والیبال در جام کنفدراسیون آسیا مروری بر پرونده هواداران قهرمانی/ کوچکترین تیم ایران در این مسابقات


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هفتمین دوره مسابقات والیبال جام ملت های آسیا مردان از یکشنبه 25 مردادماه با حضور 11 تیم در ناخون پاتوم تایلند آغاز شد.

اگرچه حذف قطر به دلیل نفوذ شدید کشورهای اسلامی و قزاقستان در بازی های دوره گذشته به دلایل نامعلومی یکی از جنبه های مختلف این مسابقات است، اما تیم های رقابتی مانند ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و چین. حریف قدرتمند تیم جوانان ایران، این گزارش مروری کوتاه بر این تیم ها دارد.

ژاپن؛ کوتاه اما باهوش

تیم والیبال ژاپن با سرمربی قدیمی و بومی خود “کوهیرو شیمبو” به عنوان سرمربی به این مسابقات آمده است و شاید به همین دلیل است که این تیم بازیکنان با تجربه تری مانند کاپیتان و خلبان قدیمی خود و فاکوتسویی 36 ساله دارد. . و بازیکنان نفوذی مانند اوتاکه که سال ها بازیکن ذخیره نیشیدا در پست پاس قطر بود، نتیجه خواهد داد.

ژاپنی ها بازیکنان دیگری مانند آیرو، تاکاهاشی، ناکوموتو و همچنین لوری بازیکن ژاپنی-آفریقایی خود را برای بازی های جام ملت های آسیا در تایلند در ترکیب خود آورده اند، هیچ کدام از بازیکنان ژاپن در لیگ ملت های والیبال. در این مسابقات گنجانده شده است. ، زیرا تیم ملی ژاپن در اردوی آماده سازی برای حضور در مسابقات بین المللی است.

سامورایی ها با میانگین سنی 25 سال و قد 188 سانتی متر یکی از کوتاه ترین تیم های این تورنمنت به حساب می آیند که تنها یک بازیکن بالای دو متر دارند (اوتاکه و 202 سانتی متر).

چین؛ تغییر کوچک و قدرتمند است

تیم شگفتی ساز هفته دوم لیگ ملت های والیبال که با شکست 3 بر صفر برزیل مورد توجه والیبال دوستان جهان قرار گرفت، تقریباً با همان ترکیب لیگ ملت ها و انقلاب سوم پا به این مسابقات گذاشت. در پست های لیبرو، سرعتی و گیرنده. شنیده ها حاکی از آن است که این تیم همچنان توسط کاپیتانش یائو چن هدایت می شود و با حضور ژانگ بازیکن قوی یکی از بهترین بازیکنان دور اول لیگ ملت ها یانگ ژن است، مردی که به سرعت می تواند از تور محافظت کند. تحت هدایت سرمربی خود وو شنگ.

چینی ها با 25 سال و 197 سانتی متر قد، 7 بازیکن بالای دو متر حضور دارند و پنگ و چینگگائو با دو متر و هشت سانتی متر قد بلندترین بازیکنان این تیم هستند.

استرالیا؛ مهمترین چیز این است که برای کمبود VNL هزینه کنید

تیم ملی والیبال استرالیا با هدایت دیوید پرستون کانادایی تابستان خوبی را پشت سر نگذاشته و برای جبران شکست ها به تایلند آمده است و سال آینده تیم قدرتمند کوبا در مسابقات لیگ ملت ها شرکت خواهد کرد. از این تیم

این تیم شاکل با دو تغییر در پست های لیبرو و غیبت شدید لوک پری لیبرو و کاپیتان باتجربه استرالیا در سال های اخیر و همچنین اطلاعاتی در مورد ادگار مجدد شبیه به تیم های لیگ ملت ها و چلنجر کاپ است. حضور در این تیم که از مهم ترین جنبه های حضور استرالیاست در جام کنفدراسیون آسیا در سال 2022 می باشد.

استرالیایی ها 23 ساله با قد 198 سانتی متر و پنجمین بازیکن بالای دو متر، دارسی با دو متر و 11 سانتی متر بلندقدترین بازیکن این تیم هستند.

کره جنوبی؛ مبارزه برای بدست آوردن مجدد قدرت

تیم ملی والیبال کره جنوبی که سال هاست از جمع مسابقات آسیایی کنار گذاشته شده است، با تیم خود از چلنجر کاپ به میزبانی شهر سئول به این مسابقات آمده است و سومین تیم آنها خواهد بود. . ایم دونگ هیوک پشت خط بانوان کره یکی از گلزنان این تیم است و هماهنگی بسیار خوبی با هان سون سو کاپیتان این تیم دارد و از مراقبت و حمله قدرت خود نیز بهره خواهد برد. . بازیکن، لیم سوگ جین. کره ای ها با هدایت ایم دو هان در این رقابت ها به دنبال مقام اول و مدال طلا هستند.

بازیکنان کره 28 ساله با میانگین قد 192 سانتی متر هستند و تنها یک بازیکن با قد 2 متر به نام دونگ هیوک کوتاه ترین و ماهرترین تیم این مسابقات است.

ایران؛ تیمی جوان با دید روشن

تیم والیبال نوجوانان ایران با توجه به سیاست فدراسیون والیبال ایران در این مسابقات شرکت کرده و قصد دارد نام والیبال ایران را که 18 سال قدمت دارد و بالاترین 18 سال سن دارد، حفظ کند. 195 سانتی متر و هفت بازیکن بالای 2 متر، این تیم کوچک ترین تیم این مسابقات و یکی از بلندقدترین های این مسابقات است. یوسف کاظمی پشت خط بانوان تیم والیبال جوانان ایران با 210 سانتی متر قد بلندقدترین بازیکن این تیم است.

عرشیا بهنژاد، پندار مومنی مقدم، امیرمحمد گل زاده، متین جعفری، سجاد جلوداریان، حسین حاجی کلاته، یوسف کاظمی، عرفان نوروزی، مهدی بیاتی، شایان سپهری فرد، مبین نصری، یونس جوان، پوریا حسینه زاده هاس و پوریا حسینه زاده هاس به عنوان بازیکنان انتخاب شدند. سرمربی تیم ملی جوانان برای حضور در این مسابقات.

امیرمهدی نفر (سرمربی)، غلامرضا مومنی مقدم (سرمربی)، مهران زارع، علی فتاحی و محمد منصوری (سرمربی)، عرفان نوروزی (فیزیولوژیست)، محسن سیاهدوش (پزشک)، چلک محمد رحیمی (میلف) به عنوان کادر فنی و تیم ملی جوانان به تایلند رفتند. شاگردان رضا مومنی مقدم پس از پایان این پیکارها برای حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا راهی بحرین می شوند.

در شش دوره قبلی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، هفت کشور ایران، چین، کره، قطر، هند، ژاپن و قزاقستان به سکو رسیده اند که سه کشور والیبال ایران (2008، 2010 و 2016) و دو کشور. دوم (2012 و 2018) پرافتخارترین کشور در این مسابقات است. تیم ملی ایران در سال 2014 مقام چهارم این مسابقات را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید