والدین برای خرید لوازم التحریر چقدر باید پرداخت کنند؟


به گزارش تجارت نیوز، همزمان با آغاز فصل بازگشایی مدارس، بسیاری از والدین اقدام به خرید کتاب برای کودکان مدرسه ای خود کرده اند. اما قیمت های متفاوت متن نوشته شدهبسیاری از والدین شوکه شده بودند.

لباس یکی از اولین اقلام در لیست خرید والدین است. قیمت لباس در سال 2018 بین 80 تا 140 هزار تومان بود که اکنون قیمت آن به 350 تا 500 هزار تومان رسیده است. در برخی مدارس خصوصی که از سبک انحصاری تری استفاده می کنند، هزینه لباس فرم به یک میلیون تومان می رسد.

در حال حاضر کوله پشتی یکی از گران ترین اقلام در میان لوازم التحریر است. بررسی قیمت کوله پشتی در بازار و سایت های خرید اینترنتی نشان می دهد که برای خرید یک کیف کهنه با کیفیت خوب باید حدود 500 هزار تومان هزینه کرد. لازم به ذکر است که هزینه برخی از بانک های ارزی به دو میلیون تومان نیز می رسد.

متن نوشته شده

سبد خرید متن نوشته شده برای پایه های اول تا نهم، مداد، مداد، مداد، مداد، دفترچه، پاک کن، خط کش، دفترچه، پاک کن، نشانگر، نشانگر و غیره.

تحقیقات از سطح بازار نشان می دهد که جدا از هزینه ثبت نام مدرسه، کتاب و لباس، والدین باید بین ۸۰۰ تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای اعزام فرزندان خود به مدرسه بپردازند.

متن نوشته شده

چرا قیمت لوازم التحریر افزایش یافته است؟

افزایش قیمت کاغذ باعث دو برابر شدن قیمت می شود متن نوشته شده تبدیل شود اگرچه بیشتر لوازم التحریر داخلی است، اما به دلیل تغییر نرخ ارز و ورود برخی اقلام به بازار، قیمت ها دچار نوسان شد.

با وجود این افزایش قیمت در برخی کالاها متن نوشته شده بیش از دو برابر. به عنوان مثال قیمت کاغذ A4 (500 عدد) در ابتدای سال جاری حدود 50 هزار تومان بود اما امروز قیمت آن به 128 هزار تومان رسیده است.

به گفته رئیس اتحادیه نویسندگان، واردات برخی اقلام مانند خودکار، مداد، مداد و تراش ممنوع است. موسی فرزانیان در این باره به ایسنا گفت: ساخت برخی از این وسایل از جمله ماژیک کافی نیست. بنابراین به دلیل عرضه کم و تقاضای زیاد، قیمت ها بالاتر است.

در پایان باید گفت این آمار 935 هزار دانش آموز (16 تا 18 ساله) ترک تحصیل در کشور دارد.

گرون تره یا کتابی؟! در تجارت نیوز بخوانید.