واکنش حماس به حمله صهیونیست ها به سوریه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش امنیتی اسلامی حماس در واکنش به تهدید دشمن صهیونیستی در خاک طرطوس و شهرهای دمشق در سوریه شب یکشنبه این حمله را محکوم کرد.

به این دلیل، “صبر کن قاسم سخنگوی حماس با صدور بیانیه‌ای گفت: رژیم صهیونیستی و تروریست‌ها تهدید علیه ملت فلسطین و امت و پس از حملات را تشدید کرده‌اند. جرم در غزه و کشتار غیرنظامیان و کشتار شبه نظامیان در کرانه باختری و حملات به مسجد الاقصی، امروز آنها به سرزمین های سوریه حمله کرده و آنها را نقض خواهند کرد.

قاسم تصریح کرد: جریان‌های مختلف امت در کل منطقه باید برای مقابله با تهدیدات دشمن صهیونیستی متحد شوند و از ادامه کشتار این حکومت و جنایات آن به امت جلوگیری کنند.

ساعاتی پیش برخی منابع عبری از حمله صهیونیست ها به مناطقی در غرب سوریه خبر دادند پشتیبانی آنها هم این کار را کردند متشکرم وی در این رابطه گفت: حمله هوایی رژیم صهیونیستی در فرودگاه استان طرطوس صورت گرفت. پیشتر المیادین از شنیده شدن صدای چندین انفجار در فرودگاه استان طرطوس در غرب سوریه خبر داده بود.

در جریان حملات هوایی شامگاه یکشنبه رژیم صهیونیستی به غرب سوریه و منطقه طرطوس دست کم 3 نظامی کشته شدند.

و الجزیره نیز پشتیبانی گزارش ها حاکی از آن است که جنگنده های صهیونیستی حریم هوایی سوریه را از طریق مرز لبنان هدف قرار دادند. ماه گذشته، رژیم صهیونیستی یک ساختمان غیرنظامی در شهر حمیدیه در جنوب طرطوس را هدف قرار داد که بر اثر آن دو شهروند سوری زخمی شدند.

صهیونیست ها تاکنون بارها مناطقی از سوریه از جمله مناطق مسکونی را برای تهاجم نظامی هدف قرار داده اند. دولت دمشق بارها در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل درخواست کرده است تا برای جلوگیری از تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه تدابیری اتخاذ کنند.

با وجود تجاوزات رژیم صهیونیستی در سوریه، سازمان ملل و شورای امنیت برای توقف این جنایات اقدامی نکرده اند.

قبل از، “تصمیم گرفت المقداد وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی در پارلمان سوریه گفت: اسرائیل همراه با متحدانش آمریکا، استعمار غرب و دولت ترکیه همواره حامی تروریسم در منطقه بوده است. بدون تردید، حملات به سرزمین های سوریه را می توان در همین چارچوب تعبیر کرد که نشان دهنده آمار نادرست و حماقت است. در تمام زمان ها آویو او آن را دارد.