وسعت شهر زنجان بر اساس طرح تفصیلی 6500 هکتار است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، مسعود بیات منش عصر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان با بیان اینکه بیش از 200 هکتار هیدج در شهرستان خرمدره و شمال شهرستان ابهر در ابهر وجود دارد، اظهار داشت: این هیدج در شهرستان خرمدره وجود دارد. شهر

وی جمعیت شهری کشور را بین 55 تا 60 نفر در هکتار عنوان کرد و گفت: با توجه به جمعیت 500 هزار نفری شهر زنجان، این شهر به 8 هزار و 500 هکتار نیاز دارد.

مدیرکل اداری و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در طرح تفصیلی وسعت شهر زنجان 6 هزار و 500 هکتار است، گفت: 2 هزار هکتار از این مساحت به کاربری هایی مانند محوطه های کارگاهی، جنگلی اختصاص دارد. . و مزارع در جنوب زنجان با 4500 هکتار از آن امکان سکونت وجود دارد.

بیات منش یادآور شد: در طرح نهضت مسکن هر ساله باید فراخوان و ثبت نام از خریدارانی که مسکن می گیرند، اعلام شود، بنابراین هر ساله تعداد متقاضیان مسکن در زنجان افزایش می یابد و تمهیدات لازم برای پاسخگویی به این درخواست انجام می شود.

مدیرکل محیط زیست استان زنجان به سیاست های کلی محیط زیستی ابلاغی مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و گفت: این سیاست ها در سال 1393 به دولت ابلاغ شد اما اجرای آن تا سال 1400 مغفول ماند که در دی ماه سال گذشته دستور آن صادر شد. انجام شده.

محمدرضا یافدیان همچنین با بیان اینکه زنجان دومین دولت تبیین کننده این سیاست هاست، گفت: این پیام در 7 قسمت با تغییر، نگاه جامع تری به محدودیت های زیست محیطی پروژه ها صادر شد.

وی بیان کرد: ایجاد نظام ملی محیط زیست، ساماندهی و مدیریت نظام مند مهم ترین منابع، جرم انگاری تخریب محیط زیست، استقرار نظام اکولوژیکی کشور، تقویت شاخص های زیست محیطی، گسترش … اقتصاد سبز و ایجاد رویه ها و رویه های زیست محیطی از محورهای تبلیغات است. از رهبر کبیر انقلاب اسلامی.

ناصر فغفوری، رئیس حراست استانداری زنجان بر تجدید استانداردهای زیست محیطی تاکید کرده و می گوید: امروزه چرخه های تولید تغییر کرده و نبود استانداردهای جدید زیست محیطی محدودیت هایی را برای انتشار ایجاد می کند.