واکنش روسیه به اظهارات واشنگتن درباره سفر «پوتین» به تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اظهارات واشنگتن درباره خروج ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به دلیل سفر وی به ایران را پوچ و غیرمنطقی خواند.

به گزارش اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه به اظهارات «جان کربی» هماهنگ کننده راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره جدایی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اشاره کرد. از بازدید او برای ایران احمقانه است.

زاخارووا در کانال تلگرامی خود نوشت: واشنگتن نمی داند چگونه تز جدایی روسیه را ترویج کند. در این راه از همه چیز از جمله عدم قطعیت استفاده می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: شاید بتوان پاسخ داد که کاخ سفید با این اظهارات نگرانی فزاینده ای نشان می دهد. اما نمی تواند باشد، زیرا مانند جدا بودن است: یا آن را دارید یا ندارید. امروز دو چیز گم شده است: انزوای مسکو و منطق واشنگتن.

این همان چیزی است که جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد واکنش آمریکا به ارزیابی سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به ایران و دلیل تمایل وی به دیدار با ایران گفت. رهبر در این زمینه کار کرده است: این سفر میزان انزوای پوتین و روسیه را نشان می دهد!

این در حالی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته وارد تهران شد و مورد استقبال مقامات ایرانی قرار گرفت.

«ولادیمیر پوتین» بلافاصله پس از ورود به فرودگاه به دفتر ریاست جمهوری رفت و با حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دیدار کرد.

روسای جمهور ایران و روسیه در این دیدار در خصوص گسترش روابط در حوزه های مختلف از جمله انرژی، مبادلات مبادلات تجاری و تجاری و تحولات منطقه رایزنی کردند.

پس از مذاکرات رئیسی و پوتین، روسای جمهور دو کشور برای دیدار با معظم له به دفتر مقام معظم رهبری رفتند.

همچنین رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سفر به ایران با سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفتگو کرد.

لازم به ذکر است هفتمین کنفرانس کشورهای موافقت کننده آتش بس در سوریه موسوم به روند آستانه از سوی تهران در سالن کنفرانس و با حضور روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه برگزار شد.