واکسیناسیون کووید با افزایش دستور کارکنان مدارس دولتی نیویورک افزایش می یابد


از روز دوشنبه ، همه کارکنان مدرسه دولتی نیویورک به اولین دوز واکسن Covid-19 نیاز دارند ، که باعث افزایش قابل توجه واکسیناسیون در بین معلمان می شود. به گفته مقامات ، در 10 روز گذشته ، 18000 کارمند واکسینه شده اند.

در حال حاضر ، 95 of از 148،000 کارمند وزارت آموزش و پرورش حداقل یک بار شلیک کرده اند.

از زمان اجرایی شدن دستور کارکنان مراقبت های بهداشتی در هفته گذشته ، افزایش مشابهی در واکسیناسیون در شهر مشاهده شده است. در کنفرانس مطبوعاتی صبح ، شهردار بیل دو بلاسیو از فرمانداران و شهرداران این کشور خواست که از آنها پیروی کنند. او گفت: “این دستورات را سر جای خود نگه دارید. “آنها کار میکنند.” میگل کاردونا ، وزیر آموزش و پرورش ایالات متحده به مدت کوتاهی در این کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و نیاز شهر به واکسن را ستود. او گفت: “شما درست کار می کنید.”

بسیاری از والدین از دستور واکسن اطاعت کرده اند و می گویند این امر باعث می شود آنها از ارسال فرزندان خود به مدرسه احساس امنیت بیشتری کنند. میشا پورتر ، سرپرست مدرسه می گوید: “این بدان معناست که حباب ایمنی در اطراف فرزندان ما وجود دارد.”

اما این دستور همچنین باعث ایجاد ناآرامی می شود. هنوز هزاران کارمند اداره آموزش و پرورش هستند که واکسینه نشده اند و ورود آنها به ساختمان ها ممنوع است. هفته هاست که مدیران نسبت به کمبود کارکنان هشدار می دهند. روز دوشنبه ، هزاران نفر از کارکنان دفتر مرکزی و متناوب در کلاس درس مستقر شدند. مدیران متعدد گفتند که آنها می توانند مدارس خود را با حداقل اختلال کار کنند. اما به دلیل تلاش برای پوشش کلاس ، معلمان دروس ، دسته ها و گروه های خارج از مجوز خود را تدریس می کردند.

جنی اوتینگر ، هماهنگ کننده مربی در برانکس ، که معلمان J3K و پیش از K را آموزش می دهد ، به کلاس آموزش ویژه کلاس هفتم واگذار شد ، جایی که قرار بود ریاضیات را تدریس کند. اما او گفت که برای تحصیلات ویژه یا ریاضی مجوز ندارد.

او می گوید: “این به طور ایده آل برای بچه ها مناسب نبود.” “همه معلمان باید واکسینه شوند اما باید توسط یک فرد واجد شرایط جایگزین شوند [to replace those who are not]به کودکان به ثبات زیادی نیاز دارند ، به ویژه پس از یک سال عدم حضور در کلاس. ”

اوتینگر گفت: “با وجود اینکه با هدف موافقم ، اما از اجرای آن راضی نیستم.”

یکی از والدین ، ​​که خواست نامش فاش نشود ، گفت که مهد کودک مبتلا به اوتیسم صبح امروز نزد معلم جدیدی قرار گرفت و چند ساعت بعد به کلاس دیگری رفت. او گفت که اکنون با یک سازمان غیرانتفاعی کار می کند تا گزینه های مدرسه خصوصی را برای پسرش مشخص کند. “نگران کننده است که ممکن است مدارس از حمایت مورد نیاز خود ، به ویژه برای کودکان با نیازهای ویژه برخوردار نشوند. نگه داشتن کارکنان بدون مجوز با کودکان در کلاس درس [with] نیازهای جدی نه تنها خطرناک نیستند بلکه کاملاً نادیده گرفته می شوند. “

شهردار دو بلازیو بارها گفته است که هزاران گزینه برای رسیدن به آنجا وجود دارد – بیش از 9000 معلم و 5000 حرفه ای – و شهر قصد دارد به آنها مبلغ اضافی بپردازد تا آنها را در موقعیت هایی قرار دهد. اما چند نفر از مدیران به WNYC / Gothamist گفتند که آنها حتی قبل از اجرایی شدن دستور واکسن در احضار مشکل داشتند.

مدیران همچنین زنگ خطر را در مورد کمبود کارکنانی که به معلمان آموزش نمی دهند ، از جمله عوامل ایمنی مدارس و کارگران کافه تریا با نرخ پایین واکسیناسیون ، به صدا در می آورند. تا روز دوشنبه ، حدود 84 درصد از مأموران امنیتی مدارس تیراندازی کرده بودند ، اما مدارسی که معمولاً چندین مأمور امنیتی وظیفه دارند ، ممکن است امروز تعداد کمتری داشته باشند. با این حال ، پورتر گفت که وزارت آموزش و پرورش اطمینان حاصل کرده است که همه مدارس دارای امنیت هستند. او می گوید: “ما کارمندانی را که در ساختمان های مدرسه کار نمی کردند به داخل ساختمان های مدرسه کشاندیم.”

بیش از 500 کارمند محل اقامت پزشکی یا مذهبی دریافت کردند ، به این معنی که آنها همچنان حقوق دریافت می کنند اما باید در خارج از مدرسه کار کنند. سایر کارکنان واکسینه نشده باید از مرخصی بدون حقوق استفاده کنند – و می توانند بیمه درمانی خود را حفظ کنند – یا می توانند استعفا دهند. شهردار دی بلاسیو گفته است که او علاقه ای به حذف افراد ندارد ، او می خواهد آنها را واکسینه کنند و در صورت انجام آنها ، آنها می توانند به کار خود بازگردند.

به مدارس دستور داده شد كه كاركناني با ليست كارگراني كه نمي توانند وارد خانه شوند ، داشته باشند ، اگرچه اين كارگران در صورت واكسيناسيون در آخر هفته و نشان دادن شواهد مي توانند وارد ساختمان شوند. پورتر گفت: “مردم صبح امروز با کارت های واکسن حاضر می شوند. دی بلاسیو با اشاره به تأثیر دستورات در جاهای دیگر ، گفت که انتظار دارد به زودی تعداد بیشتری از پرسنل را بگیرد و به سر کار بازگردد.

این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید