Sambar ، Cheetal ، Barking Deer ، Black Buck و Nilgai در آن دیده می شوند. این قسمت از جنگل به خوبی با پنج قسمت آب و گونه های علف خوراکی مانند ساخارام ، سمبوپوگان و هتروپوگان که برای تغذیه گیاهخواران مناسب است ، حفظ شده است.
 • قفس خرس – در قفس درختانی کاشته شده که میوه تولید می کنند تا یک زیستگاه طبیعی برای خرس ها ایجاد شود.

4. تور طبیعت Bannerghatta

توپوگرافی این پارک دارای چندین سازه زمین شناسی جالب است که بازدیدکنندگان می توانند در آن کاوش کنند.

 • سنگ و باغهای ماقبل تاریخ – این پارک دارای سازه های گرانیتی و سنگی جالبی است که می توانید در اوقات فراغت آنها را کاوش کنید. سه مدل در اندازه واقعی از حیوانات ماقبل تاریخ-Styracosaurus ، Dimetrodon و Dinosaurs در اینجا راه اندازی شد. سازندهای صخره ای ماقبل تاریخ تعداد زیادی از مردم را جمع آوری کرده اند که برای تماشای و لذت بردن از زیبایی چشم انداز جنگل اطراف به اینجا می آیند.
 • برج مراقبت سوارناموخی –این برج برای بازدیدکنندگان ساخته شد تا چشم اندازی زیبا از باغ داشته باشند
 • باربر استون –این سنگ یکپارچه است که شبیه شکل سنگی است که آرایشگران در گذشته برای تیز کردن چاقوهای خود از آن استفاده می کردند.

5. Crossover را در پارک ملی Bannerghatta بیاموزید

دانشمندان علوم اجتماعی و مربیان روشهای یادگیری جدیدی را آزمایش کرده اند که به دانش آموزان کمک می کند تا در مواجهه با چالش های زندگی در محل کار و در کل جامعه مهارت داشته باشند. برخی از روش هایی که رایج شده است عبارتند از: یادگیری استدلالی ، تفکر محاسباتی ، یادگیری متقابل ، یادگیری مبتنی بر زمینه و یادگیری با انجام علم با آزمایشات آزمایشگاهی.

یادگیری متقاطع یادگیری را در محیط های غیررسمی مانند موزه های علوم ، پارک های حیات وحش ، افلاک نما و آزمایشگاه های علوم تجسم می دهد. اعتقاد بر این است که محیط غیررسمی به ایجاد علاقه بیشتر به موضوع کمک می کند و به ایجاد فرصت های واقعی و هیجان انگیز برای یادگیری کمک می کند. پارک زیست شناسی Bannerghatta محیط مناسبی را برای آموزش متقابل برای کودکان فراهم می کند.

یادگیری متقاطع به کودکان کمک می کند تا وقتی کنجکاوی ، فریب ، اشتیاق و استدلال تشویق می شوند ، بهتر یاد بگیرند. پارک ملی Bannerghatta مکانی مناسب برای کمک به بچه ها برای یادگیری مجدد است. توصیه می شود لیست های محلی را برای اطلاعات به روز در مورد زمان پارک ، ساعات کار ، هزینه ورودی و سایر امکانات رفاهی که ممکن است مشتریان هنگام بازدید از پارک های ملی از آنها استفاده کنند ، بررسی کنید.

در مورد پیوندهای روزانه Mysore در پیوند بیشتر بدانید اینجا

چیزهایی که باید در پارک ملی Bannerghatta به یاد داشته باشید

پارک منطقه ای آرام است و انتظار می رود بازدیدکنندگان برخی از مسیرها را دنبال کنند.

 • لباسی بپوشید که با طبیعت ترکیب شود. از پوشیدن لباس هایی که رنگ روشن و روشن دارند خودداری کنید
 • کفش راحت بپوشید ؛ یک کوله پشتی ، بطری آب ، کلاه ، هدفون همراه داشته باشید زیرا پارک منطقه ای آرام است.
 • بازدیدکنندگان ممکن است مجبور شوند حدود 2 تا 3 کیلومتر پیاده روی کنند در حالی که داخل پارک هستند.
 • غذا را به منطقه باغ وحش ببرید زیرا ماکاکهای کاپوت رایگان را جذب می کند.
 • هرگونه مایعات و غذای ضروری باید با خیال راحت در یک ظرف چند منظوره در یک کوله پشتی ذخیره شود تا از میمونهای پرسه زدن آزادانه جلوگیری نشود.

اطلاعات بیشتر در مورد Shathayu Ayurveda Yoga Retreat

شاتایو آیورودا سهم خود را برای کمک به ایجاد آگاهی در مورد نیاز به حفاظت از جنگل ها و نجات محیط زیست از اثرات مضر گرمایش جهانی انجام داده است. شاتایو آیورودا مسابقه ها و مسابقاتی را در مدارس و دانشکده ها برای ایجاد آگاهی در مورد حفاظت از طبیعت و اهمیت حفاظت از حیات وحش برگزار کرده است.

ما یک مرکز تفریحی برتر آیورودا هستیم که دور از شلوغی و شلوغی کلانشهر بنگلور واقع شده است. واقع در Devanahalli در حدود 10 کیلومتری فرودگاه بین المللی بنگلور. ما خدمات جامع بهداشتی ارائه می دهیم که از جنبه های روحی ، جسمی ، روحی ، اجتماعی و شیوه زندگی مشتریان ساکن در مرکز مراقبت می کند. برنامه سلامتی ما با بیش از 120 سال تمرین آیورودا طراحی شده است که از پنج نسل به بعد منتقل شده است.

محوطه عقب نشینی آیورودا از سه طرف با تپه هایی احاطه شده است و دریاچه ای دائمی از طرف دیگر احاطه شده است و محیطی ایده آل برای شارژ مجدد ، بازسازی و شارژ مجدد را ارائه می دهد. ما برنامه سلامتی خود را متناسب با نیازهای خاص مشتریان تنظیم می کنیم. شاتایو متخصص در مدیریت وزن ، کنترل درد و ترک اعتیاد است.

اگر مشتریان مایل به پیوستن به برنامه سلامتی ما نیستند ، Shathayu Retreats گزینه های اقامتی را نیز ارائه می دهد. ماندن در محل عقب نشینی به مشتریان اجازه می دهد تا دور از شلوغی و شلوغی زندگی شهری زندگی کنند ، در حالی که از لذت های زیادی که شهر بنگلور ارائه می دهد لذت ببرند.

او زمان لذت بردن از یک روز هیجان انگیز در پارک ملی Bannerghatta است.

پارک ملی Bannerghatta به طور خستگی ناپذیری در آموزش مردم در مورد نیاز به همدلی با حیوانات وحشی و اهمیت حفظ منابع طبیعی ما برای نسل های آینده کار کرده است. این شرکت در ایجاد فرصت هایی برای مطالعات علمی ، برای کمک به ایجاد مخازن ژنی و ذخایر ژرم پلاسم حیوانات وحشی برای تحقیقات بیولوژیکی در پرورش حیوانات وحشی در معرض خطر درگیر است.

در نهایت ، کارهای جالب زیر را هنگام حضور در پارک با خانواده و دوستان انجام دهید.

 • به یک سافاری جنگلی در پارک ملی Bannerghatta بروید.
 • در سفر با سافاری از نزدیک و شخصی شدن با حیوانات وحشی شگفت انگیز لذت ببرید
 • از زیبایی باغ های گیاه شناسی Bannerghatta با چشمه ها ، گیاهان و جانوران فریبنده لذت ببریددیدگاهتان را بنویسید