وحشت چیست؟ درمان تپش قلب عصبی


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را برای شما مشکل می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. وحشت زدگی حمله قلبی آ وحشت زدگی بیماریهایی نیز وجود دارند که هنگام مواجهه با آنها یا تجربیات شخصی شما می توانند باعث شک و تردید شما شوند. در این مقاله ، ما می خواهیم با تحقیق در مورد این بیماری ها به شما کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص 100 درصدی مراجعه به متخصصان و پزشکان شایسته است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار مشابه باشند و تشخیص تفاوت را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر کسی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • زره در دست

 • تنبلی

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. سالانه 2 تا 3 درصد از مردم ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. در مقاله کلیدی ما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس پیدا کنید.

 • درد قفسه سینه
 • تنبلی
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی با یکدیگر همپوشانی دارند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک جدی است: ترس ناگهانی و غالب بر شما غلبه می کند. شاید هیچ چیز از هیچ کجا نیست ، یا ممکن است ناشی از چیزی باشد که شما را مضطرب می کند. ضربان قلب شما ممکن است خیلی سریع افزایش یابد ، که می تواند منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در سراسر بدن ترشح می شوند. همانطور که با درد و از دست دادن کنترل مبارزه می کنید ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – دردی که جدی و غیرقابل انکار است. یا ممکن است “احساس درد دردناکی داشته باشید که تا گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین دست چپ ادامه دارد.” همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به ویژه اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حمله قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی معمولاً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک قابل لمس است.” ، بدتر شدن حالت تهوع و سرگیجه و – اگر تحت درمان قرار نگیرید ، حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب ضربان قلب سریع و سریعی را تجربه می کنند – به این می گویند ضربان قلب – و احساس می کنند احساسات و افکار خود را کنترل نمی کنند. حملات پانیک زنان معمولاً به دلیل گرسنگی و تزریق بیش از حد – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – ایجاد می شود. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، شاید به این دلیل که واکنش آنها به ترس سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص حمله عصبی انجام دهید

آزمایش هست یک توجه داشته باشید که این حمله قلبی یا حمله وحشت است

در حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان اورژانس آزمایش خون را برای بررسی سطوح بالاتر تروپونین انجام می دهند و در صورت انجام این آزمایش ها می توانند به شما کمک کنند تا علت قفسه سینه خود را ناشی از حمله قلبی تشخیص دهید. آنها نیز هستند و نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند چالش برانگیز باشد ، به خصوص اگر کسی قبلاً هیچ علائمی را تجربه نکرده باشد. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل ، بین دو حالت تمایز قائل شود ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه در هر دو حالت هراس و حمله قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در طول حمله هراس ، درد قفسه سینه معمولاً شدید یا سوزن کننده است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه در حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه در اثر حمله قلبی نیز ممکن است از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما ممکن است از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه شانه ادامه یابد.

آغاز

علائم نیز می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

زمان

مدت زمان علائم نیز می تواند به تشخیص حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. بیشتر حملات پانیک در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در شروع حمله قلبی خفیف باشد ، اما پس از چند دقیقه بدتر می شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب ، که جریان خون حیاتی را قطع می کند ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) در معرض خطر بیشتر بیماری های قلبی قرار بگیرند. HRV زمان بین ضربان قلب است. ضربان قلب سیستم عصبی خودکار را کنترل می کند. ضربان قلب بسته به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

ارزش بالای HRV نشان می دهد که ضربان قلب فرد بسته به کاری که انجام می دهد در طول روز به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. مقدار پایین HRV به این معنی است که قلب انسان به همان اندازه دنده را تغییر نمی دهد. برخی از مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط می دانند. تجزیه و تحلیل محققان HRV در افرادی که مبتلا به اختلالات مختلف اضطرابی ، از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV کمتری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنی حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر داشته باشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله پانیک

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از قسمت تحتانی بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمان

بسته به اینکه فرد دچار حمله قلبی یا وحشت شده باشد ، چشم اندازها متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید به دنبال درمان مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بدتر کند. پزشک می تواند به شما در درمان اضطراب و وحشت با تکنیک های مختلف از جمله تعدیل شیوه زندگی ، داروها و مشاوره کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی حمله قلبی“یک فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید