واردات کالا به گمرک بیله سوار 30 درصد افزایش یافت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، صاحب علی اصغری شامگاه شنبه در بازدید از بندر منطقه ای بیله سوار اظهار داشت: با استقرار دولت سیزدهم و حمایت بخش تولید و صادرات به ویژه و کشورهای همسایه تلاش شده است تا نشان داده شود. جهش رشد در منطقه انتقال

وی تردد روزانه خودروهای سنگین از بندر منطقه ای بیله سوار را در 6 ماه سال گذشته 3 برابر کرد و گفت: در گذشته تردد روزانه 150 وسیله نقلیه بوده که این میزان در نیمه نخست امسال به 450 دستگاه در روز افزایش یافته است. ، رشد سه برابری با سال قبل نشان می دهد.

فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: در 6 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 92 درصد و 58 درصد افزایش فعالیت بورس از طریق و از طریق آن را شاهد بوده ایم.

اصغری به رشد 30 درصدی واردات کالا در بندر منطقه بیله سوار اشاره کرد و گفت: در حوزه صادرات نسبت به آمار آن سال تغییری نداشتیم اما به دلیل افزایش صادرات بود. سیب زمینی و محصولات کشاورزی امیدواریم تا پایان سال شاهد تغییرات مشهودی در این بخش باشیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در نیمه اول سال 800 تن کالا در حریم دهستان بیله سوار جابجا شد و شاهد افزایش 41 درصدی تناژ و جابجایی وزن محصولات بودیم.

اصغری همچنین گفت: بندر منطقه ای بیله سوار یکی از مناطق موفق و فعال است که با پرکردن این بندر با امکانات بهتر می توان به راحتی به تجار خدمات رسانی کرد.

فرماندار بیله سوار لغو نظام بوروکراسی در صدور مجوز و مدیریت فعالیت های واردات و صادرات در منطقه بیله سوار را یادآور شد و گفت: در استقرار دولت سیزدهم و سیاست خارجی این دولت در تعامل با کشورهای همسایه انتظار می رود. که رشد افزایش فروش در خارج از کشور قوی تر خواهد بود و فضای کار و زندگی خوب اقتصاد محلی را نشان می دهد و مشاهده می کند.