واکنش روسیه به تهدید تل آویو در سوریه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، تاس می گوید: «سرلشکر اولگ اگوروفدومین مرکز آشتی روسیه درباره حمله اخیر رژیم صهیونیستی به سطوح سوریه گفت: چهار نبرد نیروی هوایی اسرائیل به مرکز مطالعات و تحقیقات علمی این شهر حمله کرد. مصیف هدف قرار گرفت، سامانه‌های پدافند هوایی ساخته شده توسط روسیه در سوریه تعدادی از تفنگ‌ها را منهدم کردند.

این فرمانده نظامی روسیه گفت: چهار فروند جنگنده تاکتیکی اف 16 نیروی هوایی اسرائیل از ساعت 19:16 تا 19:30 روز 25. اوت از شرق اقیانوس آرام، چهار موشک کروز و 16 بمب هوایی هدایت شونده به اهدافی در مرکز تحقیقات و تحقیقات شلیک شد. مصیف آنها تیراندازی کردند

اگوروف وی گفت: سیستم های Pantsir-S1 و اینجا 75- تعدادی از این تیرها قطع شد. وی افزود: نیروهای پدافند هوایی نیروهای مسلح از سامانه های پانتسیر-اس 1 و اینجا -75 ساخت روسیه، انهدام دو موشک و هفت بمب هدایت شونده هوایی.

معاون مؤسسه نوآوری روسیه همچنین گفت: حملات اسرائیل به برخی از انبارهای موسسه تحقیقات و تحقیقات علمی آسیب رساند.

این رهبر روسیه از حملات شامگاه پنجشنبه صهیونیست ها علیه سوریه می گوید. دفتر رسانه ای دولت سوریه چکش او در آن زمان گفته بود که سیستم دفاعی سوریه و اهداف خطرناک روی آن مصیف آماده است

عکس های منتشر شده توسط مصیف همچنین نشان داد که در نتیجه حملات روز پنجشنبه، آتش و دود در منطقه وجود داشته است. خبرگزاری رسمی سوریه متشکرم در رابطه با حمله به مصیف به گفته وی، در نتیجه این حملات حداقل دو نفر زخمی شده اند او و این حملات باعث خسارت مالی و آتش سوزی در برخی نقاط شده است.

قابل رویت ذخیره حقوق مدنی سوریه نیز این حملات را اعلام کرد در تمام زمان ها آویو به مصیف اهداف نیروها نابخشودنی این منبع گفت که شب گذشته چندین حمله هوایی به مقر نظامی، مناطق و انبارهای تسلیحات و مهمات ارتش انجام شد. نابخشودنی و این حملات منجر به تلف شدن سلاح و مهمات در مناطق تعیین شده شد. گفته می شود کشف شده است ذخیره دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، افسر نیروی هوایی سوریه پس از حملات اخیر مصیف با این حال جزئیات دقیق این حملات منتشر نشده و مشخص نیست که آیا تلفاتی داشته است یا خیر.