ویندوز 11 همچنان وارد فضای گوشی های هوشمند می شود


مایکروسافت در یک پست وبلاگی گفت: “دیگر به خاطر سپردن و تایپ گذرواژه ها و جستجوی تنظیمات هات اسپات در تلفن خود نیازی ندارید. راهی آسان تر و سریع تر برای اتصال به هات اسپات نسبت به زمان گذشته وجود دارد.”

ویندوز 11 اکنون به کاربران این امکان را می دهد که بدون تأثیر بر تنظیمات گوشی به هات اسپات گوشی هوشمند خود متصل شوند.

این ویژگی جدید از طریق برنامه Phone Connection (که قبلاً تلفن شما نامیده می شد) برای اتصال رایانه های شخصی با ویندوز 11 به تلفن های هوشمند ارائه می شود. همچنین هنگامی که در حال حرکت هستید و به سرعت به اتصال اینترنت تلفن هوشمند خود نیاز دارید، می تواند مفید باشد.

اگر تلفن در محدوده باشد، در لیست شبکه های Wi-Fi موجود برای رایانه ظاهر می شود. با یک کلیک گوشی تبدیل به هات اسپات می شود و کامپیوتر به آن وصل می شود.

این ویژگی جدید ویندوز 11 مبتنی بر روش اعلان MacOS است که به Hotsup اجازه می دهد تا به آیفون متصل شود.

در حال حاضر، تنها دستگاه‌های سامسونگ دارای اندروید 12 و بالاتر (One UI 4.1.1+) با این ویژگی سازگار هستند، اما مایکروسافت پشتیبانی از ویژگی Phone Connection را به دستگاه‌های Android بیشتری گسترش خواهد داد.

مایکروسافت در یک پست وبلاگی گفت: “دیگر به خاطر سپردن و تایپ گذرواژه‌ها و جستجوی تنظیمات هات اسپات در تلفن خود نیازی ندارید. این یک راه آسان‌تر و سریع‌تر برای متصل ماندن به هات‌اسپات در زمان پرواز است.”

برای استفاده از این ویژگی، رایانه شخصی باید ویندوز 11، نسخه 22H2 بیلد 22621 یا جدیدتر و برنامه دسکتاپ Mobile Connect با نسخه 1.22082.111.0 یا بالاتر را اجرا کند. برنامه Link to Windows phone – که از قبل روی دستگاه‌های سامسونگ نصب شده است – به 1.22082.142.0 یا بالاتر نیاز دارد.

مایکروسافت همچنین بیلد 25231 Windows 11 Insider Preview را در کانال Dev منتشر کرد. این ساخت شامل برخی تغییرات و بهبودهای جزئی است. همچنین شامل یک نوار وظیفه بهینه شده برای تبلت و تنظیمات سینی سیستم برای بهبود تجربه کاربر است.

بهبودهای برنامه تنظیمات شامل بهبود ظاهر نمادهای برنامه UWP و تراز کردن فونت در بخش تنظیمات سریع Wi-Fi است. این بدان معنی است که کاربران می توانند دوربین های شبکه اضافه شده را هنگامی که در زیر بلوتوث و دستگاه ها > دوربین ها انتخاب می شوند، مشاهده کنند.

منبع: ایتنا