ورشو: شواهد واقعی مبنی بر منشأ شلیک موشک در لهستان وجود ندارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان گفت که هیچ مدرک مشخصی مبنی بر شلیک موشک به شرق این کشور وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور لهستان گفت: می دانیم که اوکراین امروز مورد حمله موشکی روسیه قرار گرفت. هیچ مدرک واقعی مبنی بر هویت فردی که به کشور ما موشک شلیک کرده است وجود ندارد. تحقیقات ادامه دارد و من معتقدم این موضوع روشن خواهد شد. کار هنوز در حال انجام است.

وی در عین حال افزود: نوع موشک ساخت روسیه است.

لازم به ذکر است که عصر روز جمعه گزارش های خبری حاکی از اصابت دو موشک به خاک لهستان در خاک اوکراین بود.

گزارش ها حاکی از آن است که این موشک ها به روستای لهستانی در نزدیکی مرز اوکراین اصابت کرد و دو نفر کشته شدند.

پس از این موضوع، ماتئوش موراوسکی نخست وزیر لهستان تمامی برنامه های خود را لغو کرد و رئیس جمهور لهستان نیز نشست اضطراری شورای امنیت ملی این کشور را فراخواند.

در همین حال، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که نمی تواند صحت گزارش ها مبنی بر روسی بودن موشک هایی که به لهستان اصابت کرده است را تایید کند.

پنتاگون افزود: ما گزارش‌ها را در مورد اصابت دو موشک به لهستان با نگرانی جدی دنبال می‌کنیم. ما در مورد دفاع از تمام بخش‌های خاک کشورهای عضو ناتو کاملاً شفاف هستیم. ما نگران سلامت سربازان خود در لهستان و جاهای دیگر هستیم و از اقداماتی برای حمایت از آنها مطمئن هستیم، اما عجله نخواهیم کرد.