واکنش حماس و جهاد اسلامی به اقدامات متقابل در قدس اشغالی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد یکشنبه به اعتراض در قدس اشغالی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، فوزی برهوم، سخنگوی جنبش حماس، عملیات قدس را پاسخی طبیعی به کشتار نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان دانست.

پروژه جهاد اسلامی فلسطین همچنین اعلام کرد: قرار گرفتن این اقدام قهرمانانه در قلب شهر قدس اشغالی دلیل بزرگی است برای اینکه این شهر اسلامی، عربی و فلسطینی باقی بماند و همه اقدامات تا تیرماه و گناهان سنت صهیونیستی تغییر نخواهد کرد.

جهاد اسلامی همچنین گفت: رژیم هر روز مردم ما را می کشد و باید تاوان جنایات مستمر خود علیه مردم ما از غزه تا جنین و نابلس را بپردازد.

تمجید از جهاد اسلامی: این اقدام در زمان و مکان مناسب و پس از حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه صورت گرفت و اولین واکنش مردم ما در کرانه باختری و بیت‌المقدس آن را در چارچوب «وحدت» می‌دانند. ” جلو و مربع».

در عین حال «محمد البریم» رئیس دفتر مطبوعاتی کمیته های مقاومت ضمن تجلیل از این رشادت ها در قدس اشغالی، پاسخی شایسته به جنایات دشمن صهیونیستی و جنایات آن در نوار غزه دانست. ، نابلس، جنین و تمام نقاط سرزمین فلسطین. . وی همچنین این اقدام را مجازاتی برای استقرار امنیتی حکومت صهیونیستی دانست.

سخنگوی ستاد مبارزه با دولت همچنین تاکید کرد: اقدام قهرمانانه قدس پیامی به دشمن است که ملت فلسطین و محاصره در جاده جنگ کوتاه نیایند.