وزش باد شدید و گرد و خاک جنوب و شرق اصفهان/کاهش 3 درجه دما – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانمحمدرضا رفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وزش باد شدید، طوفان کوتاه و خیزش گرد و خاک در منطقه از فردا جمعه مناطق جنوبی و شرقی استان اصفهان و مناطق همجوار یزد و فارس را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه وزش باد شدید و گرد و خاک تا پایان روز دوشنبه 3 مرداد ادامه دارد، افزود: خطر سقوط اجسام از ارتفاعات، آسیب به سازه های موقت، تخریب درختان کهنسال، افزایش آلودگی هوا در مناطق آسیب دیده و کاهش آن. دید و اختلال در حال حاضر وسایل نقلیه در شرق و جنوب ایالت وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: افراد به ویژه اقشار آسیب پذیر (افراد، افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان زیر پنج سال) در این مدت از فعالیت در فضای باز خودداری کنند. . همچنین شهروندان از پارک کردن در اطراف درختان کهنسال خودداری کنند.

رفیعی همچنین از بارش های شبانه روز گذشته در برخی نقاط استان خبر داد و افزود: بیشترین بارندگی تا ساعت 10 صبح امروز و بعد از آن از شهرستان نجف آباد با 29 میلی متر بوده است. قمبوان از آثار دهاقان و 13 میلی متر، زرین شهر 7.8 میلی متر، صرفه جویی هفت میلی متر حسن آباد مهردشت 4.5 میلی متر باران نخ از آثار چهار میلی متری خوانسار کامیون از آثار فلاورجان 3.6 میلی متر، فلاورجان سه میلی متر، برداشتن 2 میلی متر از آثار گلپایگان.

وی پیش بینی کرد بارش باران و رعد و برق در نیمه جنوبی و غربی استان تا پایان امروز ادامه دارد.

رفیعی با اشاره به کاهش دما در 24 ساعت آینده بین یک تا سه درجه سانتیگراد گفت: حداکثر دمای هوا. شهر اصفهان در گرم ترین ساعات امروز صبح فردا به 38 درجه سانتیگراد بالای صفر و حداقل آن به 21 درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: کاشان با 42 درجه سانتیگراد بالای صفر بیشترین دمای هوا را دارد. بوین و میاندشت با حداقل دمای 13 درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان گرمترین و خنک ترین نقاط استان معرفی شده اند.